ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیا

ارزیابی مدرک تحصیلی در استرالیا توسط سازمان‌هایی صورت می‌گیرد که دولت استرالیا برای این منظور در نظر گرفته است.
ارزیابی مدرک تحصیلی در استرالیا توسط سازمان‌هایی صورت می‌گیرد که دولت استرالیا برای این منظور در نظر گرفته است.
مجله موفقیت ایلیاد - با توجه به تفاوت‌های نظام آموزشی در کشورهای مختلف در هنگام مهاجرت به کشورهای خارجی متقاضیان مدارکی را ارائه می‌دهند که کشور میزبان به دلیل عدم آشنایی و عدم اطمینان به مدارک مذکور سیاست معادل‌سازی مدرک ی را در پیش می‌گیرد. در واقع معادل‌سازی مدرک ی سنجش میزان تجربیات علمی و مهارت‌های متقاضی است که مشخص می‌کند که آیا وی جهت ادامه یا اشتغال در کشور مقصد نیازی به گذراندن دوره‌های بیشتری دارد یا خیر. بنابراین متقاضیان مهاجرت جهت ادامه باید ترجمه سایر مدارک ی خود را طی پروسه‌ی معادل‌سازی به همراه داشته باشند. این روند معمولاً چند ماهی به طول می‌انجامد و متقاضی در این مدت اجازه‌ی کار و فعالیت در رشته‌ای که در حال معادل‌سازی است را ندارد.
 
ارزیابی مدرک ی در توسط سازمان‌هایی صورت می‌گیرد که دولت برای این منظور در نظر گرفته است. این ارزیابی مشخص می‌کند که آیا ات، تجربه و سابقه‌ی کاری فرد با شغلی که برای مهاجرت برگزیده است همخوانی دارد یا خیر. هر کدام از موسسات معادل‌سازی مدارک در استانداردهای خاص خود جهت این کار لحاظ می‌کنند. هزینه‌ی ارزیابی مدارک ی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار و هزینه‌ی ارزیابی مشاغل فنی و حرفه‌ای بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار است و مدت زمان رسیدگی به مدارک و اعلام نتایج بسته به نوع سازمان مربوطه بین ۱ تا ۶ ماه متغیر است. همانطور که عنوان شد در معادل‌سازی مدرک ی تمامی مدارک ی دروس و ریز نمرات مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف از این کار ارزیابی این مسئله است که آیا وضعیت و مدرک ی موجود با استانداردهای آموزشی کشور میزبان مطابقت دارد یا خیر. گاه در طی پروسه‌ی معادل‌سازی متقاضی ملزم به گذراندن دروس و مهارت‌هایی جهت همسطح‌سازی با استانداردهای کشور مقصد می‌شود.

معادل‌سازی مدرک ی همچنین سبب آگاهی متقاضیان از نوع کار و فعالیتی که با توجه به مدرک ارائه شده می‌توانند در کشور مورد نظر داشته باشند می‌شود. متقاضیانی که قصد ادامه یا با هدف دریافت ویزای کار اقدام به مهاجرت می‌کنند و تمایل دارند با توجه به رشته‌ی ی خود در آن‌جا به فعالیت بپردازند در وهله‌ی اول باید بدانند که آیا مدرک ی آن‌ها نیازی به معادل‌سازی دارد یا خیر. رشته‌های نیازمند معادل‌سازی در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است اما اکثر رشته‌های فنی مهندسی و به طور کلی علوم و رشته‌های ، دندان و نیاز به معدل‌سازی دارند و لازم  است که میزان توانایی افراد دارای این مدارک با توجه به استانداردهای کشور مذکور تعیین شود.

-    نحوه‌ی معادل‌سازی مدرک ی

همانطور که بیان شد پروسه‌ی ارزیابی و معادل‌سازی مدارک ی در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. گاه متقاضی مایل است پس از ورود به کشور مقصد به معادل‌سازی مدرک ی خود بپردازد که از طریق مراکز و سایت‌های مشخص و معتبر و با پرداخت هزینه این کار انجام می‌شود. گاه نیز متقاضی مایل است همزمان با طی نمودن پروسه‌ی مهاجرت جهت تسریع در کار به معدل‌سازی مدرک ی خود نیز بپردازد که در هر حالت سازمان‌ها و مراکز معتبری برای این اقدام وجود دارد. معمولاً دارندگان مدرک از رشته‌های علوم مدارک خود را جهت بررسی به مراکز علوم مشخص شده توسط هر کشور ارسال می‌کنند. مدارک معادل‌سازی شده ۵ سال اعتبار دارد و پس از این مدت باید مجدداً معادل‌سازی انجام شود.

-    اصلی‌ترین سازمان‌های ارزیاب مدارک در

در کشور سازمان‌های ارزیاب بسیاری وجود دارد و متناسب به نوع تخصص و کد شغلی شما می‌توانید سازمان مربوطه را انتخاب و از آن طریق اقدام کنید.
در ادامه به معرفی تعدادی از سازمان‌های ارزیاب اصلی که متقاضیان زیادی دارند می‌پردازیم.
ـ سازمان مهندسی Engineers Australia
ـ سازمان وت اسس Vet ASSESS
ـ سازمان کامپیوتر ACS
ـ سازمان نقشه‌برداری SSSI
ـ سازمان TRA

سازمان مهندسی EA

از اصلی‌ترین سازمان‌های ارزیاب مدارک می‌باشد که مسئولیت ارزیابی مدارک ی اکثر رشته‌های ی را بر عهده دارد. سازمان مهندسی رشته‌ها و مدارک ی را به ۴ گروه تقسیم می‌کند:
Engineering technology _
Professional Engineer _
Engineering Associate _
Engineering Manager _
که رشته‌ها در هر یک از این گروه‌ها براساس شرایط خود ارزیابی می‌شوند.

سازمان وت اسس

این سازمان به عنوان یک سازمان ارزیاب کاملاً مستقل عمل می‌کند و یکی از پرکاربردترین سازمان‌های ارزیاب در است. این سازمان طیف بسیار گسترده‌ای از رشته‌های حرفه‌ای را ارزیابی می‌کند و در صورت پذیرش مدرک شما را معادل مدرک یی قرار می‌دهد.

سازمان کامپیوتر

متقاضیان فارغ‌ال از یکی از رشته‌های مهندسی کامپیوتر یا افرادی که سابقه کار مرتبط با رشته‌های ی مربوط به مهندسی کامپیوتر را دارند و می‌خواهند از طریق ویزای کار به مهاجرت کنند می‌توانند جهت دریافت اسسمنت مدارک خود را به سازمان کامپیوتر ارسال کنند. این سازمان مسئولیت ارزیابی مدارک افرادی را دارد که فارغ‌ال یکی از گرایش‌های رشته کامپیوتر هستند و یا در زمینه‌ی کامپیوتر و آی تی سابقه‌ی کار دارند.

سازمان TRA

این سازمان یکی از پرکاربردترین سازمان‌ها در میان مهاجران محسوب می‌شود. این سازمان ارزیابی و معادل‌سازی بیش از ۱۳۰ رشته‌ی فنی و حرفه‌ای را بر عهده دارد. سازمان فنی و حرفه‌ای مسئول ارائه‌ی خدمات ارزیابی و بررسی مدارک متقاضیانی است که در داخل یا خارج از دارای سابقه‌ی کار فنی بوده و شغل آن‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز می‌باشد.

 سازمان نقشه‌برداری

این سازمان به نسبت سازمان‌های دیگر بسیار کوچک‌تر است.  اما در سال‌های گذشته در میان متقاضیان ایرانی پرکاربرد شده است، چرا که شغل نقشه‌بردار شرایط بسیار خوبی در سیستم مهاجرت کاری دارد و بسیاری از متقاضیان با مدرک نقشه برداری به دنبال مهاجرت به این کشور هستند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● شریط بیمه‌ی دانشجویی در استرالیا● وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور کانادا● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی روانشناسی● شرایط تحصیل در رشته‌ی‌ هنر در کشور کانادا● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● دوره‌های زبان در استرالیا● تحصیل در مدارس کانادا● شرایط کار و تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در کشور کانادا● تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی در کشور کاناداجدیدترین مطالب● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● چگونه یک کنفرانس خوب ارائه دهیم؟● چگونه به سادگی خلاصه‌نویسی کنیم؟● تأثیر مطالعه بر زندگی● نحوه‌ی انجام تحقیقات میدانی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند