وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور استرالیا

بورسیه‌ی تحصیلی حامی مالی دانشجو در طی دوران تحصیل است و برای دریافت آن در بین دانشجویان بین‌المللی رقابت شدیدی برقرار است.
بورسیه‌ی تحصیلی حامی مالی دانشجو در طی دوران تحصیل است و برای دریافت آن در بین دانشجویان بین‌المللی رقابت شدیدی برقرار است.
مجله موفقیت ایلیاد - طیف وسیعی از ‌های ی برای یان بین‌المللی که به دنبال در کشور هستند وجود دارد. ‌ی ی حامی مالی در طی دوران است و برای دریافت آن در بین یان بین‌المللی رقابت شدیدی برقرار است. کشور شرایط دریافت را برای تمامی مقاطع ی برای یان فراهم کرده است. در این کشور درمقاطع لیسانس، مستر و به یان ارائه می شود. در عین حال دسترسی به آن چندان کار راحتی نیست و شرایط و مدارک خاص خود را می‌طلبد، اما به طور کلی جهت اخذ ‌ی ی در کشور برخورداری از مدرک زبان انگلیسی و ارائه‌ی یک رزومه‌ی آموزشی- پژوهشی در سطوح بالا الزامی است.

برای اخذ باید به صورت مستقیم از دانشگاه مورد نظر اقدام کند، زیرا هر دانشگاه دارای پروپوزال و پروسه‌ی انتخاب خاص خود هستند و مدت این پروسه برای هر دانشگاه متفاوت است. از آن‌جایی که در کشور همانند برخی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان فاقد سیستم آموزش رایگان است بنابراین شخص جهت ادامه در این کشور باید از توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های دانشگاه و زندگی برخوردار باشد. دریافت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با محدودیت‌های زیادی همراه است. تعداد این ‌ها کم و رقابت شدیدی جهت دریافت آن‌ها وجود دارد، اما در مقطع دکترا شخص با ارائه‌ی مقالات علمی بین المللی، مدرک معتبر ی، کتاب‌های چاپ شده، مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا و ... می‌تواند به‌ راحتی از این ‌های ی استفاده کند.

دریافت ‌های ی به معنای پرداخت تمام هزینه‌های زندگی و ی نیست. گاه ‌های ی هزینه‌های ی و گاه هزینه‌های زندگی را پوشش می‌دهد و در برخی موارد شامل همه‌ی هزینه‌های اعم از هزینه‌های و هزینه‌های زندگی می‌شود. ‌ی ی عموماً ۵ تا ۱۰ هزار دلار است که به صورت ترمی و گاهاً سالیانه از طریق وزارت امور خارجه، وزارت آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات کشاورزی بین‌المللی اهدا می‌شود.

یکی دیگر از دلایل ایجاد ‌ی ی در برای یان تشویق به ادامه‌ی در مقطع دکترا می‌باشد. به دلیل اهمیت بسیار زیاد تحقیقات و پژوهش‌های علمی برای این کشور معمولاً بودجه‌ی فراوانی برای محققان و یان مقطع دکترا در نظر گرفته می‌شود که البته یان برای برخورداری از آن‌ها همانگونه که بیان شد باید از شرایط لازم برخوردار باشند تا بتوانند از این شرایط ویژه بهره‌مند شوند. مهمترین شرط اخذ برای یان دوره دکترا ارائه‌ی رزومه‌ای پر بار است که شامل مقالات علمی ISI، شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی، انجام تحقیقات علمی در زمینه‌ی مورد نظر و ارائه‌ی مدرک زبان آیلتس با نمره‌ی حداقل ۷ می‌شود. همانطور که بیان شد ‌ی ی برای تمامی مقاطع ی ارائه می‌شود اما کمک هزینه‌هایی که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود درصدی از هزینه‌های زندگی یا ی را شامل می‌شود اما در مقطع دکترا به دلیل متقاضی زیاد جو بسیار رقابتی است زیرا ‌هایی که در مقطع دکترا ارائه می‌شود صد در صدی است و تمامی هزینه‌های را شامل می‌شود.

اخذ ‌ی ی در دانشگاه‌های این کشور در وهله‌ی اول مستلزم فارغ‌الی از یک دانشگاه معتبر است، مسئله‌ی بعد معدل بالاست و اینکه جزو یان ممتاز محسوب شوید. سابقه‌ی تحقیقاتی و پژوهشی سومین شرط برخورداری از کمک هزینه‌ی دانشگاه است و داشتن مدرک زبان آخرین شرط دریافت   است. بنابراین با در اختیار داشتن این شرایط دسترسی به کمک هزینه‌ی ی آسان‌تر و محتمل‌تر می‌شود.   

  
-    ‌ی ی انواع مختلفی دارد که از سه منبع دولتی، دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی تأمین می‌شود.

‌ی دولتی کشور

این توسط دولت به یان خارجی تعلق می‌گیرد و انواع مختلفی دارد اما به یان ایرانی تعلق نمی‌گیرد.

‌ی توسعه‌ی بلند مدت

نوعی از ‌ی دولتی است که از سمت وزارت خارجه این کشور تأمین مالی می‌شود. این در مقاطع ات تکمیلی به صورت صد در صدی در نظر گرفته شده و شامل ایرانیان نمی‌شود.

‌ی ی علمی

این ‌ی دولتی در تمام مقاطع ارائه می‌شود و برای یان برتر در نظر گرفته شده است اما شامل یان اروپایی نمی‌شود. در عین حال گرچه شرایط آن برای کشورهای آسیایی است اما شامل یان ایرانی  نمی‌شود.

‌ی ی اندرو

این نوع برای یان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته می‌شود و تمامی هزینه‌ها را در برمی‌گیرد اما شامل حال یان ایرانی نمی‌شود.

‌ی ی معروف به IPRS

نوعی از ‌ی دولتی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است و به یان ایرانی نیز تعلق می‌گیرد. IPRS یک ‌ی پژوهشی است که در جهت ارائه‌ی امور تحقیقاتی و پژوهشی ارائه می‌شود. این برای تمام رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال و برای مقطع دکترا به مدت ۳ سال ارائه می‌شود. این یک کامل است و تمام هزینه‌های را پوشش می‌دهد. این طرفداران زیادی دارد و رقابت برای آن زیاد است .برای دریافت این باید برروی پروژه‌ای که دانشگاه به شما پیشنهاد می‌دهد کار کنید. اگر این پیشنهاد را بپذیرید شانس دریافت این کمک هزینه بالاتر می‌رود اما برای ارائه‌ی تز شخصی خود شانس کمتری برای دریافت آن خواهید داشت.
‌ی ی IPRS یا PTP در دانشگاه های مختلف این کشور ارائه می شود و  متقاضیان ایرانی زیادی به دنبال دریافت آن هستند.

در ادامه مختصری به معرفی دانشگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی این نوع می‌پردازیم.

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن از جمله دانشگاه‌هایی است که ‌یIPRS  را ارائه می‌دهد. این تمام هزینه‌های را تحت پوشش قرار می‌دهد .یانی که بتوانند موفق به اخذ ‌یIPRS شوند از دیگر ‌هایی که به عنوان کمک هزینه در این دانشگاه ارائه می‌شود نیز برخوردار خواهند شد .

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل نیز این نوع را ارائه می‌دهد. این تحقیقانی است و مدت آن برای مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و برای دوره‌ی دکترا ۳ سال در نظر گرفته شده است. یانی که موفق به اخذ IPRS  شوند از کمک هزینه‌ی ۲۲۵۰۰ دلاری به نام UNPRS نیز بهره مند می‌شوند.

دانشگاه نیوساوت ولز

‌ی IPRS در این دانشگاه نیز در دو مقطع ارشد و دکترا ارائه می‌شود و ارزش این سالانه حدوداً ۲۲۵۰۰ دلار است. این به همراه نیز تعلق می‌گیرد و برخی از هزینه‌های وی را نیز تقبل می‌کند. در صورت برخورداری از این در این دانشگاه هزینه‌های ویزای سفارت نیز برای رایگان می‌شود. می‌تواند با در اختیار داشتن این نوع ویزا برای پرداخت شهریه‌ی فرزندان خود تخفیف بگیرد که این تخفیف‌ها برای مقطع کارشناسی ارشد تا ۲ سال و برای دکترا تا ۳ سال ادامه پیدا می‌کند.

دانشگاه کوئینزلند

‌ی IPRS به یان این دانشگاه در تمامی رشته‌های ی و در مقاطع مستر و تعلق می‌گیرد. این صد در صد هزینه‌های را تحت پوشش قرار می‌دهد.

دانشگاه آدلاید

‌ی IPRS در این دانشگاه‌ها تنها برای ۱۵ نفر درنظر گرفته شده است که تمام هزینه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. مدت زمان دریافت این برای مقطع مستر تا ۲ سال و دکترا تا ۳ سال است و یانی که این را دریافت کرده‌اند ‌ی ASI دانشگاه آدلاید نیز به آنان تعلق می‌گیرد.

دانشگاه مک کواری

دانشگاه مک کواری نیز یکی دیگر از دانشگاه‌هایی است که ‌ی IPRS را به یان ارائه می‌دهد و تمام هزینه‌ها را شامل می‌شود و یانی که موفق به دریافت این می‌شوند می‌توانند از دیگر کمک هزینه‌های این دانشگاه نیز بهره‌مند شوند. این کمک هزینه‌ها در حدود ۵ الی ۱۰ هزار دلار در طول یک یا چند ترم است. این کمک هزینه‌ها رقابتی است و برمبنای صلاحیت و شایستگی ی به اهدا می‌شود.

-    مدارک لازم برای اخذ ‌ی ی IPRS     

دریافت ‌ی ی برای ایرانیان بسیار سخت است و سختی آن به دلیل رقابت بالایی است که متقاضیان اخذ دارند. این پروسه زمان‌بر است و حدوداً یک سال زمان می‌برد. مدارک لازم جهت اخذ شامل موارد زیر است:
ـ مدرک ی و ترجمه آن
ـ سابقه‌ی کار
ـ زمینه‌ی تحقیقاتی ـ پژوهشی
ـ رزومه‌ی دقیق و کامل
ـ انگیزه نامه‌ی ی
ـ ارائه‌ی مدرک آیلتس طبق قانون دانشگاه مورد نظر
ـ اپلیکیشن فرم مخصوص دانشگاه
زمان ارسال درخواست از پیش تعیین شده است و لازم است که درخواست خود را حتماً در آن تاریخ ارسال کنید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● دوره‌های زبان در استرالیا● تحصیل در مدارس کانادا● شرایط کار و تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در کشور کانادا● تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی در کشور کانادا● شرایط تحصیل در کشور مالزی● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی داروسازی کدامند؟● آزمون تافل Home Edition● آیا می‌توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزا و پذیرش نمود؟● آزمون پزشکی MCQ استرالیاجدیدترین مطالب● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● چگونه یک کنفرانس خوب ارائه دهیم؟● چگونه به سادگی خلاصه‌نویسی کنیم؟● تأثیر مطالعه بر زندگی● نحوه‌ی انجام تحقیقات میدانی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● با استرس شب امتحان چه کنیم؟● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن!● تأثیر موسیقی بر مغز انسان