شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا

علم دامپزشکی در قرن هیجدهم به عنوان یک رشته‌ی کاملاً تخصصی به رسمیت شناخته شد و از آن زمان مسیری رو به پیشرفت را طی کرده است.
علم دامپزشکی در قرن هیجدهم به عنوان یک رشته‌ی کاملاً تخصصی به رسمیت شناخته شد و از آن زمان مسیری رو به پیشرفت را طی کرده است.
مجله موفقیت ایلیاد - شاخه‌ای از علم پزشکی است که به مطالعه‌ی بیماری‌ها، اختلالات و آسیب‌های حیوانات می‌پردازد. علاوه بر این پرورش دام و تحقیق در زمینه‌ی تغذیه دام و سایر حیوانات و بهبود محصولات حیوانی در زمره‌ی مباحث قرار می‌گیرد. علوم همچنین با مطالعه و بررسی بیماری‌های مشترک میان انسان و حیوانات به بهبود کیفیت سلامت مردم جامعه کمک می‌کند. علم در قرن هیجدهم به عنوان یک رشته‌ی کاملاً تخصصی به رسمیت شناخته شد و از آن زمان مسیری رو به پیشرفت را طی کرده است. در این رشته بسیار رقابتی است چرا که در آن سبب ایجاد موقعیت اجتماعی بسیار مطلوبی برای متقاضیان خواهد شد، شرایط شغلی فارغ‌الان را تضمین می‌کند و از حقوق بسیار بالایی برخوردار است. اما آنچه در این رشته از اهمیت بسیاری برخوردار است عشق و علاقه به حیوانات است، به گونه‌ای که این احساس رضایت درونی را در شخص دامپزشک ایجاد کند که به بهبود سلامت و کیفیت زندگی حیوانات کمک کرده است.

آناتومی، مطالعه‌ی رفتار حیوانات، زیست‌شناسی سلولی، تغذیه، ژنتیک، داروسازی، مریضی‌های مسری، پاتولوژی و سلامت عمومی برخی از دروس رشته‌ی است. همچنین ممکن است این فرصت را در اختیار داشته باشید که دروسی نظیر مهارت‌های ارتباطی، حقوق و اخلاق و مدیریت کسب و کار را بگذرانید. دروسی که هرچند ارتباط مستقیمی با علم ندارد اما گذراندن آن ها از شما دامپزشک بهتری می‌سازد. متقاضیان بسیاری جهت در رشته‌ی در کشور وجود دارد و طبق تحقیقات حدود ۹۷ درصد از کسانی که فارغ‌ال این رشته از ‌های هستند توانسته‌اند به شغلی مرتبط با رشته‌ی ی خود بپردازند. از طرفی طبق لیست اداره‌ی مشاغل از مشاغل پر نیاز این کشور است، بنابراین برای دامپزشکانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند و یا برای یانی که جهت ادامه‌ی در این رشته به این کشور مهاجرت کرده‌اند در صورت برخورداری از توانایی و مهارت‌های مورد نیاز این کشور برخورداری از ویزای اقامت دائم این کشور تضمین شده است.

در این کشور دوره‌های مختلفی برای رشته‌ی ارائه می‌شود. در این رشته در کشور به دلایلی اعم از امکان دریافت ی، بازار کاری خوب و درآمد بالای این رشته در آینده بسیار مورد توجه یان خارجی قرا گرفته است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط ، نحوه‌ی اخذ پذیرش، هزینه‌های ، شرایط دریافت ، آینده شغلی و مسایل دیگر در این ارتباط بپردازیم.

-    شرایط لازم جهت در رشته‌ی در کشور

لازمه‌ی در رشته‌ی در ‌های این کشور برخورداری از سابقه‌ی آکادمیک مناسب در درس‌هایی نظیر شیمی و زیست‌شناسی می‌باشد. نمرات مناسب در دروسی نظیر ریاضیات و فیزیک جهت در رشته‌ی چندان ملاک نیست اما می‌تواند به متقاضی جهت اخذ پذیرش ی کمک کند. از شروط دیگر در این رشته برخورداری از سوابق ی خوب در مقاطع پیشین ی و رزومه‌ی قابل قبول است که می‌تواند شامل سوابق پژوهشی شما، کنفرانس‌هایی که در آن‌ها شرکت کرده‌اید، دوره‌های کارآموزی که با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید و ... باشد. ضمن اینکه جهت اخذ پذیرش برای در این رشته نیازمند ارائه‌ی توصیه‌نامه از اساتید مقاطع پیشین خود هستید.

-    مدارک لازم جهت اخذ پذیرش ی برای رشته‌ی در کشور

برای در رشته‌ی مانند سایر علوم مرتبط با رشته‌ی پزشکی متقاضیان می‌بایست دو سال را به در رشته‌ی دیگری به بپردازند و سپس برای دکترای اپلای کنند. ارائه‌ی رزومه‌ی ی مناسب که شامل سوابق پژوهشی علمی و کاری شماست در کنار توصیه‌نامه از اساتید و در مواقعی ارائه‌ی انگیزه‌نامه از جمله مدارکی است که جهت درخواست پذیرش لازم است در سایت اپلود کنید. دوره‌های ی در این کشور به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه می‌شود، بنابراین لازم است با شرکت در آزمون‌هایی نظیر تافل یا آیلتس برای زبان انگلیسی یا شرکت در آزمون‌هایی که خود برگزار می‌کند برای زبان فرانسه تخصص و مهارت خود را به اثبات برسانید.

-    شهریه و مدت زمان دوره‌های آموزشی در کشور

جهت دریافت مدرک دکترای (DVM) در حداقل شش سال در مورد نیاز است. دو سال ات مقدماتی در یک معمولی و در ادامه ۴ سال دوره‌ی ی در رشته‌ی در یکی از پنج کالج . در این کشور تعداد یانی که در یک مدرسه‌ی قرار می‌گیرند محدود است. در حال حاضر حدوداً ۴۰۰ دامپزشک هر ساله از کالج این کشور فارغ‌ال می‌شوند. هزینه‌ی در رشته‌ی سالانه حدوداً ۹ تا ۵/۱۲ هزار دلار برآورد می‌شود. اما احتمالاً باید هزینه‌ی بیشتری را جهت هزینه‌های زندگی در نظر گرفت. البته هزینه‌های زندگی هر فرد متناسب با موقعیت مکانی و عادات و سبک زندگی فرد متفاوت است و مسلماً زندگی در شهرهای بزرگ پرهزینه‌تر است. هزینه‌ی در مقطع ات تکمیلی به طور متوسط سالانه حدوداً ۱۰ هزار دلار و هزینه‌ی جهت گذراندن دوره‌ی دو ساله قبل از شروع در مقطع دکترای سالانه در حدود ۶۴ هزار دلار خواهد بود. مونترال هزینه‌ی و زندگی هر را که شامل هزینه‌ی مسکن، غذا، کتاب، رفت و آمد و غیره می‌شود را به طور کلی ۱۵ هزار دلار در سال تخمین می‌زند و با همین شرایط بریتیش کلمبیا واقع در ونکوور این هزینه را ۱۵۵۰۰ دلار تخمین می‌زند. اقامت یان به شیوه‌های مختلف هزینه‌های متفاوتی را در برمی‌گیرد و  یان سالانه حدوداً ۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار جهت اقامت در پردیس هزینه می‌کنند. هزینه‌ی اقامت مشترک خصوصی برای یک سال در حدود ۸۴۰۰ دلار است. اقامتگاه‌های اغلب ارزان‌تر است و برخی ‌ها برنامه‌های غذایی ارائه می‌دهند که برای شما امکان خرید مواد غذایی از فروشگاه‌های مواد غذایی را با هزینه‌ی معقول‌تر فراهم می‌سازد. اما نکته‌ی مثبت و قابل توجه اینکه در صورت برخورداری از یک سابقه‌ی ی مناسب امکان استفاده اسکالرشیپ‌ها ، ‌ها و گرنت‌هایی که در اختیار یان مستعد قرار می‌دهد فراهم می‌شود تا به دلایل مشکلات مالی از در ‌های این کشور باز نمانند.

-    ‌ی ی رشته‌ی در کشور

‌های این کشور براساس شایستگی یان ‌ها، گرنت‌ها، اسکالرشیپ‌ها و کمک هزینه‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌تواند به کمک آنان بدون دغدغه‌ی مالی به بپردازد. جهت برخورداری از این ‌ها لازم است رزومه‌ی ی خود را به همراه کارنامه‌ی ی و توصیه‌نامه‌هایی که از اساتید دریافت کرده‌اید را در سایت آپلود کنید. برخی از ‌ها کمک‌هزینه‌هایی را به یانی که از مناطق خاصی اپلای کرده‌اند یا در زمینه‌های هنری و ورزشی و ... افتخاری کسب کرده‌اند اعطا می‌کند. درخواست جهت اخذ مدت زمان مشخصی دارد که باید از طریق وبسایت مورد نظرتان مطلع و به موقع و در زمان معین اپلای کنید.

-    ‌های دارای رشته‌ی در کشور

معیار QS یکی از معیار‌هایی است که سالانه در گزارشی به رتبه بندی ‌ها می‌پردازد و معتبرترین معیار جهت رتبه‌بندی ‌ها به شمار می‌رود. براین اساس سه در رشته‌ی را ارائه می‌دهند که به ترتیب کیفیت عبارتند از:
ـ گوئلف
ـ مونترال
ـ کلگری

گوئلف

بهترین جهت در رشته‌ی در کشور گوئلف است. این در شهر گوئلف استان اونتاریو واقع و در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار نفر در هفت دانشکده‌ی آن به مشغول‌اند که این هفت دانشکده عبارتند از: کالج هنر، کالج علوم زیست‌شناسی، مدرسه‌ی کسب و کار و اقتصاد، کالج مهندسی، کالج علوم انسانی و اجتماعی، کالج کشاورزی و کالج . کالج این در میان دانشکده‌های دنیا رتبه‌ی پنجم را از آن خود کرده است. جهت ثبت‌نام در رشته‌ی در گوئلف ارائه‌ی کارنامه حداقل دو سال ات ی الزامی است و در این دو سال باید سه درس مرتبط با زیست‌شناسی، یک درس مرتبط با ژنتیک، یک درس مرتبط با بیوشیمی، یک درس مرتبط با آمار و دو درس مرتبط با علوم انسانی یا اجتماعی را گذرانده باشد. همچنین ارائه‌ی دو توصیه‌نامه از دو دامپزشک ضروری است. ارائه‌ی مدرک تافل با حداقل نمره‌ی ۸۹ و یا مدرک آیلتس با حداقل نمره‌ی ۵/۶ نیز الزامی است.

مونترال

این در شهر مونترال استان کبک واقع است و زبان در این فرانسوی است. بیش از ۶۷ هزار در سیزده دانشکده و دو مدرسه این به مشغول هستند. یان دانشکده‌ی مونترال در مقطع کارشناسی ارشد گرایش‌های بیماری‌های مسری، داروی دام، بهداشت دام و سلامت غذا، میکروبیولوژی، پاتولوژی و پرورش دام و در مقطع دکترا از امکان انتخاب یکی از گرایش‌های بیماری‌های مسری، میکروبیولوژی، پاتولوژی و پرورش دام برخوردارند. از مزایای در دانشکده‌ی مونترال تجهیزات و امکانات در خور توجه و منابع انسانی با تجربه‌ی این است که این امکان را می‌دهد که همه‌ی یان در عالی‌ترین سطح استاندارد جهانی در بیمارستان آموزشی مختص دانشکده‌ی آموزش ببینند. از طرفی این تنها دانشکده‌ی فرانسوی زبان در قاره‌ی آمریکاست و یان می‌توانند از حضور هر دو جامعه‌ی دامپزشکان انگلیسی زبان و فرانسوی زبان بهره‌مند شوند.

کلگری

یکی دیگر از ‌های برتر جهت در رشته‌ی کلگری است. این در سال ۱۹۶۶ در شهر کلگری استان آلبرتا تأسیس شد. کلگری شامل ۱۴ دانشکده و ۸۵ مرکز پژوهشی است و بیش از ۳۱ هزار در آن به مشغول اند. یان دانشکده‌ی این از همان ابتدای با حیوانات زنده سر و کار دارند و با انتخاب یکی از گرایش‌های ارائه شده از فرصت‌های آموزشی موجود در بهره‌مند می‌شوند. امکان در این تنها مختص شهروندان و افرادی است که اقامت دائم این کشور را دارند. علاوه بر آن جهت ورود به دانشکده‌ی این متقاضیان باید حداقل دو سال سابقه‌ی ات ی داشته باشند. در طی این دو سال یان باید دو درس مرتبط با زیست شناسی، دو درس مرتبط با شیمی، یک درس زبان انگلیسی، یک درس مرتبط با شیمی آلی، یک درس مرتبط با آمار، یک درس مرتبط با بیوشیمی، یک درس مرتبط با ژنتیک و یک درس مرتبط با بوم شناسی گذرانده باشند. از شرایط دیگر جهت ورود به آن ارائه مدرک زبان است و متقاضیان شرکت در این رشته باید حداقل نمره‌ی ۹۲ را در تافل کسب کرده باشد.

-    تجربه‌ی در دوران یی

تجربه‌ی کار در دوران یی به صورت داوطلبانه یا با پرداخت حقوق امکان‌پذیر است. این کار در مکان‌هایی نظیر کلینیک‌ها، پناهگاه‌های حیوانات، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، مکان‌های بهداشت عمومی و دیگر صنایع مربوطه انجام می‌شود. هدف فراهم کردن موقعیت‌هایی جهت فهم حرفه‌ی برای یان است. موسسات ی و آموزشی دارای تعداد محدودی از یان هستند که سالانه در دپارتمان‌های مختلف پذیرش می‌شوند، بنابراین جو بسیار رقابتی است و پذیرش براساس شایستگی متقاضیان صورت می‌گیرد.

-    شرایط کار در رشته‌ی در کشور

در شغل طیف گسترده‌ای از خدمات مربوط به حیوانات ارائه می‌شود. دامپزشکان عموماً در کلینیک‌های خصوصی مشغول به کار هستند. برخی از خدمات معمول دامپزشکان شامل چکاپ، واکسیناسیون، تجویز دارو، عقیم سازی و سایر جراحیهاست. برخی دامپزشکان با حیوانات خانگی سرو کار دارند و برای این منظور لازم است که به صورت مرتب با صاحبان آن‌ها در ارتباط باشند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین مراقبت‌های پیشگیرانه بخش مهمی از شغل آن‌هاست که به منظور اطمینان از سلامتی طولانی مدت حیوانات انجام می‌شود. از جمله ضروریات اشتغال در زمینه‌ی فارغ‌الی از یک موسسه‌ی معتبر و مجوز دولتی است. همچنین برخورداری از سابقه‌ی کار یک امتیاز محسوب می‌شود و افراد با سابقه کار در اولویت هستند. مشتری مداری و مهارت حل مسئله نیز از دیگر ملزومات اشتغال به این حرفه است.

-    حداقل و حداکثر حقوق دامپزشکان در کشور

دامپزشکان در این کشور به طور متوسط درآمدی بالغ بر ۸۷۵۰۰ دلار در سال خواهند داشت که این میزان از حقوق معادل تقریبا ۴۵ دلار در ساعت می‌باشد. برای دامپزشکان که به تازگی شروع به فعالیت کرده‌اند و تجربه‌ی چندانی در این زمینه ندارند ۲۶ هزار دلار در سال دستمزد در نظر گرفته شده است و پس از کسب سابقه‌ی کاری کافی و به دست آوردن تجربه و تخصص و شهرت در زمینه‌ی کاری خود این میزان از دستمزد به ۱۲۵ هزار دلار در طول یک سال افزایش می‌یابد.  
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟● آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیاجدیدترین مطالب● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟