بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی داروسازی کدامند؟

در گروه رشته‌های پزشکی، داروسازی یکی از پرطرفدارترین رشته‌هاست که علاقه‌مندان بسیاری دارد چرا که به لحاظ درآمد در لیست مشاغل پردرآمد قرار دارد و گذراندن واحدهای درسی این رشته از رشته‌هایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی آسان‌تر است.
در گروه رشته‌های پزشکی، داروسازی یکی از پرطرفدارترین رشته‌هاست که علاقه‌مندان بسیاری دارد چرا که به لحاظ درآمد در لیست مشاغل پردرآمد قرار دارد و گذراندن واحدهای درسی این رشته از رشته‌هایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی آسان‌تر است.
مجله موفقیت ایلیاد - همانطور که می‌دانید رشته‌ی از محبوب‌ترین رشته‌های زیر گروه پزشکی است که اتفاقاً در بین دانشجویان ایرانی طرفداران بسیاری دارد. دانشگاه‌های بسیاری در سراسر جهان دروس مربوط به رشته‌ی را ارائه می‌دهند. کشورهایی نظیر آمریکا، انگلستان، کانادا، و .. از جمله کشورهایی هستند که در کنار نظام ی بسیار مطلوبی که دارند در اکثر رشته‌ها نیز دارای رتبه‌های برتر هستند. در گروه رشته‌های پزشکی، یکی از پرطرفدارترین رشته‌هاست که علاقه‌مندان بسیاری دارد چرا که به لحاظ درآمد در لیست مشاغل پردرآمد قرار دارد و گذراندن واحدهای درسی این رشته از رشته‌هایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی آسان‌تر است.

شرایط در رشته‌ی در کشورهای مختلف شرایط متفاوتی دارد. در برخی کشورها دانشجویان برای در این رشته درآزمون ورودی شرکت می‌کنند و در برخی کشورها از الزامات در این رشته داشتن مدرک لیسانس در رشته‌های علوم پایه است. به هر حال آن دسته از دانشجویانی که قصد در این رشته را در خارج از کشور دارند باید قبل از ثبت‌نام در دانشگاه مورد نظرشان شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه را مورد بررسی و مطالعه قرار دهند، چرا که انتخاب دانشگاه محل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

-    مدارک مورد نیاز برای ادامه‌ی در رشته‌ی

قبل از اقدام به ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر جهت ادامه‌ی در رشته‌ی ابتدا باید شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مربوطه را با دقت مطالعه کنید. برای این کار می‌توانید از طریق سایت دانشگاه اقدام کنید، به عنوان مثال برخی از دانشگاه‌ها مدارک مقطع ی گذشته به همراه ریز نمرات را در خواست می‌کنند که باید در محدوده‌ی زمانی معین ترجمه و به تأیید وزارت علوم رسیده و ارسال شود. برای برخی از دانشگاه‌ها شرایط سنی محدودیت‌هایی دارد که باید قبل از درخواست پذیرش به این مسئله دقت شود. همچنین لازم است شرایط اخذ ویزای ی کشور مقصد را بررسی و در صورت قبولی درخواست پذیرش‌تان برای اخذ ویزای ی اقدام کنید.

-    در انتخاب کشور مقصد چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

علاوه بر شرایط و مدارکی که دانشگاه جهت اخذ پذیرش از دانشجو درخواست می‌کند دانشگاه مورد نظر نیز باید دارای شرایط مناسب و متناسب با وضعیت شما باشد. برخی از کشورها و شهرها به عنوان مقصدهای دانشجویی شناخته می‌شوند و در این کشورها یا شهرها تعداد دانشجویان بین‌المللی که هر کدام از یک کشور برای آمده‌اند فراوان است و تنوع فرهنگی بسیاری مشاهده می‌شود. چند فرهنگی بودن کشور مقصد به شما کمک می‌کند که زودتر با شرایط مکانی جدید سازگار شوید و کمتر احساس غربت کنید. از طرفی در شهرهای دانشجویی افراد بومی روابط بهتر و سازگاری بیشتری با دانشجویان دارند. آب و هوای مقصد ی‌تان و شرایط اقلیمی آنجا نیز از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. مثلاً برخی از کشورها در بیشتر ایام سال آب و هوای سردی دارند، اگر شما با سرما سازگار نیستید این کشورها مکان و انتخاب مناسبی برای شما نیستند. بنابراین توجه به این مسائل و انتخاب درست و به جا بسیار در روند پیشرفت شما موثر است و خاطرات و تجربیات شیرین و لذت‌بخشی را برایتان در دوران رقم می‌زند.

-    اهمیت مدرک زبان در اخذ پذیرش

برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌های مطرح و معتبر جهان مدرک زبان از ملزومات است. دانشگاه‌های مختلف شرایط و قوانین منحصر به فرد خود را دارند، بنابراین قبل از ثبت‌نام در آزمون زبان باید ابتدا نوع مدرک زبان مورد قبول دانشگاه مورد نظر و حداقل نمره‌ی قبولی برای ورود به دانشگاه مربوطه را مدنظر داشته باشید. همانطور که می‌دانید از معتبرترین مدارک زبان که مورد قبول بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در سراسر جهان است مدرک زبان آیلتس و تافل است، اما باید این نکته را در نظر گرفت که ممکن است تدریس در برخی از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی نباشد، مثلاً در کشوری مانند فرانسه بیشتر دروس دانشگاهی به زبان فرانسه ارائه می‌شود و شما باید به زبان رسمی کشور مقصد مسلط باشید. اگر زبان در دانشگاه مورد نظر انگلیسی و زبان مردم بومی آن کشور انگلیسی نیست بهتر است تا حدودی با برخی از عبارات کلیدی و کاربردی آشنا شوید که در بدو ورود کمتر دچار مشکل شوید. مطمئناً بعد از گذشت چند ماه اقامت در آن کشور کم کم با زبان بومی آن بیشتر آشنا خواهید شد.

-    اهمیت بسیار اخذ مدرک از دانشگاه‌های معتبر در رشته‌ی

اگر قصد ادامه‌ی در رشته‌ی در خارج از کشور را دارید پیشنهاد می‌شود دانشگاه معتبری را برای ادامه انتخاب کنید. اگر مدرک خود را از دانشگاه‌های معتبر دریافت کنید می‌توانید در کشورهای مختلف به کار بپردازید. فارغ‌الی از دانشگاه‌های معتبر آینده شغلی شما را تضمین می‌کند. اگر قصد ادامه‌ی در مقاطع بالاتر در رشته‌ی را دارید با انتخاب دانشگاهی با اعتبار بین‌المللی بالا شانس قبولی خود را افزایش می‌دهید. دانشگاه‌های معتبر از سطح کیفی بالایی در آموزش برخوردارند و در آن‌ها امکان ادامه‌ی در مقاطع بالاتر را فراهم و فرصت‌های شغلی بسیاری را پیش روی‌تان قرار می‌دهد.

-    در ادامه به بررسی تعدادی از دانشگاه‌های معتبر جهان برای در رشته‌ی می‌پردازیم.

دانشگاه آمریکا

دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه جهان شناخته می‌شود و دانشکده‌های پزشکی و و این دانشگاه به لحاظ رتبه علمی از برترین‌ها هستند. شاخه‌های مختلف فارماکولوژی سیستم بیولوژیکی، فارماکولوژی مولکولی و مطالعه‌ی واکنش متقابل داروها از جمله شاخه‌های تدریس شده در این دانشگاه هستند.

دانشگاه کمبریج انگلستان

یکی از برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی دانشگاه کمبریج است و شاخه‌های مختلفی از علم در این دانشگاه تدریس می‌شود. این دانشگاه یکی از برترین مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی جهان است. از مهم‌ترین شاخه‌هایی که در رشته‌ی در این دانشگاه ارائه می‌شود شامل فارماکولوژی سلولی عصبی، فارماکولوژی سیستم بیولوژیکی و مکانیزم عملکرد دارو است.

دانشگاه آکسفورد

یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های جهان برای در رشته‌ی دانشگاه آکسفورد است. این دانشگاه دوره‌های ات تکمیلی بسیار عالی را برای دانشجویان مهیا کرده است. دانشگاه آکسفورد در رشته‌های و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان برنامه‌های پروژه‌محور ارائه می‌دهد. مهم‌ترین شاخه‌های ارائه شده در رشته‌ی و در این  دانشگاه شامل مولکولی، قلبی، عصب- و ژنتیکی می‌شود.

دانشگاه ملبورن

این دانشگاه یکی از مشهورترین دانشگاه‌های جهان در زمینه‌ی و است و در تمامی مقاطع ی در رشته‌ی دانشجو می‌پذیرد.

موسسه‌ی کارولینسکا سوئد

یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی در جهان موسسه‌ی کارولینسکا در سوئد است. رشته‌ی یا فارماکولوژی این دانشگاه از قوی‌ترین تیم‌های علمی پزشکی جهان است. محدوده‌ی پژوهشی این دانشگاه در زمینه‌ی شامل عصب- الکتروفیزیولوژی، ژنتیکی، فارماکولوژی اعصاب و دردشناسی فارماکولوژیکال است. بیشتر دروس ارائه شده در این دانشگاه به زبان سوئدی ارائه می‌شود.

کالج امپریال لندن

کالج امپریال لندن دارای یک گروه فعال و قوی در رشته و است. رشته‌های و از مهم‌ترین رشته‌های ارائه شده‌ی پژوهش محور در این دانشگاه هستند.

دانشگاه میشیگان آمریکا

کالج دانشگاه میشیگان آمریکا از قطب‌های اصلی رشته‌ی و است. این دانشگاه درمقاطع مختلف ی در این رشته دانشجو می‌پذیرد. از شاخه‌های ارائه شده در این دانشگاه می‌توان به مهندسی دارو و دکترای شیمی دارویی اشاره کرد. این دانشگاه از پژوهش‌ها و تحقیقات انجام شده در زمینه‌ی و حمایت‌های فراوانی می‌کند.

شرایط در رشته‌ی در برخی از دانشگاه‌های خارج ازکشور

-     در رشته‌ی در کشور کانادا

مدرک زبان مورد نیاز برای در مقطع لیسانس در این کشور حداقل آیلتس ۶/۵ است. دانشجویانی که قصد در رشته‌ی را در این کشور دارند باید ابتدا در مقطع لیسانس در یکی از رشته‌های علوم پایه مانند میکروبیولوژی، بیوشیمی و .. به مدت یک الی سه سال به بپردازند و پس از دریافت مدرک خود در رشته‌ی اقدام به کنند. فرد در صورتی می‌تواند به عنوان یک داروساز در این کشور به فعالیت بپردازد که حداقل دارای مدرک لیسانس باشد. آزمون Board Examination را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد و دوره‌های کارورزی را گذرانده باشد.

-     در رشته‌ی در کشور انگلستان

برای در رشته‌ی در این کشور دانشجویان باید دوره‌های یکساله‌ی Foundation را بگذرانند و برحسب نمراتی که به دست می‌آورند وارد دانشگاه‌های انگلستان می‌شوند، ولی بهتر این است که دانشجویان دوره A-LEVEL را بگذرانند، دانشجویانی‌ که دارای نمره A هستند می‌توانند در دانشگاه‌های تاپ این کشور به بپردازند. مدت زمان در این رشته حدوداً ۵ سال است و دانشجویان برای ورود به دوره‌های A-LEVEL بایستی دارای مدرک آیلتس حداقل ۶ باشند.

-     در رشته‌ی در کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از ارزان‌ترین کشورها برای در رشته‌ی است دانشجویان باید پس از پذیرش از کالج‌های اسپانیا به مدت یک‌سال دوره‌ی زبان اسپانیایی و علوم پایه را بگذرانند و پس از شرکت درآزمون ورودی اقدام به در دانشگاه مورد نظر کنند. ضمن اینکه معدل دانشجو در ایران نیز بخشی از نمره‌ای است که فرد برای ورود به دانشگاه نیاز دارد.

-     در رشته‌ی در کشور قبرس

قبرس از راحت‌ترین کشورها برای در رشته‌ی است. برای ورود به این رشته نیازی به  آزمون ورودی نیست و دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. کشور قبرس به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورها برای در رشته شناخته می‌شود و هزینه‌ی در این کشور چیزی در حدود ۷۰۰۰ یورو در سال است. مدرک دانشجویان فارغ‌ال از دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید اروپا و انگلستان است.

-     در رشته‌ی در کشور فرانسه

امکان رایگان در رشته برای دانشجویان در این کشور وجود دارد. دانشجویان برای ورود به دانشگاه در این کشور به مدرک زبان فرانسه سطح B2 نیاز دارند و در صورتی که دانشجو فاقد این مدرک است باید برای کالج‌های زبان فرانسه اقدام کند و دانش زبان خود را به سطح B2 برساند. هزینه‌ی در کالج‌های زبان فرانسه در حدود ۴ تا ۷ هزار یورو می‌باشد و پس از گذراندن دوره زبان می‌توانند به صورت تقریباً رایگان در دانشگاه‌های این کشور به بپردازند. دانشجویان می‌توانند پس از پایان سال اول و شرکت در آزمون و کسب نمره‌ی قابل قبول وارد سال‌های بعد شوند.

ارزان‌ترین کشورها برای در رشته‌ی

-    ایتالیا

یکی از ارزان‌ترین کشورها برای در رشته‌ی ایتالیاست. در این کشور می‌توانید به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی به بپردازید. دانشگاه‌های این کشور از درجه علمی بالایی برخوردارند. از بهترین دانشگاه‌های این کشور برای در رشته‌ی دانشگاه میلان، دانشگاه فدریکو ناپل و دانشگاه پادوا است. اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور نیازمند قبولی در آزمون SAT است. مدت زمان در این رشته در کشور ایتالیا ۵ سال است و پس از اتمام آن یک سال کارآموزی دارد. هزینه‌ی در این کشور سالیانه در حدود ۲ تا ۶ هزار یورو و هزینه‌ی زندگی ماهانه یک دانشجو چیزی در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو است.

-    روسیه

روسیه از جمله کشورهایی است که درکنار آموزش با کیفیت، هزینه‌ی معقولی برای از دانشجو دریافت می‌کند. تعداد بورس‌های ی در این کشور زیاد است که می‌توان برای گرفتن آن‌ها اقدام کرد. در این کشور دروس به هر دو زبان انگلیس و روسی ارائه می‌شود. نکته‌ی قابل توجه اینکه فقط ۵ عدد از دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است که از میان آن‌ها می‌توان به لومونوسوف و نووسیبریک اشاره کرد. هزینه در این کشور رقمی در حدود ۱۹۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو و هزینه‌ی زندگی برای یک دانشجو چیزی در حدود ۳۰۰ الی ۴۵۰ یورو در ماه خواهد بود.

-    

یکی از محبوب‌ترین کشورهای مقصد در بین دانشجویان بین‌المللی است. مدرک ی معتبر، کیفیت بالای زندگی، فرصت‌های شغلی و ارائه دروس به زبان انگلیسی از جمله امتیازات در این کشور است. بهترین و مشهورترین دانشگاه برای در رشته‌ی در این کشور دانشگاه موناش و دانشگاه سیدنی است. فرصت زندگی در یک جامعه چند فرهنگی و فرصت‌های شغلی و امکان اخذ اقامت دائم، را به مقصدی محبوب و ایده‌ال برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. هزینه‌ی در این کشور ۱۸ تا ۲۰ هزار یورو در سال و هزینه‌ی زندگی برای یک دانشجو در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه است.

-    ترکیه

در سال‌های اخیر میزان تقاضا برای در این کشور افزایش یافته است. در رشته‌ی در دانشگاه‌های معتبر ترکیه با قبولی در آزمون YAT برای افرادی که قصد به زبان ترکی دارند و یا SAT برای دانشجویانی که قصد به زبان انگلیسی دارند امکان‌پذیر است. ۹ دانشگاه از میان دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت است و از معتبرترین دانشگاه‌های این کشور می‌توان به دانشگاه آتاتورک، دانشگاه آنکارا و دانشگاه استامبول اشاره کرد. هزینه‌ی در این کشور در حدود ۵۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو و هزینه‌ی زندگی برای یک دانشجو در ماه بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ یورو می‌باشد.

-    اتریش

این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را به خود جلب می‌کند. رشته از رشته‌های پرمتقاضی در این کشور که طول مدت آن ۵ سال است. بهترین دانشگاه‌های این کشور برای در رشته‌ی دانشگاه وین و دانشگاه گراس است. هزینه‌ی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های دولتی این کشور  در حدود ۴۵۰۰ تا ۶۵۰۰ یورو در سال است و هزینه‌ی زندگی یک دانشجو در این کشور ماهانه چیزی در حدود ۵۰۰ الی ۸۰۰ یورو می‌باشد.

-    هندوستان

بسیاری از موسسات آموزشی و دانشگاه‌های هند جایگاه خوبی در رنکینگ جهانی دارند. از میان آن‌ها بهترین دانشگاه‌ها برای در رشته‌ی دانشگاه انستیتو علوم پزشکی هند، دانشگاه دهلی و دانشگاه پنجاب است. در این کشور به علت جمعیت بالا و نیروی کار زیاد امکان انجام کار دانشجویی وجود ندارد و فقط افرادی که ویزای این کشور را دارند حق کار کردن در این کشور را دارند. هزینه‌ی در رشته‌ی ناپیوسته در این کشور در حدود ۳۲۵۰ تا ۴۶۵۰ یورو است. هزینه‌ی زندگی در این کشور در شهرهای مختلف متفاوت است، در شهرهای کوچک رقمی در حدود ۲۳۰ تا ۳۳۰ یورو و در شهرهای بزرگ رقمی در حدود ۳۳۰ تا ۴۷۰ یورو است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیا● شریط بیمه‌ی دانشجویی در استرالیا● وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور کانادا● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی روانشناسی● شرایط تحصیل در رشته‌ی‌ هنر در کشور کانادا● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● دوره‌های زبان در استرالیا● تحصیل در مدارس کانادا● شرایط کار و تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در کشور کاناداجدیدترین مطالب● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● چگونه یک کنفرانس خوب ارائه دهیم؟● چگونه به سادگی خلاصه‌نویسی کنیم؟● تأثیر مطالعه بر زندگی● نحوه‌ی انجام تحقیقات میدانی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند