بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی روانشناسی

روانشناسان از افراد مهم جامعه محسوب می‌شوند که با شناخت رفتارها و روحیات انسان‌ها به رفع مشکلات روحی و روانی آن‌ها کمک کرده و در بهبود و بالا بردن سطح کیفی زندگی انسان‌ها اثرگذارند.
روانشناسان از افراد مهم جامعه محسوب می‌شوند که با شناخت رفتارها و روحیات انسان‌ها به رفع مشکلات روحی و روانی آن‌ها کمک کرده و در بهبود و بالا بردن سطح کیفی زندگی انسان‌ها اثرگذارند.
مجله موفقیت ایلیاد - دانشجویان بسیاری امروزه داوطلب در رشته‌ی در خارج از کشور هستند. علم یا سایکولوژی علم مطالعه‌ی رفتارها، فرایند تغییرات ذهنی و تأثیرات آن بر روح و روان انسان است. روانشناسان از افراد مهم جامعه محسوب می‌شوند که با شناخت رفتارها و روحیات انسان‌ها به رفع مشکلات روحی و روانی آن‌ها کمک کرده و در بهبود و بالا بردن سطح کیفی زندگی انسان‌ها اثرگذارند. نه تنها یک شغل بلکه به عنوان یک فعالیت بشردوستانه بر زندگی افراد بسیار اثرگذار است. رشته‌ی مستقیماً با سلامت و روان افراد ارتباط دارد. شرایط پذیرش برای ادامه‌ی در این رشته در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است اما به طور کلی یک دانشجوی موفق رشته‌ی باید دارای اطلاعات و مهارت‌هایی در زمینه‌ی علوم انسانی و علوم رفتاری، علوم ریاضی و ایجاد ارتباط باشد. گرایش‌های مختلف و متنوعی در این رشته وجود دارد که از آن جمله می‌توان به بالینی، و اعصاب و و جرم‌شناسی اشاره کرد.

-    بهترین کشورهای دنیا برای ادامه‌ی در رشته‌ی

چند کشور مهم در دنیا وجود دارند که امروزه مهد رشته‌ی هستند. از جمله این کشورها می‌توان به کشور ، روسیه، اتریش و اشاره کرد.

ـ در رشته‌ی در کشور

علم برای مردم این کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است. تا اندازه‌ای که این کشور به مهد معروف است. بنابراین می‌توان گفت کشور از بهترین کشورها برای ادامه در این زمینه است. برای در دانشگاه‌های این کشور تسلط به زبان ی الزامی ‌است. داشتن مدرک معتبر زبان ی از ملزومات اولیه برای قبول درخواست پذیرش شما در این‌کشور خواهد بود. از نکات مهم دیگر درباره‌ی ادامه‌ی در رشته‌ی در کشور این است که افرادی که توانسته‌اند دوره‌ی کارشناسی ارشد را در سپری کنند بلافاصله نمی‌توانند وارد بازار کار شوند، بلکه شما باید بتوانید دوره‌های آموزشی و عملی مربوط به این رشته را در فضای قابل قبول گذرانده و یا از تجربه‌ی کاری مناسب و قابل قبول برای دولت برخوردار شوید تا بتوانید در ادامه به عنوان یک روانشناس در این کشور به کار مشغول شوید. شما به عنوان یک دانشجو باید دوره‌ی تئوری به مدت۶۰۰ ساعت را سپری کرده و ۱۸۰۰ ساعت تمرین عملی داشته باشید. از طرفی ۱۲۰ ساعت برای رشد شخصیت خود و ۶۰۰ ساعت کار با بیمار سرپایی و ۱۵۰ ساعت سوپرویژن را باید سپری کنید. متقاضیانی که می‌خواهند بعد از اتمام ات در زمینه‌ی در این کشور ساکن شده و به کار و فعالیت بپردازند ملزم به پرداخت هزینه‌هایی جهت دریافت پروانه‌ی دفتر شخصی هستند. شاید در ابتدا مجبور به پرداخت هزینه و سپری کردن ساعت‌های زیاد و دوران سختی باشید و حتی در طول دوره‌ی روان درمانگری و دوره‌های آموزشی و تمرینی خود از دریافت حقوق خود محروم باشید، اما پس از اتمام موفقیت‌آمیز این دوره‌ها این امکان را دارید که با درآمدی قابل قبول به ارائه‌ی خدمات به بیماران و مراجعه‌کنندگان بپردازید.

ـ در رشته‌ی در کشور روسیه

یکی از روش‌های خوب مهاجرت به کشور روسیه ادامه‌ی در رشته‌ی و اخذ مدرک در مقطع کارشناسی ارشد است. برای موفقیت در اخذ پذیرش برای این رشته در این کشور متقاضی باید دوره‌های بسیار زیادی را طی کند و اطلاعات اولیه قابل قبولی را کسب کند. این دوره‌ها شامل کشف و شناخت، شناخت رفتارهای کودک، سلامت ذهنی و شناخت علوم بنیادی است. پس از سپری کردن دوره‌های اولیه به دروس تخصصی می‌پردازید که شامل شناخت فرآیندهای مغز و اعصاب، گروهی، افراد استثنایی، مطالعه‌ی جرم‌شناسی، افراد قربانی سواستفاده، شناخت آسیب‌های روحی و روانی، افراد سالمند، کودک است. مدرک کارشناسی درکشور روسیه ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد. شما بعد از پایان دوره باید تجربیات قابل قبولی کسب کرده باشید تا بتوانید به عنوان یک روانشناس به درمان بپردازید. داشتن تمرین و تجربه قبل از شروع به کار اصلی موفقیت شغلی آینده‌ی شما را تضمین می‌کند. این رشته با گزینه‌های بسیار زیاد و گرایش‌های مختلف انتخاب‌های بسیاری را پیش روی شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید متناسب با علاقه‌مندی خود در دوره‌هایی مانند کارکردن با کودکان، بزرگسالان، سالمندان، افرادی که به تازگی مادر شده‌اند، افرادی که دچار اختلالات یادگیری هستند، گفتار‌درمانی و غیره اقدام کنید. کشور روسیه امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان ایرانی مهیا کرده است. در ادامه به بررسی اجمالی دوره‌های جالب و متفاوتی که شما می‌توانید با در کشور روسیه از آن‌ها بهره‌مند شوید می‌پردازیم.

بالینی

این گرایش شامل مطالعه و تحقیق بر روی میزان عملکرد ذهن، دوره‌های افسردگی و تندرستی افراد سالمند، کار با کودک و غیره است. به عنوان یک روانشناس بالینی این امکان را دارید که با گروه‌های مختلفی از جمله گروه‌های سلامت و روان، مراقبت‌های اجتماعی، مراقبت‌های خصوصی، بهبود روش‌های درمانی، مشاوره‌های مختلف یا دیگر درمان‌ها در ارتباط باشید و از این طریق کسب تجربه کنید.

مغز و اعصاب

این گرایش در میان دانشجویان از محبوبیت خاصی برخوردار است. گرایش مغز و اعصاب به فعالیت مغز و میزان ارتباط آن با فرایندهای و رفتاری مربوط است. اغلب دانشجویان این رشته به شناخت انواع مسائل مربوط به مغز و اعصاب و بیماری‌هایی نظیر صدمات مغزی، سکته‌های مغزی، تومورهای مغزی و بیماری‌های ذهنی که در اثر سو مصرف داروهای سمی یا آسیب‌رسان به بدن ایجاد می‌شوند می‌پردازند.

آموزشی

آموزشی گرایش مهمی از است که به شناخت اضطراب‌ها و استرس‌های اجتماعی، شناخت استراتژی‌های روانی و ارائه‌ی راه‌حل‌های مهم و کاربردی برای حل این مشکلات می‌پردازد. شما به عنوان یک دانشجو با گرایش ی آموزشی می‌توانید به مرتبط با تحقیق و مشاوره و برقراری ارتباط با کودکان، والدین و متصدیان آموزشی بپردازید.

جرم‌شناسی

این رشته و این گرایش به چگونگی افراد مجرم و شناخت جرم آن‌ها و علت‌یابی این نوع رفتارها می‌پردازد. شما با در این رشته به ارزیابی ریسک‌ها، شناخت رفتار و خصوصیات زندانیان و چگونگی درمان و بهبود آن‌ها و تجزیه و تحلیل سلامت ذهنی آنان می‌پردازید. در این گرایش این امکان را به شما می‌دهد که در آینده همکار خوبی برای اداره پلیس، زندان‌ها، دادگاه‌ها، خدمات اجتماعی و بخش‌های مربوط به سلامت و درمان شوید.

ـ در رشته‌ی درکشور

یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان و محبوب‌ترین رشته‌ها برای دانشجویان بین‌المللی ادامه‌ی در رشته‌ی درکشورست. در برای در این رشته لازم نیست حتماً وارد دانشگاه شوید. بلکه کالج‌ها و دانشکده‌هایی هم وجود دارند که به ارائه‌ی مدرک در زمینه‌ی می‌پردازند. دانشجویان داوطلب ادامه‌ی در باید بدانند که تمامی مدارک قبلی آن‌ها برای ادامه‌ی در مقطع فعلی‌شان مورد نیاز دانشگاه است. برای در این رشته در نیازمند پیشینه‌ای قوی در ریاضیات و تسلط کافی به زبان انگلیسی خواهید بود. انواع گرایش‌ها و انواع مقاطع ی در این کشور ارائه می‌شود. تخصص‌هایی که درکشور به شما ارائه خواهد شد شامل سازمانی و صنعتی، تجربی، تکاملی، کودک، نوروسایکولوژی، غذایی، بالینی، مشاوره آموزشی و .. است. شما برای اتمام دوره‌ی دکترای خود نیاز به گذراندن دوره‌ی کارورزی نیز دارید.

فهرست انواع دانشگاه‌هایی که درکشور در رشته‌ی دانشجو می‌پذیرد عبارت هستند از:

دانشگاه تورنتو رتبه ۲۱
دانشگاه بریتیش‌کلمبیا رتبه ۱۷
دانشگاه مک‌گیل رتبه ۲۳
دانشگاه آنتاریو رتبه ۳۶
دانشگاه مک‌مستر رتبه ۵۱
دانشگاه کویین رتبه ۵۱
دانشگاه مونترال رتبه ۵۱ – ۱۰۰
دانشگاه یورک رتبه ۵۱ – ۱۰۰
دانشگاه سایمون‌فریزر رتبه ۱۰۱ – ۱۵۰
دانشگاه کلگری رتبه ۱۰۰ – ۱۵۰
دانشگاه واترلو رتبه ۱۰۰ – ۱۵۰
دانشگاه کنکوردیا رتبه ۱۵۰ – ۲۰۰
دانشگاه دالهاوزی رتبه ۱۵۰ – ۲۰۰
همانند بسیاری از کشورهای پیشرفته‌ی دنیا در زمینه‌ی شما نمی‌توانید تنها با داشتن یک مدرک وارد بازار کار شوید. بلکه قبل از آن در بسیاری از حوزه‌ها باید بتوانید دارای مدرک دکترا و همین طور تجربیات لازم برای درمان بیماران باشید. علاوه بر گذراندن دوره‌های آموزشی نیازمند ارائه‌ی یک پروژه‌ی دانشجویی نیز هستید. شما بعد از فارغ‌الی و دریافت مدرک و تجربه لازم می‌توانید یک فعالیت حرفه‌ای بسیار دقیق در زمینه‌ی در این کشور داشته باشید. شما این امکان را دارید که در مکان‌های مختلفی به عنوان محقق یا کادر آموزشی دانشگاه‌ها یا سازمان‌های دولتی و غیر‌دولتی، امور مشاوره‌ی آزمونی، آموزشی و تحقیقاتی به ادامه‌ی فعالیت خود بپردازید. همین طور شما این امکان را دارید که به منظور مقابله با بیماری‌های روحی ناشی از آسیب‌های جسمی و حمایت از روحیه‌ی بیماران وارد بازار کار در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شوید. از طرفی شما می‌توانید در مدارس، مراکز اصلاح رفتار، دفاتر خصوصی، مخابرات، ارتش و ... فعالیت داشته باشید. همچنین با اعلام همکاری با وکلا در زمینه‌ی جرم و جنایت در دادگاه‌ها مشغول به کار شوید. در قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک روانشناس به کار بپردازید باید مجوزی از سازمان مربوطه دریافت کنید. شرایط دریافت این گونه مجوزها از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. استان‌های کبک، آنتاریو، مانیتوبا، بریتیش‌کلمبیا و آلبرتا از جمله جاهایی هستند که یک روانشناس می‌تواند از داشتن آینده شغلی مناسب در آن مطمئن باشد.
 
رتبه‌بندی QS از معتبرترین رتبه‌بندی‌ها برای تعیین کیفیت دانشگاه‌هاست. در هر سال نشریه‌ی QS برترین دانشگاه‌های جهان را در رشته‌های مختلف اعلام می‌کند. بنابراین بیشتر دانشگاه‌ها در سراسر جهان برای به دست آوردن رتبه‌ی تک‌رقمی QS با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در سال ۲۰۱۹ میلادی QS اسامی برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی را اعلام کرد در ادامه به معرفی و بررسی دانشگاه‌های برتر رشته‌ی براساس رتبه بندی QS می‌پردازیم.

برترین دانشگاه‌ها از نظر رتبه QS در

۱ ـ دانشگاه

از نظر رتبه بندی QS دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه در رشته‌ی معرفی شده است. رشته‌ی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و ات تکمیلی ارائه می‌شود. این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آمریکاست. اخذ پذیرش از این دانشگاه بسیار سخت است و تنها دانشجویان نخبه امکان ورود به این دانشگاه را دارند. به همین علت است که سطح دانشگاه به لحاظ علمی و کیفی سرآمد دیگر دانشگاه‌ها است. در این دانشگاه آزمون SAT یا  ACT برای دوره‌ی کارشناسی و آزمون GRE برای دوره‌ی ات تکمیلی برگزار می‌شود. ضمناً ورود به این دانشگاه به مصاحبه نیاز دارد. زبان مورد نیاز برای در این دانشگاه انگلیسی است و ارائه‌ی مدرک زبان برای دوره‌ی کارشناسی الزامی نمی‌باشد. اما برای دوره‌ی ات تکمیلی ۷ به بالا و یا تافل ۱۰۰ به بالا نیاز است. دانشکده‌ی دارای چهار بخش عمده است:
ـ علوم بالینی
ـ توسعه اجتماعی
ـ شناخت
ـ مغز و رفتار

۲ـ دانشگاه

این دانشگاه از بزرگترین پردیس‌های دانشگاه در ایالت متحده با ۱۸ انستیتوی تحقیقاتی بین رشته‌ای و هفت دانشکده است. این دانشگاه همیشه در بین سه دانشگاه برتر جهان بوده است و ۱۹ جایزه نوبل را از آن خود کرده است. این دانشگاه دومین دانشگاه برتر در جهان است. دانشجویان پس از اخذ پذیرش دو سال را به مطالعه‌ی مباحث درسی گوناگون می‌پردازند تا بدین ترتیب اطلاعات و زمینه‌ی کافی برای شروع در رشته‌ی مورد نظر خود را داشته باشند و پس از آن اجازه‌ی در رشته‌ی مورد علاقه خود را خواهند داشت. رشته‌ی در مقاطع کارشناسی و دکترا در این دانشگاه ارائه می‌شود. دانشگاه آزمون SAT یا ACT را برای دوره‌ی کارشناسی و همچنین برای دوره‌ی دکترا مصاحبه دارد. زبان مورد نیاز برای در این دانشگاه زبان انگلیسی است و ارائه‌ی مدرک زبان برای دوره‌ی کارشناسی الزامی نیست. نمره‌ی تافل ۱۰۰ به بالا برای دوره‌ی دکترا لازم است. دانشگاه تنها مدرک تافل را به عنوان مدرک زبان قبول می‌کند.

۳ـ دانشگاه

از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها درکشور انگلستان است. شامل ۴۴ دانشکده و بزرگترین سیستم کتابخانه‌ای در انگلیس را دارا است. این دانشگاه دارای ۲۶ جایزه نوبل است. این دانشگاه همیشه در  رقابت با دانشگاه کمبریج برای به دست آوردن عنوان بهترین دانشگاه انگلستان بوده است و همیشه در بین سه دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. از نظر رتبه بندی QS این دانشگاه عنوان سومین دانشگاه برتر جهان را داراست. در این دانشگاه دوره‌های کارشناسی تجربی و کارشناسی ارشد در تحقیقات ارائه می‌شود. در این دانشگاه فقط آزمون TSA برای دوره‌ی کارشناسی نیاز است و مصاحبه انجام می‌شود. زبان مورد نیاز برای در این دانشگاه زبان انگلیسی است و نمره‌ی ۷ به بالا یا تافل ۱۰۰ به بالا برای در این دانشگاه نیاز است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟جدیدترین مطالب● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی