محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟

در هر کشوری برای هر رشته‌ی تحصیلی و هر مقطع تحصیلی شرایط سنی خاصی در نظر گرفته شده است که البته در صورت بهره‌مندی از سابقه‌ی کاری بسیار مناسب و مرتبط با رشته‌ی تحصیلی امکان تغییر در محدودیت‌های سنی برای سفارت و انعطاف‌پذیری در این زمینه وجود دارد.
در هر کشوری برای هر رشته‌ی تحصیلی و هر مقطع تحصیلی شرایط سنی خاصی در نظر گرفته شده است که البته در صورت بهره‌مندی از سابقه‌ی کاری بسیار مناسب و مرتبط با رشته‌ی تحصیلی امکان تغییر در محدودیت‌های سنی برای سفارت و انعطاف‌پذیری در این زمینه وجود دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - یکی از مسائل مهم جهت ی که متأسفانه بسیاری از متقاضیان ایرانی از آن بی اطلاع هستند محدودیت ی جهت در خارج از کشور می‌باشد. در هر کشوری برای هر رشته‌ی ی و هر مقطع ی شرایط ی خاصی در نظر گرفته شده است که البته در صورت بهره‌مندی از سابقه‌ی کاری بسیار مناسب و مرتبط با رشته‌ی ی امکان تغییر در محدودیت‌های ی برای سفارت و انعطاف‌پذیری در این زمینه وجود دارد.

 محدودیت‌های ی جهت در اروپا

در کشورهای اروپایی محدودیت ی برای وجود ندارد. برای مثال در کشور آلمان در مقطع دکترا دانشجویان عمدتاً بیش از ۴۰ سال دارند و به طور کلی در مقاطع ی بالاتر این میانگین ی افزایش می‌یابد. اما توجه به این نکته نیز ضروری است که متقاضی درخواست پذیرش باید بتواند گپ ی خود را با نشان دادن تجربه‌ی کاری و یا فعالیت‌های مرتبط توجیه کند، زیرا این امر در فرایند دریافت از اهمیت قابل ملاحظه‌ای برخوردار است. به دلیل تفاوت قوانین درکشورهای مختلف و حتی در هر دانشگاه این امکان وجود دارد که برای مثال برای متقاضی بالای ۳۵ سال امکان دریافت بورسیه‌ی ی وجود نداشته باشد. همینطور در خصوص دریافت اجازه‌ی کار نیز ممکن است فرایند کمی متفاوت شود.

محدودیت ی جهت در کشور اتریش

مقطع کارشناسی در این کشور از ۱۸ سالگی شروع می‌شود و دانشجویان با در این مقطع به مدت ۴ سال می‌توانند مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند. در مقطع کارشناسی بدون محدودیت ی در این کشور امکان پذیر است، اما دانشجویان خارجی که جهت در این کشور نیازمند دریافت ی ی هستند بهتر است برای بالا بردن شانس خود جهت دریافت نهایتاً با گپ ی ۶ ساله اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور کنند. در اتریش بدون محدودیت ی در مقطع کارشناسی ارشد برای تمام دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر است و تمام افراد با هر ی می‌توانند در دوره‌ی کارشناسی ارشد شرکت نمایند. همچنین امکان ادامه‌ی در مقطع دکترا بدون محدودیت ی به صورت self found ( با هزینه شخصی ) و هم به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی این کشور امکان‌پذیر است که با بودجه‌های دولتی تأمین می‌شود. در کشور اتریش بدون محدودیت ی با دریافت بورسیه‌ی ی برای تمام افراد امکان‌پذیر نیست. به این دلیل که متقاضی جهت برخورداری از بورسیه‌ی ی از دانشگاه‌های این کشور نیازمند ارائه‌ی یک رزومه‌ی بسیار قوی است و گپ ی در این بین یکی از موارد مهم در بحث دریافت بورسیه‌ی ی می‌باشد.

محدودیت ی جهت در کشور آلمان

متقاضیانی که قصد ادامه در مقطع کارشناسی در این کشور را دارند باید به مسئله‌ی محدودیت ی در این مقطع و در این کشور توجه کنند. متقاضیان ادامه در این کشور باید ات دوازده ساله‌ی خود را پشت سر گذاشته باشند و گپ ی آنان بیش از ۲ تا ۳ سال نباشد. برای مثال متقاضیان ایرانی جهت ادامه‌ی در مقطع کارشناسی در این کشور نهایتاً تا ۲۱ سالگی امکان دریافت ی ی را دارند و اگر شان بیشتر باشد ریسک دریافت خواهند داشت و اقدام برای گرفتن ی ی منطقی به نظر نمی‌رسد. کشور آلمان امکان ادامه‌ی در مقطع دکترا را نیز برای دانشجویان فراهم کرده است که علاوه بر محدودیت ی برای در این مقطع شرایط ویژه‌ی دیگری نیز وجود دارد که از اهمیت زیادی برخوردار است. مقطع دکترا تنها یک دوره‌ی آموزشی محسوب نمی‌شود بلکه دوره‌ای آموزشی ـ پژوهشی است که واحدهای درسی از قالب آکادمیک خارج و به صورت تحقیقاتی و آزمایشگاهی برگزار می‌شود. اکثر دانشگاه‌های این کشور شهریه‌های بسیار کمی دریافت می‌کنند که تقریباً رایگان محسوب می‌شوند و دانشجویانی که محدودیت ی در این کشور را رعایت می‌کنند و دارای مدرک زبان آلمانی هستند به راحتی می‌توانند از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرند. در این میان با برخورداری از شرایط خاص امکان دریافت بورسیه‌ی ی برای دانشجویان نیز وجود دارد. بورسیه‌های ی یا توسط خود دولت به دانشجویان اهدا می‌شود که بسیار رقابتی است و متقاضیان آن باید شرایط بسیار ویژه و خاصی داشته باشند یا توسط خود دانشگاه‌ها با توجه به ظرفیت‌های موجود اهدا می‌شود. از نظر سفارت آلمان برای رفتن به کالج بهترین شرایط ی بین ۱۸ تا ۲۱ سال است. این بدین معناست که امکان ورود به کشور آلمان و در کالج‌های این کشور برای افراد زیر ۱۸ سال امکان‌پذیر نمی‌باشد و برای افراد بالای ۲۱ سال نیز بستگی به شرایط فرد متقاضی دارد. اگر در انگیزه‌نامه‌ای که به سفارت ارائه می‌دهید توجیه خوبی ارائه شود قطعاً منجر به دریافت خواهد شد. اما بحث کارشناسی ارشد درآلمان با درکالج و مقطع کارشناسی متفاوت است. برای در مقطع کارشناسی ارشد هیچ محدودیت ی جهت دریافت وجود ندارد و تنها کافی است گواهی کاری متناسب با رشته‌ی خود را برای سال‌هایی که از درس فاصله گرفته‌اید ( گپ ی ) ارائه دهید. همچنین با شرایط ی ۳۰ تا ۳۱ سال هم شرایط برای دریافت ی ی آلمان مهیاست و متقاضی برای این منظور از شانس بالایی برخوردار است. چنانچه گپ ی شما پس از فارغ‌الی زیاد است برای متقاعد کردن سفارت باید بتوانید انگیزه‌نامه‌ی جامع و توجیه‌کننده‌ای به سفارت ارائه دهید. همین طور رزومه‌ی ی، گواهی سابقه‌ی کار مرتبط، بیمه‌ی تأمین اجتماعی و سایر دوره‌های متفاوتی که در این فاصله‌ی زمانی گذرانده‌اید و سرتیفیکیت‌هایی که در این مدت به دست آورده‌اید در متقاعد کردن اداره‌ی بسیار موثر است. دانشگاه‌های آلمان برای در دوره‌ی دکترا هیچگونه محدودیت ی قائل نیستند و از آن جایی که در پذیرش دکترا استاد راهنما حرف اول و آخر را می‌زند اگر بتوانید توجه وی را جلب کنید مشکلی در زمینه‌ی دریافت از دانشگاه‌های این کشور نخواهید داشت. از طرفی سفارت آلمان برای متقاضیان در مقطع دکترا چندان سختگیری نمی‌کند ، تنها کافیست رزومه و پرونده‌ی مناسبی را به سفارت ارائه دهید و منتظر ی خود بمانید.

محدودیت ی جهت در کشور کانادا

پس از اتمام دوره‌ی دوازده ساله و اخذ مدرک دیپلم، در مقطع کارشناسی در کشورکانادا امکان‌پذیر است. طبق قوانین کانادا هیچ محدودیت ی جهت اخذ ی ی برای مقطع کارشناسی وجود ندارد، اما آفیسر اداره فاکتور را بررسی می‌کند و آن را در نظر می‌گیرد. متقاضی ۵۰ ساله جهت ادامه‌ی در مقطع کارشناسی با ارائه‌ی مدرک به سختی می‌تواند آفیسر اداره‌ی را به صدور ی ی توجیه کند، بنابراین لازم است شرایط ی برای اداره‌ی کانادا توجیه‌پذیر باشد. برای متقاضیان در مقطع کارشناسی ارشد لازم است گپ ی بین اخذ مدرک کارشناسی و ورود به دوره‌ی کارشناسی ارشد کمتر از ۵ سال باشد و   دانشجو برای در این مقطع بهتر است کمتر از ۳۲ سال باشد. اما برای در مقطع دکترا مانند بیشتر کشورهای دیگر نیاز به حضور استاد راهنما است و دانشجویان بایستی با آن اساتید در ارتباط باشند و در صورت تأیید جهت پیگیری برای اخذ ی ی اقدام کنند. از جمله شرایط پذیرش در مقطع دکترا در این کشور معدل بالای ۱۳ در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مدرک معتبر زبان آیلتس با نمره‌ی ۷ است. دوره‌ی دکترا در کشور کانادا دوره‌ای ۳ تا ۵ ساله است و دانشجو می‌تواند کورس یا پژوهش و آموزش یا پروژه را به عهده بگیرد. این پروژه‌ها از سمت شرکت‌ها حمایت مالی می‌شوند و می‌تواند کمک هزینه‌ای برای دانشجو باشد. گپ ی درمقطع دکترا اهمیت چندانی ندارد و دانشجو با ارائه‌ی سوابق کاری مرتبط، تألیف و پژوهش و سوابق تدریس می‌تواند در هر ی حتی در محدوده‌ی ی ۴۰ تا ۴۵ برای این منظور اقدام کند. محدودیت ی برای گرفتن بورسیه‌ی ی در هر دانشگاه شرایط مختلف و مخصوص به خود را دارد. دریافت بورسیه‌ی ی در کانادا نسبت به سایر کشورها نظیر استرالیا، انگلستان و امریکا سخت‌تر است. اما یکی از مسائل مهم که در بورسیه‌ی ی مطرح است نداشتن گپ ی است، زیرا معمولاً گپ ی نشان‌دهنده‌ی عدم آمادگی علمی فرد است و تقاضای وی رد می‌شود.

محدودیت ی جهت در کشور آمریکا

در آمریکا دانشجویان جهت ادامه‌ی با هیچ محدودیت ی روبرو نیستند. دانشجویان تا ۵۰ سالگی نیز می‌توانند جهت ادامه در دانشگاه‌های این کشور اقدام کنند. طبق قوانین آمریکا هیچ فرد و سازمانی اجازه‌ی پرسش در مورد ، رنگ و نژاد و جنسیت دیگران را ندارد. دوره‌ی کارشناسی در این کشور ۴ ساله است که متقاضی پس از پایان ات متوسطه و اخذ مدرک دیپلم می‌تواند جهت در مقطع کارشناسی اقدام کند. محدودیت ی در این کشور برای مقطع کارشناسی حداقل ۲۵ سال در نظر گرفته شده است. دانشجویان خارجی جهت در مقطع کارشناسی ارشد از فرصت‌های بیشتری برخوردارند، به این دلیل که دانشجویان آمریکایی تمایل کمتری برای در این مقطع دارند. طول دوره‌ی کارشناسی ارشد در آمریکا معمولاً ۲ الی ۳ سال است و شرایط ی جهت در این مقطع بالای ۲۵ سال است. برای در مقطع دکترا افراد متقاضی می‌بایست حداقل از ۴۰ سال برخوردار باشند.

محدودیت ی جهت در کشور انگلیس

محدودیت ی جهت ادامه‌ی در مقاطع مختلف دانشگاهی در این کشور وجود ندارد. تنها حداقل برای در دانشگاه تعریف شده است که حداقل برای شروع یک مقطع ی دانشگاهی در این کشور ۱۷ سال است. برخی از دانشگاه‌های این کشور مانند کمبریج حداقل قانونی برای در مقطع کارشناسی را ۱۸ سال تعیین کرده است و دانشجویانی که بیش از ۲۱ سال دارند و متقاضی در مقطع کارشناسی هستند در بخش دانشجویان بزرگسال mature قرار خواهند گرفت. عدم محدودیت ی جهت در این کشور و اخذ ی ی با شرایط ی خاص شامل کشورهای در حال توسعه نظیر ایران نمی‌شود. همچنین فرد در صورت داشتن گپ ی و زیاد نیازمند تلاش زیادی جهت دریافت نامه پذیرش از دانشگاه و خصوصاً دریافت ی ی از کشور انگلستان است.

محدودیت ی جهت درکشور مالزی

 اگر مایل به ادامه‌ی در دانشگاه‌های تراز اول این کشور هستید لازم است بدانید که محدودیت ی اغلب برای و ثبت‌نام در مقطع کارشناسی خصوصاً کارشناسی علوم دانشگاه‌های مالزی اعمال می‌شود و حداکثر ۳۰ سال است. اما برای سایر رشته‌ها و مقاطع ی میزان محدودیت ی در پروسه‌ی پذیرش دانشگاه و اخذ ی دانشجویی تأثیرگذار نیست و رزومه و نمرات و سوابق کاری مرتبط فرد نسبت به شرایط ی از اهمیت بیشتری برخوردار است. محدودیت ی متقاضیان دوره‌های زبان در مالزی بین ۱۸ تا ۳۵ سال است و به استثنای برخی از دانشگاه‌های دارای رنکینگ جهانی در مالزی دانشجو مشکل چندانی به شمار نمی‌رود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا● دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟● آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیاجدیدترین مطالب● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟