دوره‌های زبان در استرالیا

دوره‌های آموزش زبان در کشور استرالیا بسیار متنوع است و زبان‌آموزان این امکان را دارند که در میان دوره‌های مختلف دوره‌ی آموزشی مورد نیاز خود را انتخاب کنند.
دوره‌های آموزش زبان در کشور استرالیا بسیار متنوع است و زبان‌آموزان این امکان را دارند که در میان دوره‌های مختلف دوره‌ی آموزشی مورد نیاز خود را انتخاب کنند.
مجله موفقیت ایلیاد - آموزش زبان انگلیسی در کشور یکی از اهداف ی یان است. یکی از روش‌های ورود به کشور گذراندن دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در موسسات و ‌های این کشور است. روش یادگیری زبان انگلیسی درکشور مبتنی بر تفکر خلاق و کارگروهی است. به این ترتیب زبان‌آموز علاوه بر یادگیری زبان نحوه‌ی کاربرد آن در زندگی روزمره را نیز فرا می‌گیرد. به دلیل ماهیت چند فرهنگی کلاس‌های زبان درکشور و حضور متقاضیان از کشورهای مختلف با آداب و فرهنگ‌های متفاوت زبان‌آموزان در محیطی کاملاً دوستانه و بین‌المللی آموزش می‌بینند. دوره‌های آموزش زبان در کشور بسیار متنوع است و زبان‌آموزان این امکان را دارند که در میان دوره‌های مختلف دوره‌ی آموزشی مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

-    انواع دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی

۱ـ دوره‌ی عمومی زبان انگلیسی General English

هدف از برگزاری این دوره‌ها بهبود و ارتقای مهارت عمومی زبان برای استفاده در:
استفاده‌ی روزمره
استفاده برای مقاصد کاری
تقویت زبان برای استفاده در سفر
با تمرکز برروی مهارت‌های ارتباطی و با تأکید بر مهارت گوش دادن و صحبت کردن

۲ـ دوره‌ی زبان انگلیسی برای مقاصد آکادمیک English for Academics

هدف از برگزاری این دوره‌ها آماده‌سازی متقاضی جهت در ‌ها، کالج ها و موسسات و مراکز فنی و حرفه‌ای است.

۳ـ دوره‌ی زبان انگلیسی با اهداف خاص(ESP )

متقاضی خواستار یادگیری زبان انگلیسی به لحاظ مهارت‌های نوشتن و صحبت کردن و ... برای هدفی خاص نظیر internship است.

۴ـ دوره‌ی آمادگی آزمون Exam Preparation

هدف از برگزاری این دوره‌ها بهبود سطح آمادگی متقاضی جهت شرکت در آزمون‌های زبان نظیر ، و ... است. در این دوره‌ها مهارت‌های چندگانه زبان‌آموز تقویت می‌شود.

۵ـ دوره‌ی آموزش مدرس زبان

هدف از این دوره‌ها آموزش مدرسین زبان برای تدریس در کشور خودشان است. این دوره‌ها شامل دوره‌ی آموزشTESOL ، آموزش زبان انگلیسی به کودکان یا EFTC و غیره است.

‌ها و موسسات دولتی

 تقریباً تمامی ‌های کشور از مراکز آموزش زبان برخوردارند و دوره‌های مختلف زبان را ارائه می‌دهند. یان این امکان را دارند که زبان انگلیسی را از سطوح پایه تا پیشرفته در این مراکز آموزش ببینند. دوره‌های ویژه‌ی زبان همچون در این مراکز تدریس می‌شود. یان دارای نمرات کمتر از حد نصاب در مدرک و این امکان را دارند که پس از گذراندن ۳ تا ۱۰ ماه در دوره‌های تعیین شده موسوم به ورود مستقیم بدون نیاز به امتحان مجدد و وارد دوره‌ی اصلی شوند. اکثر این مراکز آزمون رسمی را برگزار می‌کنند.

TAFE

تیف از دیگر مراکز ارائه‌دهنده‌ی دوره‌های زبان است که همانند ‌ها دوره‌های متنوعی برگزار می‌کند و شهریه‌ی هفتگی این دوره‌ها از ۳۰۰ دلار می‌باشد.

موسسات خصوصی

مراکز و موسسات خصوصی نیز کلاس‌های زبان را در سطوح مختلف برگزار می‌کنند و یان را برای آزمون و با اهداف دیگر آماده می‌کنند. معمولاً شهریه‌ی این مراکز ارزان‌تر از ‌ها و تیف می‌باشد.

-    شرایط در دوره‌های زبان انگلیسی در

متقاضیان در دوره‌های زبان انگلیسی ابتدا باید در آزمون‌های تعیین سطح شرکت کنند و براساس دانش زبانی در کلاس‌های مختلفی قرار می‌گیرند. مدت زمان در دوره‌های آمادگی زبان یک تا ده ماه است. متقاضیان باید ۲۰ ساعت در هفته و هر جلسه در حدود یک ساعت در کلاس‌ها شرکت کنند. شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های زبان انگلیسی درکالج‌های این کشور به عنوان آمادگی برای در ‌های این کشور محسوب می‌شود.

-    دوره‌ی زبان انگلیسی ELICOS

دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی ELICOS از معتبرترین و شناخته شده‌ترین دوره‌های زبان در و در برخی از کشورهای جهان است. دوره‌ی آموزشی و آمادگی زبان انگلیسی ELICOS که مخفف عبارت
English Language Intensive Courses for Overseas Students   می‌باشد در واقع دوره‌ی زبان پیش از می‌باشد. متقاضیان پس از شرکت در این دوره و کسب نمره‌ی قابل قبول امکان در را به دست می‌آورند. اگر متقاضی فاقد مدرک و باشد باید حتماً در این دوره‌ها شرکت و نمره‌ی قابل قبول را کسب کند. مدت زمان در این دوره یکسال است و متقاضی پس از شرکت در این دوره مهارت‌های لازم جهت ارتباطات حرفه‌ای و شغلی و ی را به دست خواهد آورد.

-    شرایط در دوره‌ی زبان انگلیسی ELICOS برای ایرانی‌ها

متقاضیان از سرتاسر جهان می‌توانند با دریافت ویزای یی در این دوره‌ها شرکت کنند اما متقاضیان ایرانی تنها با پذیرش ی در دوره‌ی ELICOS  نمی‌توانند ویزای یی را دریافت کنند. براساس قوانین جدید دولت متقاضیان ایرانی که قصد در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی را دارند باید علاوه بر پذیرش ی در این دوره‌های زبان، پذیرش ی در مقاطع مختلف ی را نیز اخذ کنند.

-    عوامل موثر بر هزینه‌های دوره‌های زبان انگلیسی در

متقاضیان ایرانی به دلیل بالا بودن نرخ دلار باید هزینه‌های زیادی را جهت شرکت در این دوره‌ها پرداخت کنند. درادامه به بیان چند عامل اثرگذار در هزینه‌ی دوره‌های زبان در این کشور می‌پردازیم.

 ـ شهر محل دوره‌های آموزش زبان

هزینه‌های کلاس‌ها و دوره‌های زبان در شهر‌های بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک‌تر است. هزینه‌های دوره‌های زبان در شهر‌های ملبورن و سیدنی تا حدود ۳۰ درصد با شهرهای کوچک تفاوت قیمت دارد.

ـ تعداد جلسه‌های کلاسی در هفته

هر چه تعداد جلسه‌های کلاسی بیشتر باشد هزینه‌ی هفتگی دوره‌ها و کلاس‌ها نیز بیشتر می‌شود. دوره‌های معمولی ELICOS هفته‌ای ۳ جلسه است. متقاضی می‌تواند تعداد این جلسه‌ها را تا ۵ جلسه هم افزایش دهد که با افزایش هزینه همراه است.

ـ مدت زمان هر جلسه

 مدت زمان استاندارد هر جلسه‌ی کلاسی دوره‌های زبان از ۵۰ دقیقه تا ۷۰ دقیقه می‌باشد. اگر متقاضی قصد شرکت در دوره‌های فشرده‌ی زبان را داشته باشد هزینه‌ها به کلی تغییر می‌کند.

ـ نوع موسسات و کالج‌ها

موسسات و کالج‌های خصوصی فراوانی برای آموزش دوره‌های زبان انگلیسی در وجود دارد که براساس خدماتی که ارائه می‌دهند هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. موسسات و کالج‌های معتبر هزینه‌های بیشتری دریافت می‌کنند و گاهی تفاوت هزینه‌های موسسات معتبر و مطرح با موسسات معمولی تا ۲۰ درصد تفاوت قیمت دارد.

-    روش ثبت نام داوطلبان بین‌المللی و غیر‌یی

داوطلبان غیر‌یی در صورت تمایل می‌توانند اقدام به شرکت دریک دوره‌ی آموزش زبان به صورت کامل یا بخشی از دوره کنند. اما مسئله‌ی مهم اینجاست که در دوره‌ی زبان باید به صورت تمام وقت باشد. ثبت نام در دوره‌ی زبان و صدور ویزای دوره‌ی زبان توسط دولت این کشور انجام می‌شود. اما دولت برای دانش‌آموزان خارجی که قصد به صورت پاره وقت دارند ویزای دانش‌آموزی صادر نمی‌کند. ویزای دانش‌آموزی اجازه‌ی کار با محدودیت ساعت نیز برای یان فراهم می‌کند. در این‌صورت امکان اشتغال به کار به صورت پاره وقت با محدودیت ساعتی ۴۰ ساعت در دوهفته برای یان خارجی فراهم می‌شود. ضمن اینکه در طول تعطیلات میان ترم و تعطیلات رسمی نیز یان می‌توانند بدون محدودیت زمانی کار کنند و بخشی از مخارج خود را تأمین کنند.

-    دوره‌ی آمادگی برای شرکت در آزمون IELTS

آزمون با ۲ نوع آزمون طبقه بندی می‌شود که به صورت آزمون عمومی آکادمیک برگزار می‌شود. آزمون عمومی میزان تسلط و مهارت داوطلبان جهت ارتباط و صحبت به زبان انگلیسی در زندگی روزمره و محل کار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. آزمون آکادمیک به سنجش توانایی داوطلب در تسلط و رویارویی او با مطالب تخصصی در زمینه و فیلد تخصصی می‌پردازد. مثلاً اگر هدف داوطلب از شرکت در آزمون کسب آمادگی لازم برای کار یا اخذ ویزای تعطیلات است امتیاز ۵/۴ آزمون عمومی کفایت می‌کند اما برای ورود به دوره‌های ی باید نمره‌ی مورد قبول را در آزمون آکادمیک کسب کنید. آزمون دارای ۴ بخش است که شامل بخش گفتاری، شنیداری، خواندن و درک مطلب و بخش نوشتاری است که بالاترین امتیاز درهرکدام از بخش‌ها کسب نمره‌ی ۹ است. از خوبی‌های آزمون این است که می‌توانید از امتیازات کسب شده‌ی خود در هر بخش به صورت جداگانه اطلاع داشته باشید. در واقع امتیاز کسب شده در این آزمون میانگین نمره‌های کسب شده در هر بخش است. نکته‌ی حائز اهمیت این که اعتبار این آزمون تنها ۲ سال است و تنها ۲ سال فرصت دارید که مدرک اعطا شده را به موسسه‌ی مورد نظرتان ارسال نمایید و در صورت اتمام اعتبار آزمون باید مجدداً در آزمون شرکت کنید.

-    دوره‌ی آمادگی برای شرکت در آزمون TOEFL

یکی از معتبرترین مدارک ارائه شده در زمینه‌ی تسلط به زبان انگلیسی در سطح جهان مدرک است. این آزمون در بیش از ۱۳۰ کشور جهان به رسمیت شناخته می‌شود و نزد ‌ها معتبر است. این آزمون به دو صورت برگزار می‌شود. آزمون اینترنتی یا همان آزمون iBT  که از طریق اینترنت و به صورت آنلاین برگزار می‌شود و آزمون کتبی یا آزمون PBT به صورت حضوری برای مراکزی که به اینترنت دسترسی ندارند. این آزمون بسیار گسترده است بنابراین داوطلبان می‌توانند به راحتی درنزدیک‌ترین مرکز و مناسب‌ترین زمان مد نظر خود برای شرکت در این آزمون اقدام کنند.

-    شرایط و مزایای ویزای ی در

ثبت‌نام در یکی از دوره‌های ثبت شده در یکی از مراکز معتبر به صورت تمام وقت در CRICOS و شواهدی از تأمین بودجه و تمکن مالی جهت ادامه‌ی در این کشور و بیمه‌ی یی از جمله اقداماتی است که پیش از اقدام جهت اخذ ویزای ی باید مورد توجه قرار بگیرد. معمولاً صدور ویزای ی یک ماه به طول می‌انجامد، اما گاه به دلیل نقص در پرونده و یا درخواست مدارک بیشتر و آزمایشات پزشکی این زمان بیشتر می‌شود. از جمله مزایای ویزای یی همان طور که بیان شد اجازه کار در طول دوره‌ی است. ویزای یی می‌تواند ۶ ماه، سه سال و یا بیشتر باشد. به متقاضیان ادامه در توصیه می‌شود که قبل از اقدام در مورد اهداف و رشته‌ی ی و درخواست ویزا با مشاورین ایلیاد بین‌الملل مشورت نمایند، ما بهترین و مناسب‌ترین راهکارها را به شما پیشنهاد خواهیم کرد. نکته‌ی مهم اینکه قبل از انقضای تاریخ ویزای ی خود برای ویزای جدید اقدام کنید. در صورتی‌ که بیش از ۲۸ روز از انقضای ویزای شما بگذرد تا ۳ سال حق بازگشت به را نخواهید داشت. شما این امکان را دارید که پس از اتمام دوره‌ی ویزای ی خود برای اقامت خود در از سایر موارد از جمله تعطیلات، فارغ‌الی، کار و یا استفاده کنید.

-    انواع ویزاهای ی در

ویزای دانش‌آموزی ساب‌کلاس ۵۰۰
ویزای همراه دانش‌آموزی ساب‌کلاس ۵۹۰
ویزای آموزش ساب‌کلاس ۴۰۷
با اخذ ویزای دانش‌آموزی ساب‌کلاس ۵۰۰ می‌توانید در یکی از دوره‌های ی در به منظور تمام وقت اقامت داشته باشید و کارکنید. مدت زمان اقامت شما به نوع و مدت دوره‌ی ی شما بستگی دارد. برای ویزای دانش‌آموزی حتماً باید از طرف یک موسسه‌ی آموزشی در پذیرش ی گرفته باشید و بیمه درمانی نیز دریافت کنید.

-    الزامات ویزای یی

ـ یکی از الزامات ویزای یی COE یا تأیید ثبت‌نام می‌باشد. ایلیاد بین‌الملل به شما کمک می‌کند تا درخواست خود را به یک مورد تأیید ارسال و COE خود را دریافت نمایید. توجه داشته باشید برای به دست آوردن این مدرک باید دوره‌ی ی که انتخاب می‌کنید در چارچوب CRICOS برای یان بین‌المللی ثبت شده باشد.
ـ گواهی تمکن مالی برای سفر، و زندگی در
ـ داشتن نمره‌ی مورد نیاز زبان انگلیسی در آزمون
ـ گواهی سلامت جسمی و شخصیتی
ـ بیمه‌ی سلامت
متقاضی باید مدارک کافی داشته باشد تا بتواند ثابت کند که هدفش در برای موقتی است و پس از اتمام را ترک و به کشور خود باز می‌گردد. مشاورین ایلیاد بین‌الملل شما را در مورد جزئیات این روند راهنمایی خواهند کرد.

-     کشوری با استانداردهای بالای زندگی

همان‌گونه که می‌دانید شهروندان یی از کیفیت زندگی بالایی برخوردارند. بنابراین اگر قصد و اقامت به این کشور را دارید اخذ ویزای ی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که پس از اتمام دوره‌ی ی بتوانید از فرصت‌های شغلی مناسب با درآمدهای خوب بهره مند شوید کشور کشوری پهناور و زیبا است و صدها گونه جانوری در طبیعت زیبای این کشور وجود دارد. به علاوه کشوری پیشرفته است و شهروندان آن از رفاه اجتماعی بالایی برخوردارند. اخذ ویزای دوره‌ی زبان شما را برای ورود به ‌ها و شرکت‌های بین‌المللی و بازار کار آماده می‌کند و مسیر ی و شغلی شما را در آینده تحت تآثیر قرار می‌دهد و موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بسیاری را برای شما به ارمغان می‌آورد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیا● شریط بیمه‌ی دانشجویی در استرالیا● وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور کانادا● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی روانشناسی● شرایط تحصیل در رشته‌ی‌ هنر در کشور کانادا● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● تحصیل در مدارس کانادا● شرایط کار و تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در کشور کانادا● تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی در کشور کاناداجدیدترین مطالب● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● چگونه یک کنفرانس خوب ارائه دهیم؟● چگونه به سادگی خلاصه‌نویسی کنیم؟● تأثیر مطالعه بر زندگی● نحوه‌ی انجام تحقیقات میدانی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند