شرایط تحصیل در کشور مالزی

یکی از امن‌ترین کشورهای آسیایی جهت ادامه‌ی تحصیل، کشوری زیبا و دارای مناظر طبیعی شگفت‌انگیز، هزینه‌ی پایین زندگی و تحصیل همراه با کیفیت بالا، سیستم عالی تحصیلی و معتبر در سطح بین‌المللی، جامعه چند فرهنگی و پویا برای دانشجویان، این کشور را به مقصدی ایده‌ال جهت مهاجرت تبدیل کرده است.
یکی از امن‌ترین کشورهای آسیایی جهت ادامه‌ی تحصیل، کشوری زیبا و دارای مناظر طبیعی شگفت‌انگیز، هزینه‌ی پایین زندگی و تحصیل همراه با کیفیت بالا، سیستم عالی تحصیلی و معتبر در سطح بین‌المللی، جامعه چند فرهنگی و پویا برای دانشجویان، این کشور را به مقصدی ایده‌ال جهت مهاجرت تبدیل کرده است.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور با مساحتی در حدود ۳۲۹۷۵۸ کیلومتر مربع در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. یکی از امن‌ترین کشورهای آسیایی جهت ادامه‌ی ، کشوری زیبا و دارای مناظر طبیعی شگفت‌انگیز، هزینه‌ی پایین زندگی و همراه با کیفیت بالا، سیستم عالی ی و معتبر در سطح بین‌المللی، جامعه چند فرهنگی و پویا برای یان، این کشور را به مقصدی ایده‌ال جهت مهاجرت تبدیل کرده است. این کشور بالغ بر ۲۵ میلیون نفر جمعیت دارد که مالایی‌ها ۵۷ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. باقیمانده‌ی جمعیت شامل اقلیت‌های چینی، هندی و ... می‌شود. باهاسو ملایو Bahasa Melayu  زبان رسمی این کشور است، اما زبان انگلیسی نیز به صورت گسترده در این کشور استفاده می‌شود. دین رسمی مردم این کشور اسلام است و درکنار آن ادیان دیگری نیز وجود دارد و اعتقاد به مذاهب دیگر آزاد است. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و درجه‌ی حرارت در اکثر مواقع در این کشور بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتی گراد است. واحد پول کشور رینگیت است و به لحاظ زمانی ۸ ساعت جلوتر از GMT و ۱۶ ساعت جلوتر از زمان استاندارد پاسیفیک است.

یازدهمین مقصد محبوب ی به شمار می‌رود. سطح بالای رفاه اجتماعی در کنار هزینه‌های پایین زندگی را به کشوری محبوب برای و زندگی تبدیل کرده است. این کشور بخش بزرگی از درآمد خود را صرف تقویت روابط با ‌های بین‌المللی می‌کند. اغلب ‌های مطرح انگلیسی و استرالیا در این کشور دارای شعبه هستند. تعداد زیادی از ایرانیان در ‌ها و کالج‌های مشغول به هستند و چیزی در حدود پنجاه هزار ی بین‌المللی از تمام دنیا در ‌های دولتی این کشور مشغول ‌اند. اکثر ‌های این کشور از امکانات خوابگاه یی برخوردارند و یان با هزینه‌ای کم می‌توانند دوران یی خود را درخوابگاه بگذرانند. یان این کشور از مزایای بیمه‌ی کامل درمانی و کلیه‌ی امکانات دولتی برخوردارند و تخفیفات ویژه‌ی یی بسیاری جهت استفاده از سرویس‌های ایاب و ذهاب در اختیار دارند.

‌هایی معتبر با رنکینگ بالا در سطح جهانی، هزینه‌های پایین زندگی و شهریه‌های معقول، چند فرهنگی بودن این کشور، آشنایی مردم با زبان انگلیسی و بسیاری از موارد دیگر از جمله مزایای در این کشور است.

جهت در ‌های این کشور در هر رشته و در هر مقطع ی ارائه‌ی مدرک با دریافت حداقل نمره‌ی قابل قبول الزامی است، اما از آنجا که کالج‌های زبان معتبر بسیاری در این کشور وجود دارد که به صورت گسترده با ‌ها در ارتباط هستند امکان بدون داشتن مدرک زبان نیز در ‌های این کشور فراهم شده است. همچنین این امکان برای وجود دارد که می‌تواند جهت یادگیری زبان انگلیسی در اقدام به دریافت ویزای ی به مدت ۶ تا ۱۲ ماه کند و در کالج‌های مطرح زبان این کشور نظیر کالج زبان ELEC، کالج زبان ،ELS کالج زبان EMS به فراگیری زبان انگلیسی بپردازد. یادآور می‌شود که جهت اخذ نامه پذیرش برای مقطع کارشناسی به ۵/۵ و برای دوره‌ی کارشناسی ارشد به ۶ نیاز است.

نکته‌ی جالبی که در رابطه با ‌های این کشور می‌توان بیان کرد این است که هیچگونه محدودیت سنی جهت ادامه‌ی در این کشور وجود ندارد. بنابراین حتی اگر در سنین بالا تصمیم به ادامه‌ی گرفته‌اید ‌های کشور گزینه‌ی مناسبی هستند.

-    هزینه‌ی زندگی در

دوره‌های زبان در کالج ۸۰۰ دلار در ماه
دوره‌ی پیش ی ۱۰ هزار دلار در سال
دوره‌ی کارشناسی ۱۲ هزار دلار در سال
دوره‌ی کارشناسی ارشد ۷ هزار دلار
دوره‌ی دکترا ۷ هزار دلار
کلیه‌ی این هزینه‌ها با در نظر گرفتن هزینه‌ی خوابگاه برآورد شده است. علاوه بر هزینه ی و خوابگاه هزینه‌هایی شامل خورد و خوراک، رفت و آمد، لوازم التحریر و ... نیز وجود دارد که از انجایی که در این کشور یان مجوز کار یی را ندارند باید از منابع مالی دیگری تأمین شود. تمامی یانی که به در ‌های مشغول هستند تا زمانی که ویزای یی‌شان اعتبار داشته باشد می‌توانند به صورت پاره وقت و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در زمان تعطیلات بین ترم یا تعطیلی‌های بیش از ۷ روز در هتل‌ها، پمپ بنزین‌ها، رستوران‌ها و ... به کار بپردازند.

-    آیا امکان رایگان در وجود دارد؟

امکان دریافت بورسیه و رایگان برای یان بین‌المللی که در این کشور به می‌پردازند به ویژه در مقطع دکترا وجود دارد. البته یان در مقطع کارشناسی ارشد که به صورت تحقیقات محور می‌کنند نیز از شانس برخورداری از بورسیه‌ی ی و رایگان برخوردارند. یان مقطع دکترا که موفق به دریافت بورسیه از ‌های این کشور می‌شوند از مزایای دیگری نیز مانند دریافت حقوق ماهانه، دریافت هزینه‌ی مخارج ، کمک‌های بلاعوض، بلیط هواپیما از پایتخت کشور محل اقامت تا و بیمه‌ی درمانی رایگان برخوردار خواهند شد.

-    شرایط لازم برای درخواست ویزای یی

ـ‌ تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای یی
ـ نامه‌ی پذیرش از طرف یا موسسه‌ی آموزشی مورد نظر
ـ دو قطعه عکس پاسپورتی
ـ دو رونوشت از گذرنامه
ـ سوابق علمی و پژوهشی
ـ گواهی دوره‌ی ی تمام وقت
ـ مدرک دال بر تمکن مالی برای پرداخت شهریه‌ی دوره‌ی ی
ـ گواهی سلامت
 یان بین‌المللی در کشور ملزم به داشتن ویزای یی هستند. گرفتن ویزای یی در این کشور کار چندان سختی نیست. در واقع زمانی که از مورد نظر پذیرش می‌گیرید از جانب شما برای دریافت ویزای یی اقدامات لازم را انجام میدهد. در میان مدارکی که از سمت شما به سفارت ارسال می کند یک ضمانت شخصی نیز به ارزش حدوداً ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ رینگیت نیز وجود دارد که باید بسته به کشور محل اقامت فعلی پرداخت کنید. سپس زمانی که پذیرش و ویزای ی قطعی شد می‌بایست شخصاً از طریق کمیسیون عالی یا سفارت در کشور خودتان برای ویزای یکبار ورود اقدام کنید که برای این کار باید شواهد و مدارکی نظیر پذیرش و ویزای ی، گواهی تمکن مالی، گواهی سلامت و تأیید ترک کشور پس از اتمام ات را فراهم کنید.
 
یان در حین دریافت ویزای ی از طریق اداره‌ی بیمه و اداره‌ی مهاجرت مشمول بیمه می‌شوند. برای یان متأهل این امکان وجود دارد که برای خانواده خود درخواست ویزای همراه دهند و خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به ببرند. برای افراد مجرد این امکان برای درخواست ویزای همراه برای والدین وجود دارد. دولت برای ادامه‌ی فرزندان یان متأهل تسهیلاتی ارائه نمی‌دهد، اما مدارس ایرانی به یان برای یک فرزند پنجاه درصد تخفیف و برای دو فرزند ۶۰ درصد تخفیف قائل می‌شوند.

در مقطع دکترا یا PHD در

شرایط در در دوره‌ی دکترا به سه روش ارائه می‌شود:
-    کلاس درس تئوری
در این روش در ابتدای ترم به انتخاب واحد‌های درسی می‌پردازد و پس از گذراندن واحدها و قبولی در امتحانات مدرک دکترای خود را دریافت می‌کند.
-    کلاس و پژوهش
این روش کامل‌ترین نمونه‌ی ارائه‌ی دکتراست که پس از گذراندن واحدهای درسی با موفقیت جهت تکمیل دوره‌ی دکترا باید یک طرح پژوهشی ارائه دهد.
-    پژوهش محور
اخذ پذیرش یی برای این دوره در مقطع دکترا برای کار چندان راحتی نیست و مستلزم ارائه‌ی مدارک ممتاز ی است که قابلیت متقاعد ساختن هیئت علمی را داشته باشد که نیازی به گذراندن واحدهای درسی ندارد. در این روش با ارائه‌ی پروژه به هیئت علمی در صورت قبولی موفق به اخذ مدرک دکترا می‌شود.

-    ‌های معتبر

تکنولوژی UTM
ملی NUM
مالایا
تکنولوژی مارا
پوترا UPM
علمی USM
چند رسانه‌ای
بین‌المللی اسلامی IIUM
شمالی UUM
ساراواک UNIMAS
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا● دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟● آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟جدیدترین مطالب● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟