دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟

دانشمندان علم نوروساینس رویکردهای مختلفی را جهت مطالعه‌ی سیستم‌های عصبی اتخاذ کرده‌اند و در سال‌های اخیر پژوهش‌ها از مطالعه‌ی مولکولی نرون‌ها به سمت مطالعه‌ی کارکرد بخش‌های مختلف مغز گسترش یافته است.
دانشمندان علم نوروساینس رویکردهای مختلفی را جهت مطالعه‌ی سیستم‌های عصبی اتخاذ کرده‌اند و در سال‌های اخیر پژوهش‌ها از مطالعه‌ی مولکولی نرون‌ها به سمت مطالعه‌ی کارکرد بخش‌های مختلف مغز گسترش یافته است.
مجله موفقیت ایلیاد - ( علوم اعصاب ) مطالعه‌ی سیستم‌های عصبی است که به کمک علوم مختلفی نظیر آناتومی، فیزیولوژی، زیست‌شناسی رشد، زیست‌شناسی مولکولی، یاخته‌شناسی و .. نورون‌ها را بررسی و به درک زیستی پدیده‌هایی نظیر یادگیری، حافظه و .. می‌پردازد. دانشمندان علم رویکردهای مختلفی را جهت مطالعه‌ی سیستم‌های عصبی اتخاذ کرده‌اند و در سال‌های اخیر پژوهش‌ها از مطالعه‌ی مولکولی نورون‌ها به سمت مطالعه‌ی کارکرد بخش‌های مختلف مغز گسترش یافته است.

در ادامه‌ی مقاله قصد داریم به معرفی ده برتر در زمینه‌ی در این رشته در کشور بپردازیم:

-     آلبرتا

آلبرتا دهمین برتر و جزو ۲۵۰ برتر دنیا در زمینه‌ی در رشته‌ی محسوب می‌شود. این در سال ۱۹۰۸ در شهر ادمونتون آلبرتا تاسیس شد و در حال حاضر ۳۹ هزار دانشجو در چهارصد رشته و پنج پردیس این می‌کنند. برخی از دانشکده‌های این شامل: کشاورزی، کسب وکار، هنر، آموزش، فنی و مهندسی، حقوق، ، دندان، پرستاری، داروسازی، تربیت بدنی و توانبخشی است. شهریه‌ی آلبرتا جهت در رشته‌ی در مقطع کارشناسی سالانه حدوداً ۳۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

-     لاوال

لاوال نهمین برتر در زمینه‌ی در رشته‌ی و جزو ۲۵۰ برتر جهان برای در این رشته است. این واقع در شهر کبک از قدیمی‌ترین موسسات آموزش عالی در است و زبان تدریس در دانشکده‌های این فرانسوی است و در حال حاضر بیش از ۴۲ هزار دانشجو در شانزده دانشکده آن به مشغول‌اند. دانشکده‌های لاوال شامل: علوم کاربردی، کشاورزی، معماری، دندان، آموزش، حقوق، علوم انسانی، جغرافیا، هنر، ، پرستاری، موسیقی، داروسازی، فلسفه، مهندسی و علوم اجتماعی است. شهریه‌ی سالانه در رشته‌ی در مقطع کارشناسی در این ۲۱ هزار دلار برآورد می‌شود.

-     اتاوا

اوتاوا هشتمن برتر و از دویست برتر جهان جهت در زمینه‌ی است. اوتاوا بزرگترین دو زبانه ( انگلیسی ـ فرانسوی ) دنیاست و بیش از ۴۱ هزار دانشجو در ۹ دانشکده این در حال حاضر به مشغول هستند. دانشکده‌های این شامل: هنر، آموزش، مهندسی، علوم سلامت، حقوق، ، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و مدیریت. شهریه‌ی سالانه‌ی در رشته‌ی در مقطع کارشناسی در اوتاوا حدوداً ۳۷ هزار دلار است.

-     مک مستر

مک مستر هفتمین برتر و از دویست برتر جهان جهت در رشته‌ی است. بیش از ۳۰ هزار دانشجو در شش دانشکده این در حال حاضر مشغول هستند. این شش دانشکده شامل: دانشکده مهندسی، دانشکده علوم بهداشتی، علوم انسانی، دانشکده علوم پایه، دانشکده علوم اجتماعی و مدرسه کسب و کار است. شهریه‌ی مک مستر جهت در رشته‌ی در مقطع کارشناسی برای یک دوره‌ی یکساله ۳۵ هزار دلار برآورد می‌شود.

-     وسترن

وسترن ششمین برتر در زمینه‌ی در رشته محسوب می‌شود و برای این رشته در بین ۱۵۰ برتر جهان قرار دارد. این در شهر لاندن استان انتاریو واقع و در حال حاضر نزدیک به چهل هزار دانشجو در دوازده دانشکده آن به مشغول هستند. دانشکده‌های این عبارتند از: هنر و علوم انسانی، موسیقی، آموزش، مهندسی، علوم بهداشتی، رسانه، حقوق، کسب وکار، دندان، علوم، علوم اجتماعی و ات تکمیلی. شهریه‌ی در مقطع کارشناسی برای رشته در این ۳۵ هزار دلار در سال است.

-     مونترال

این پنجمین برتر در زمینه‌ی در رشته‌ی علوم اعصاب است و در این رشته در جمع صد برتر جهان قرار دارد. این در شهر مونترال در سال ۱۸۷۸ تأسیس شد و در حال حاضر چهارده دانشکده دارد. دانشکده‌های این شامل: هنر و علوم، آموزش طراحی، حرکت شناسی، حقوق، ، دندان، پرستاری، موسیقی، بینایی‌سنجی، بهداشت عمومی، داروسازی، دام و ات تکمیلی است. هزینه‌ی در مقطع کارشناسی در رشته‌ی در این ۲۲ هزار دلار در سال برآورد می‌شود.

-     کلگری

کلگری نیز یکی دیگر از ‌های برتر جهان جهت در رشته‌ی است. کلگری در این رشته چهارمین برتر است و شصت ونهمین برتر جهان محسوب می‌شود. این در سال ۱۹۶۶ در شهر کلگری استان آلبرتا تأسیس شد و در حال حاضر پذیرای بیش از۳۰ هزار دانشجو در سیزده دانشکده است. دانشکده‌های کلگری عبارتند از: دانشکده هنر، حرکت شناسی، حقوق، پرستاری، علوم، مددکاری، دام، دانشکده ات تکمیلی، مدرسه ، مدرسه کشاورزی، مدرسه کسب و کار، مدرسه مهندسی و مدرسه آموزش. شهریه‌ی سالانه جهت در رشته‌ی در مقطع کارشناسی ۲۰ هزار دلار است.

-     بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا سومین برتر و چهلمین برتر جهان در زمینه‌ی در رشته‌ی است. بیش از ۶۶ هزار دانشجو در دو پردیس این واقع در ونکوور و اوکاناگان به مشغول هستند. برخی از دانشکده‌های این شامل: علوم،کشاورزی، هنر، کسب و کار، ، پرستاری، دندان، آموزش، جنگلداری، روزنامه‌نگاری، حقوق، موسیقی، علوم، داروسازی، مددکاری اجتماعی و اقتصاد است. شهریه‌ی در مقطع کارشناسی در زمینه‌ی در این ۴۰ هزار دلار در هر سال می‌باشد.

-     مک‌گیل

مک‌گیل بعد از تورنتو بهترین جهت در رشته‌ی در است. مک گیل درزمینه‌ی جایگاه نوزدهم را از آن خود کرده است. این در شهر مونترال واقع است و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. برخی از دانشکده‌های این شامل: آموزش، پرستاری، ، دندان، حقوق، مددکاری، علوم طبیعی، علوم ارتباطات، علوم کامپیوتر، علوم تغذیه، کشاورزی و محیط زیست، مدیریت، معماری، موسیقی، مهندسی و هنر است. شهریه‌ی سالانه‌ی در مقطع کارشناسی در رشته‌ی در این ۴۵ هزار دلار برآورد می‌شود.

-     تورنتو

تورنتو در برترین جهت در رشته‌ی در محسوب می‌شود و در فهرست برترین ‌های جهان برای این رشته در جایگاه هفدهم قرار دارد. در این بیش از ۷۴ هزار دانشجو مشغول به هستند. دانشکده‌های این عبارتند از: مهندسی و علوم کاربردی، فیزیک و حرکت شناسی، ارتباطات، معماری، هنر، دندان، آموزش، حقوق، مدیریت، ، موسیقی، پرستاری، داروسازی، بهداشت عمومی، جنگلداری، مددکاری و علوم سیاسی. شهریه‌ی سالانه‌ی در رشته‌ی در مقطع کارشناسی در این حدوداً ۶۲ هزار دلار تخمین زده می‌شود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا● آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیاجدیدترین مطالب● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟