شرایط بیمه‌ی دانشجویی در استرالیا

سازمان پزشکی و درمان استرالیا دانشجویان خارجی را پوشش نمی‌دهد، به همین دلیل برای دانشجویانی که در کشور استرالیا تحصیل می‌کنند خرید بیمه‌ی دانشجویی استرالیا الزامی است.
سازمان پزشکی و درمان استرالیا دانشجویان خارجی را پوشش نمی‌دهد، به همین دلیل برای دانشجویانی که در کشور استرالیا تحصیل می‌کنند خرید بیمه‌ی دانشجویی استرالیا الزامی است.
مجله موفقیت ایلیاد - ‌ی دانشجویی دانشجویان بین‌المللی در یا overseas student health cover یا OSHC ‌ی درمانی است جهت هزینه‌های درمانی و خدمات بیمارستانی غیرمترقبه که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. این هزینه‌ی ویزیت پزشک، برخی موارد بستری در بیمارستان، هزینه‌ی آمبولانس و بخشی از هزینه‌ی تهیه‌ی دارو را تحت پوشش قرار می‌دهد. سازمان پزشکی و درمان دانشجویان خارجی را پوشش نمی‌دهد، به همین دلیل برای دانشجویانی که در کشور می‌کنند خرید ‌ی دانشجویی الزامی است. اگر در مهاجرت به تنها هستید مشمول ‌ی single می‌شوید اما اگر همسر و فرزندان‌تان نیز شما را همراهی می‌کنند آن‌ها نیز باید تحت پوشش قرار بگیرند، حتی اگر قصد نداشته باشند. به این ترتیب در صورت همراهی همسر ‌ی couple و در صورت همراهی فرزندان ‌ی family شامل شما می‌شود.

-    زمان اقدام جهت دریافت ‌ی خدمات درمانی OSHC

پس از اخذ از دانشگاه مورد نظر در کشور جهت تأیید ثبت نام باید مراحلی را بگذرانید. یکی از این مراحل تهیه‌ی OSHC و ارائه‌ی آن به دانشگاه است. بنابراین باید بلافاصله پس از دریافت نامه‌ی و با توجه به زمان شروع و پایان دوره‌ی ی جهت دریافت اقدام کنید و به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای دانشگاه ارسال کنید. این مدرک جز مدارک اصلی است که هنگام اپلای برای ویزای ی باید آن را ارائه دهید. خرید ‌ی دانشجویی هم می‌تواند از طریق شرکت‌های ارائه دهنده‌ی انجام شود و هم در بیشتر مواقع می‌توان از طریق شرکت‌هایی که در خود دانشگاه هستند جهت دریافت دانشجویی اقدام کرد. میزان هزینه‌ی دانشجویی بسته به شرکت و دوره‌ای که خرید می‌کنید متفاوت است  اما به طور معمول مدت زمان ‌ی دانشجویی بین دو تا شش ماه است. این امکان وجود دارد که دانشجو مطابق با مدت اعتبار ویزای خود دوره‌ی خود را خرید کند. به هر حال مدت زمان این به گونه‌ای تنظیم می‌شود که تمام طول را در بر بگیرد.
خرید ‌ی single یا couple از نظر دانشگاه اهمیتی ندارد. معمولاً ما به التفاوت هزینه‌ی این دو نوع بسیار زیاد است. ‌ی single برای هر نفر ۳۵۰۰ دلار است و این مبلغ برای ‌ی زوج بیش از ۱۵۰۰۰ دلار خواهد بود. خرید ‌ی single برای هر یک از زوجین به صورت مجزا جهت پرداخت هزینه‌ی کمتر در این کشور امکان پذیر است، اما با ورود به نمی‌توانید از مزایای بارداری استفاده کنید. اگر بعد از باردار شدن تصمیم به دریافت بارداری کنید نمی‌توانید از امتیازات این استفاده کنید، زیرا باید حداقل یکسال از مدت آن گذشته باشد. هزینه‌های بارداری و زایمان در کمتر از ۱۰ هزار دلار می باشد، بنابراین به نظر می‌رسد single به صرفه‌تر است.

-    مزیت بورسیه‌ی IPRS در خصوص ‌ی دانشجویی

از مزایای برخورداری از بورسیه IPRS این است که این بورسیه شامل هزینه‌ی دانشجویی نیز می‌شود. بنابراین برای دانشجویانی که از این نوع بورسیه برخوردارند نیازی به خرید ‌ی دانشجویی نیست. اما شرایط برای زوجین کمی متفاوت است به این دلیل هزینه‌ی ‌ای که بورسیه تقبل می‌کند تنها به دانشجو اختصاص دارد و شخص همراه باید single تهیه کند.

-    نحوه‌ی عملکرد ‌ی OSHC در

شرکت‌های ارائه دهنده‌ی دانشجویی OSHC با چندین کلینیک و بیمارستان قرارداد دارند. بنابراین می‌توانید در صورت نیاز با مراجعه به مراکز درمانی تحت قرارداد و ارائه‌ی کارت عضویت دانشجویی در OSHC از مزایای بهره‌مند شوید و هزینه‌ی ویزیت شما مستقیماً برای شرکت ارسال شود. به این فرایند در bulk-billing گفته می‌شود. در صورت مراجعه با مرکزی که طرف قرارداد با خدمات درمانی OSHC نیستند بایستی تمام هزینه‌ی درمان و ویزیت خود را به بیمارستان یا مطب پزشک پرداخت کنید. بنابراین می‌توانید رسیدهای پرداخت خود را نگه دارید و مبالغ هزینه شده را از شرکتی که شده‌اید مطالبه کنید. طبق قوانین شرکت‌های در کشور دانشجویان می‌توانند از طریق ایمیل یا به صورت تلفنی و آنلاین درخواست مطالبه خود را برای شرکت ارسال کنند. پس از طی پروسه‌ی مطالبه‌ی هزینه‌ها، هزینه‌های پرداختی شما به حساب بانکی که ارائه داده‌اید واریز خواهد شد.

-    پوشش دارویی ‌ی دانشجویی در

مزایای استفاده از خدمات دارویی ‌ی دانشجویی در محدود و شامل ۵۰ قلم دارو و تا حداکثر ۳۰ دلار پوشش هزینه‌ی دارویی برای عضویت فردی در سال است. این عدد برای عضویت خانوادگی ۶۰۰ دلار است. هزینه‌های دارویی به دلیل محدودیت ‌ای به خصوص در بیماری‌هایی مانند سرطان بسیار بالا است.

-    ‌ی دانشجویی در چه خدماتی را پوشش می‌دهد؟

‌ی OSHC جهت پوشش هزینه‌های خدمات درمانی دانشجویان بین‌المللی در مطب پزشک، بیمارستان و یک سری محدود دارو طراحی شده است. پوشش هزینه‌ها و خدمات متناسب با طرحی که شما خریداری می‌کنید متغیر است. بنابراین پیش از خریداری با هریک از انواع ارائه‌دهندگان OSHC ارتباط برقرار کرده و از جزئیات پوشش خدمات درمانی آن‌ها آگاه شوید. شما می‌توانید در مورد دوره‌ی انتظار، محرومیت‌ها و نداشتن خدمات در برخی از زمینه‌ها و سایر محدودیت‌های طرح درمانی پیش روی خود سوال بپرسید. ‌ی دانشجویی در هرگونه خدمات درمانی هماهنگ شده پیش از ورود به خاک ، به هنگام ورود و خروج از و یا جابه جایی موقت به داخل و خارج از را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. برای برخی از خدمات درمانی نظیر آزمایش خون در کلینیک‌های خصوصی و خارج از بیمارستان‌های تحت قرارداد شرکت شما در بهترین حالت ۸۵ درصد از هزینه‌یث درمان را پوشش می‌دهد و ۱۵ درصد باقیمانده را خودتان باید بپردازید. همچنین معمولاً ‌ی OSHC هزینه‌های دندانپزشکی، چشم پزشکی و فیزیوتراپی را شامل نمی‌شود. اما مثلاً هزینه‌های پزشکی نظیر جراحی و بیمارستان را در کنار خدمات آمبولانس پوشش می‌دهند. چنانچه تمایل دارید از پوشش کامل خدمات درمانی تحت ‌ی دانشجویی استفاده کنید ملزم به استفاده از طرحExtras OSHC  و یا طرح پوشش درمانی عمومی های خصوصی این کشور خواهید بود. همچنین می توانید از گزینه‌ی تکمیلی یک ‌ی دیگر نظیر ‌ی بین‌المللی مسافرتی در کنار ‌ی دانشجویی  OSHCاستفاده کنید.

-    OSHC و کووید ۱۹

‌ی دانشجویی هزینه‌های ناشی از ابتلا به این ویروس را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد که به صورت عمده شامل هزینه‌های مشکلات ریوی، کلیه، مثانه، دیالیز و نارسایی مزمن کلیه می‌شود. به دانشجویانی که از قبل مشغول به بوده و به دلیل محدودیت‌های رفت و آمد به و بسته شدن مرزها به ناچار در ماندگار شده‌اند پیشنهاد می‌شود با شرکت ارائه‌دهنده‌ی خود تماس بگیرند تا از اعتبار و ادامه‌دار بودن ‌ی خود اطمینان حاصل کنند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا● دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟● آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟جدیدترین مطالب● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟