شرایط تحصیل در رشته‌ی‌ هنر در کشور کانادا

هر فعالیتی که به خلق اثری تصویری، شنیداری و یا اجرایی مبتنی بر تصورات و یا ایده‌های سازنده منجر شود هنر نامیده می‌شود.
هر فعالیتی که به خلق اثری تصویری، شنیداری و یا اجرایی مبتنی بر تصورات و یا ایده‌های سازنده منجر شود هنر نامیده می‌شود.
مجله موفقیت ایلیاد - هر فعالیتی که به خلق اثری تصویری، شنیداری و یا اجرایی مبتنی بر تصورات و یا ایده‌های سازنده منجر شود نامیده می‌شود. رایج‌ترین این فعالیت‌ها شامل تولید آثار ی، نقد ی، مطالعه‌ی تاریخ و انتشار زیبایی می‌باشد. قدیمی‌ترین نوع های بصری هستند که شامل خلق تصویر و یا اشیا در زمینه‌هایی نظیر نقاشی، مجسمه‌سازی، عکاسی و دیگر رسانه‌های بصری است. اکنون یکی از بزرگترین شاخه‌های دانش است و دروازه‌های آن به روی مندانی که می‌خواهند توانایی‌هایشان را ارتقا بدهند و از طریق بهره گرفتن از توانایی‌های خلاق‌شان زندگی معناداری بسازند باز است.

انواع

تقسیم‌بندی گوناگونی از مطرح است یکی از انواع این تقسیم‌بندی‌های کلی شامل:

ـ های زیبا

هایی هستند که به دلیل زیبایی‌شان خلق شده‌اند، به عبارت دیگر تنها به دلیل خودشان نه چیز دیگری خلق شده‌اند. مانند نقاشی، موسیقی، رقص، تئاتر.
در این تقسیم‌بندی های زیبا خود به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

های تجسمی ( بصری)

آثار دو بعدی: نقاشی و طراحی، موزائیک‌کاری، ادبیات، عکاسی، خوشنویسی.
آثار سه بعدی: سفالگری، مجسمه‌سازی، های مفهومی.

های نمایشی ( اجرایی)

شامل: رقص، تئاتر، فیلم و موسیقی.

ـ های کاربردی

هایی که کارکرد و سودمندی آن‌ها اهمیت دارد و هدف از خلق‌شان کاربردشان است. مانند طراحی خودرو، معماری، طراحی صنعتی، های تزئینی.

-    اهمیت رشته‌ی در کشور

یکی از عواملی که تعیین می‌کند که آیا تحصیل  در این رشته در کشور کاری عاقلانه هست یا خیر بازار کاری این رشته در است. بازار کار این کشور به شدت نیازمند افراد ماهری است که بتوانند در زمینه‌های گرافیک، عکاسی، طراحی لباس، طراحی داخلی و موسیقی به فعالیت بپردازند. بنابراین فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی در برای فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها وجود دارد که حقوق و درآمد خوبی را نیز به دنبال خود می‌آورد. بنابراین با این تفاسیر می‌توان گفت که تحصیل در هریک از رشته‌های در ‌های کاری عاقلانه است. در کنار بازار کاری مساعد برای فارغ‌التحصیلان این رشته اداره‌ی مشاغل شغل‌های مرتبط با رشته‌ی را تحت کدهایی دسته‌بندی کرده است. این مسئله بیانگر این موضوع است که نیاز روزافزون بازار کار به فارغ‌التحصیلان این رشته سبب شده که مندان ماهر بتوانند از ویزای کارکنان ماهر فدرال استفاده کنند و از این طریق بتوانند برای اخذ اقامت دائم در اقدام کنند. بنابراین چه از نظر اشتغال و چه از نظر اقامت دائم تحصیل در رشته‌ی در کاری بسیار عاقلانه است.

-    تحصیل در رشته‌ی در

دوره‌های در کشور در سه مقطع لیسانس، ارشد و دکترا همچنین به صورت دیپلم و گواهینامه‌های ی ارائه می‌شود. دوره‌ی لیسانس در به صورت لیسانس BA و لیسانس های زیبا BFA و لیسانس طراحی و دوره‌های ارشد به دو صورت MA  و MFA ارائه می‌شود. پیش نیاز دوره‌های عمومی با توجه به اینکه دوره به صورت BA ارائه می‌شود یا BFA متغیر است. برای دوره‌های BA شرایط ورود بیشتر به دستاوردهایی در زمینه‌های زبان و سایر موضوعات تحصیلی بستگی دارد. اما دوره‌های BFA معمولاً نیازمند ارائه‌ی یک پورتفولیو از کارهای ی برای بازبینی، مصاحبه و یا رفرانس‌نامه می‌باشند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل درحوزه را دارند می‌توانند دوره‌های تحصیلات تکمیلی را بگذرانند.

-    تفاوت مدرک لیسانس BA و لیسانس های زیبا BFA در

بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌ی را دارند بین مدرک لیسانس های زیبا و لیسانس در تردید باقی می‌مانند. مدرک BA مدرک اصلی های آزاد است. اما مدرک BFA یک مدرک استاندارد کارشناسی برای دانشجویان ایالت متحده و است که به دنبال آموزش حرفه‌ای در زمینه‌ی های تجسمی یا اجرایی ارائه می‌شود. واقعیت این است که این دو مدرک به لحاظ کیفیت تفاوتی با هم ندارند. هر دو دوره بر آماده‌سازی متخصصان با استعداد در رشته‌ی تأکید دارند اما انتخاب بین این دو مدرک لیسانس BA و BFA به اهداف تحصیلی و شغلی فرد بستگی دارد. دوره‌های BA بیشتر بر دروس های آزاد از جمله مطالعات عمومی همانند ادبیات، تاریخ و ... و دوره‌های BFA بیشتر بر خود و مطالعات طراحی تمرکز دارند. در لیسانس های زیبا اکثر دوره از اجرای عملی و کار در استودیو به همراه سخنرانی و کلاس‌های بحث و گفتگو تشکیل شده است. یک دوره BFA در از دو سوم تحصیل در و یک سوم مطالعات های آزاد تشکیل شده است. داشتن لیسانس و یا لیسانس های زیبا حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تخصص در تاریخ ، آموزش و یا مدیریت است. برای ادامه تحصیل می‌توانید مدرک ارشد یا MFA را اخذ کنید.

-    زبان تحصیل

با تحصیل در کشور این امکان را دارید که از میان طیف وسیعی از رشته‌های مختلف که به زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می‌شود رشته‌ی مورد علاقه خود را انتخاب کنید با توجه به نوع زبان انتخابی باید مهارت زبانی شما در سطح قابل قبولی اثبات شود.
‌های مهارت زبان انگلیسی قابل قبول ‌های برتر شامل:
IELTS
C1 پیشرفته
TOEFL
ممکن است برای برخی از ‌ها ‌های دیگری از جمله موارد زیر نیز قابل قبول باشد:
CAEL ( ارزیابی زبان انگلیسی آکادمیک )
CanTEST ( زبان انگلیسی برای محققان و کارآموزان )
MELAB ( ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان )
‌های مهارت زبان فرانسوی قابل قبول ‌های شامل:
DALF
DELF
TEF
TCF
TestCan

-    مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته‌ی در

مدارکی که ‌های موقع اپلای در رشته‌ی از شما تقاضا می‌کنند شامل مدرک زبان، کارنامه‌ی مقاطع تحصیلی پیشین و و رزومه‌ی ی و تحصیلی می‌شود.
از آن‌جا که در درس‌ها به یکی از دو زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می‌شوند میبایست تخصص خودتان را در زبان فرانسه از طریق شرکت در ‌هایی که ‌ها برگزار می‌کنند و برای زبان انگلیسی از طریق شرکت در ‌های یا تافل نشان بدهید.
در رابطه با رزومه‌ی ی موارد مهمی را که باید در رزومه خود بگنجانید شامل مواد زیر است:
ـ سابقه‌ی فعالیت ی
ـ سابقه‌ی تحقیق و پژوهش در زمینه‌ی
ـ نمایشگاه و کنفرانس‌هایی که در آن شرکت کرده‌اید
ـ سابقه‌‌ی همکاری با اساتید
ـ سابقه‌ی تدریس
همچنین اگر توصیه‌نامه‌ای از اساتید خود دریافت کرده‌اید می‌توانید به نشان بدهید که مواردی را که در رزومه‌ی خود ذکر کرده‌اید واقعی هستند.

-    رتبه‌بندی QS ‌های در رشته‌ی های نمایشی

مک‌گیل رتبه ۲۶
بریتیش‌کلمبیا رتبه ۳۲
مونترال رتبه ۵۱-۱۰۰
تورنتو ۵۱- ۱۰۰

-    رتبه ‌بندی QS ‌های در رشته و طراحی

بریتیش‌کلمبیا ۵۱-۱۰۰
تورنتو ۵۱-۱۰۰
دانشکده و طراحی Emilly Carr ۱۰۱- ۱۵۰
مونترال ۱۰۱-۱۵۰
آلبرتا ۱۰۱- ۱۵۰
کنکوردیا ۱۵۱-۲۰۰
یورک ۱۵۱-۲۰۰

-    شهریه و مدت زمان دوره‌های آموزشی در

تحصیل در مقطع لیسانس در رشته‌ی عموماً چهار سال زمان می‌برد. تحصیل در همین رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدوداً دو تا سه سال از وقت شما را خواهد گرفت. در مقایسه با سایر کشورها تحصیل در رشته‌ی در این کشور به شدت مقرون به صرفه است. هزینه تحصیل در رشته‌ی در این کشور سالانه چیزی در حدود ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار است.

-    ‌ی تحصیلی رشته‌ی در

همانگونه که بیان شد ‌های کشور برای تحصیل در رشته‌ی شهریه دریافت می‌کنند اما این امکان وجود دارد که از کمک هزینه‌ها، گرنت‌ها، اسکالرشیپ‌ها و ‌هایی بهره برد که این ‌ها در اختیار دانشجویان مستعد قرار داده‌اند تا مبادا دغدغه‌ی مالی مانع از آن شود که امکان ادامه‌ی تحصیل را از دست بدهند. بنابراین با بهره‌مند بودن از کارنامه‌ی تحصیلی قابل قبول، رزومه‌ی تحصیلی و ی مناسب، دریافت توصیه‌نامه از اساتیدتان در مقاطع تحصیلی قبلی و نوشتن نامه‌ی هدف از این کمک هزینه‌ها بهره‌مند شوید. همچنین گاه ‌ها براساس افتخارات ورزشی یا ی یا براساس منطقه و کشوری که متقاضی ساکن آن است کمک‌هزینه‌ای را به وی اختصاص می‌دهد. این کمک‌هزینه‌ها دراکثر موارد تمام هزینه‌های تحصیلی دانشجو را پوشش می‌دهد و حتی در مواردی به وی کمک می‌کند که تا حدودی از پس هزینه‌های زندگی در حین تحصیل نیز برآید. برای اطلاع دقیق از مدت زمانی اپلای برای هر کدام از این کمک‌هزینه‌ها و میزان دقیق آن‌ها می‌توانید به وبسایت مورد نظر خود مراجعه کنید.

-    آینده شغلی رشته‌ی در کشور

بسته به اینکه در چه رشته و گرایشی از صاحب تخصص هستید فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در پیش روی شما قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. از جمله این فرصت‌های شغلی شامل استادی در دروس مرتبط با ، منتقد معماری، متخصص آثار عتیقه، مشاور طراحی، گرافیست، مسئول موزه، طراح اتومبیل، ادیتور فیلم، موزیسین، طراح داخلی، طراح لباس و عکاسی اشاره کرد. اگر هم تمایل دارید تا در مسیری آکادمیک به فعالیت بپردازید. موسسات تحقیقاتی و پژوهشی بسیار و ‌های متعددی در این کشور وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد تا در آن‌جا به فعالیت مشغول شوید. همه‌ی این مسائل حاکی از آن است که بازار کاری برای رشته‌ی به شدت مهیای حضور فارغ‌التحصیلان است و فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را به آنان عرضه می‌کند.

-    مشاغل رشته‌ی در کشور

بازیگری، تصویر‌سازی، درمانی، متصدی موزه، نقاشی خودرو، کارگردانی گروه موسیقی، طرای بیلیبورد، کابینت ساز، کاریکاتوریست، عکاسی، انیماتور، مرمت آثار باستانی، مشاور ی، تدریس ، نقشه‌کشی، سفال‌سازی، طراحی رقص، فیلمبرداری، نویسندگی، ترانه سرایی، طراحی صحنه و لباس، گریموری، ویرایشگری صدا، خیاطی، ویراستاری فیلم، طراحی پارچه، استایلیست، طراحی مبلمان، دکوراتوری داخلی، تکنسین نورپردازی، مربی آواز، برنامه نویس چند رسانه‌ای، توسعه وب، نقد ی، کارگردان ی.

-    ‌های معتبر برای تحصیل در رشته‌ی در

بریتیش‌کلمبیا

این عمده‌ی فعالیتش در زمینه‌ی موسیقی است و فارغ‌التحصیلان زیادی دارد. این از افراد غیر بومی شهریه بیشتری دریافت می‌کند و این شهریه حدود ۳۰۰۰۰ دلار است. تاریخ ، های تجسمی و تئوری از دوره‌هایی هستند که در این ارائه می‌شوند و موسیقی مهم‌ترین آن‌هاست. این برای رشته‌ی موسیقی دوره‌ی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی زیادی دارد که برای اکثر سبک‌ها و نوازنده‌ها مناسب است. شهریه‌ی سالیانه دوره‌های کارشناسی و موسیقی بریتیش‌کلمبیا برای دانشجویان بین‌المللی حدوداً بین ۳۲ تا ۳۴ هزار دلار و برای دوره‌های ارشد و دکترا حدوداً بین ۸ تا ۱۳ هزار دلار است.

تورنتو

در این تاریخ و علوم در پردیس سنت جورج تدریس می‌شود و هرساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در این درخواست می‌دهند. ورود به این شرایط سختی دارد و برای پذیرش نیازمند مدرک زبان با نمره‌ی ۶/۵ هستید. شهریه‌ی سالانه‌ی دوره‌های این بین ۲۲ تا ۲۹ هزار دلار در سال است. دانشکده‌های مرتبط به رشته‌های در این عبارتند از:
ـ‌ دانشکده‌ی و علوم تاریخ در پردیس سنت جورج
ـ دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی تاریخ در پردیس سنت جورج
ـ دانشکده‌ی معماری منظر و طراحی JohnH.Daniels : این دانشکده دوره‌های منحصر به فرد مطالعات تجسمی را ارائه می‌کند. دوره‌های مطالعات تجسمی تورنتو از تاریخ اول جولای ۲۰۱۳ از دانشکده‌ی و علوم به دانشکده‌ی Daniels انتقال یافت.
ـ دانشکده‌ی موسیقی: این دانشکده حوزه‌های مختلفی نظیر آهنگسازی، آموزش موسیقی، موسیقی‌شناسی، اجرای سبک‌های مختلف موزیک، فناوری موسیقی و ... را در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند.

مونترال

اساتید این در تدریس تاریخ و مطالعات فیلم و سینما تخصص داشته و اکثر متقاضیان این به بازیگری علاقه‌مند هستند. در دپارتمان دانشکده‌ی و علوم تاریخ و سینما و بازی‌های ویدئویی تدریس می‌شود و در دپارتمان دانشکده‌ی موسیقی سازهای بادی، کلیددار، وسایل قدیمی، گیتار، چنگ و غیره تدریس می‌شود و افراد زیادی که به این سازها علاقه‌مند هستند می‌توانند برای ورود به این درخواست دهند. برای ورود به این حداقل باید ۶ داشته باشید و دارای مهارت‌های پایه‌ی نوازندگی یا موسیقی باشید.

مک‌گیل

این یکی از برترین ‌های در زمینه‌ی است و اساتید برجسته‌ای در این تدریس می‌کنند. این جز اولین ‌های اجرایی در است. این براساس کارها و هایی که ارائه کرده‌اید افراد را شناسایی می‌کند و با بررسی سوابق تحصیلی، نامه‌های پیگیری، نمرات و .. دانشجویان را پذیرش می‌کند. در این می‌توانید و مطالعات ارتباطی خوبی داشته باشید و در دپارتمان موسیقی آن تمرین کنید. ۴۲ درصد دانشجویان این بین‌المللی هستند. معدل پذیرش برای دوره‌های های اجرایی بالاتر از سایر دوره‌های است. شهریه سالانه دوره های در این چیزی در حدود ۱۴ تا ۱۷ هزار دلار است.

آلبرتا

دپارتمان‌های در دانشکده‌ی و علوم انسانی این واقع است دپارتمان‌های مربوط به حوزه شامل:
ـ و طراحی
ـ نمایش
ـ موسیقی

یورک

پذیرش در دوره‌های لیسانس های زیبای یورک هم براساس معیارهای تحصیلی و هم براساس معیار آثار ی متقاضی انجام می‌شود. مدارک تحصیلی توسط یورک ارزیابی شده، شایستگی‌های ی توسط دپارتمان‌های هر رشته ارزشیابی می‌شوند. شهریه دوره‌های کارشناسی این دانشکده برای دانشجویان بین‌المللی تقریباً ۲۲ دلار است.
دپارتمان‌های دانشکده‌ی ، رسانه، اجرا و طراحی ( AMPD)
ـ سینما و های رسانه
ـ های محاسباتی
ـ رقص
ـ طراحی
ـ موسیقی
ـ تئاتر
ـ های تجسمی و تاریخ

و طراحی امیلی کار Emilly Carr

این در ونکوور قرار دارد و چهار دانشکده مجزا دارد. این از ‌های مشهور در حوزه‌های ، طراحی و رسانه است.
دانشکده‌ها
ـ فرهنگ و جامعه: این دانشکده برنامه‌ی تحصیلی اصلی و دوره‌های پیش‌نیاز هر سه دانشکده دیگر و یک سری دروس میان رشته‌ای را ارائه می‌دهد.
ـ طراحی و رسانه‌ی پویا : لیسانس طراحی، لیسانس های رسانه در تخصص‌های انیمیشن / فیلم و نمایش / رسانه‌ی جدید و های صدا
ـ دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی jake kerr  ( ارشد های زیبا، ارشد طراحی، ارشد رسانه‌ی دیجیتال )
ـ های تجسمی ( تصویر‌سازی، عکاسی، سفال‌سازی، طراحی، نقاشی، رسانه‌ی چاپ، مجسمه‌سازی، گرایش فرعی و نویسندگی، گرایش فرعی شیوه‌های کتابداری )
تحصیل در سال اول، دوم یا سوم ( انتقال از دیگر ‌ها ) برای متقاضیان Emilly Carr امکان‌پذیر است. داشتن مجموعه‌ی پورتفولیو برای پذیرش در این الزامی است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟جدیدترین مطالب● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی