شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟

در استرالیا برای هر بودجه و سلیقه‌ای گزینه‌های متعددی جهت اسکان و اقامت وجود دارد اما خوابگاه‌های دانشجویی بهترین انتخاب جهت اسکان هستند.
در استرالیا برای هر بودجه و سلیقه‌ای گزینه‌های متعددی جهت اسکان و اقامت وجود دارد اما خوابگاه‌های دانشجویی بهترین انتخاب جهت اسکان هستند.
مجله موفقیت ایلیاد - با توجه به افزایش علاقه‌مندی متقاضیان خارجی جهت تحصیل در کشور صحبت در مورد ‌های یی خالی از لطف نیست. به ویژه که بحث و انتخاب مکان مناسب جهت اقامت همواره از دغدغه‌های اصلی یان به شمار می‌رود. از همین رو در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی ‌های یی این کشور و شرایط و ‌های آن بپردازیم. ‌های یی در کاملاً مدرن هستند و تقریباً تمام امکانات مورد نیاز برای یک زندگی نرمال را در اختیار یان قرار می‌دهند. شهریه‌ی این ‌ها پاسخگوی تمام امکانات است و نیازی به پرداخت ‌های جداگانه جهت استفاده از خدماتی نظیر گاز، تلفن، اینترنت و ... نیست. در این ‌ها امکانات تفریحی، ورزشی و سالن سرو غذا هم موجود و در اختیار یان قرار می‌گیرد. در برای هر بودجه و سلیقه‌ای گزینه‌های متعددی جهت و اقامت وجود دارد اما ‌های یی بهترین انتخاب جهت هستند. زندگی در کنار افراد متعدد با ملیت‌های گوناگون تجربه‌ی جالبی است که در این شرایط به دست می‌آورید. همچنین زندگی در ‌های یی به لحاظ امنیتی اطمینان خاطر بیشتری را برای شما فراهم می‌کند. از امتیازات دیگر استفاده از ‌های یی نزدیکی محل اقامت شما به دانشگاه محل تحصیل است، همچنین مکان‌های تفریحی و مراکز خرید، ایستگاه‌های وسایل نقلیه و سایر امکانات مورد نیاز به شما نزدیکتر است. ‌های یی معمولاً برنامه‌هایی مانند گردش‌های تفریحی در طبیعت، رویدادهای ورزشی، سفرهای گروهی و ... ترتیب می‌دهند که می‌تواند تجربه‌ای خاطره‌انگیز و به یاد ماندنی از دوران تحصیل باشد.

انواع مختلفی از به یان مخصوصاً برای یان سال اول در دانشگاه ملبورن ارائه می‌شود. تعداد زیادی از این ‌ها در داخل محوطه‌ی دانشگاه و تعدادی از آن‌ها در فاصله‌ی نزدیکی از دانشگاه قرار دارند و در صورت اطلاع دانشگاه از ورود شما به خاک از ۷۲ ساعت قبل دانشگاه ترتیبی می‌دهد که شما را از فرودگاه تا همراهی کند و شما این امکان را دارید که متناسب با رشته‌ی تحصیلی خود مورد نظر خود را انتخاب کنید. دانشگاه ملی یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های این کشور است که تعداد متقاضیان بسیاری دارد به همین جهت تعداد ‌های ارائه شده نیز زیاد است. در این دانشگاه در بیشتر ‌ها دوره‌های کارشناسی و پایین‌تر از دوره‌های بالاتر از کارشناسی تفکیک شده‌اند و به صورت مجزا داده می‌شوند. bruce Hall قدیمی‌ترین این دانشگاه است که مختص یان کارشناسی ارشد است و مبلغ قرارداد برای ۴۰ هفته ۲۹۸ دلار به ازای هر هفته است.
دانشگاه وسترن بیش از هزار نفر دارد که در پنج داده می‌شوند.
currie Hall با ‌ی هفته‌ای ۳۴۰ دلار برای هر اتاق
catherines college st  با ‌ی هفته‌ای ۳۵۰ دلار برای هر اتاق
st georges college با ‌ی هفته‌ای ۳۶۴ دلار برای هر اتاق
st Thomas more college با ‌ی هفته‌ای ۳۴۵ دلار برای هر اتاق
trinity residental college با ‌ی هفته‌ای ۳۴۸ دلار برای هر اتاق

-    مزایای زندگی در ‌های یی

ـ پیدا کردن دوست

در ‌های یی شما فضاهای موجود ساختمان را با دیگر یانی که هم‌دانشگاهی شما هستند یا در دیگر دانشگاه‌های این کشور به تحصیل مشغول اند شریک می‌شوید، بنابراین می‌توانید از این طریق هم صحبتی برای خود داشته باشید. از طرفی به دلیل تعدد ملیت‌ها تجربیات جالبی را پشت سر خواهید گذاشت.

 ـ امنیت

گاه مهاجرت به کشوری دیگر جهت ادامه‌ی تحصیل فشارهای عصبی زیادی را بر فرد تحمیل می‌کند و احساس امنیت را در فرد کمرنگ می‌کند. ‌ها برای این منظور تمهیداتی اندیشیده‌اند. آن‌ها با تعبیه‌ی ورودی‌های امنیتی قفل‌دار، دستگاه‌های امنیتی کارتی، دوربین‌های مداربسته و گروهی نگهبان امنیت را در داخل ساختمان برقرار و این اطمینان خاطر را به شما می‌دهند که محل شما از هر نظر امن است.

ـ ملزومات اتاق

معمولاً بیشتر ‌های لوازم و ملزومات زندگی نظیر تخت خواب، میز تحریر، صندلی و ... را برای فراهم می‌کنند و از این لحاظ نگرانی نخواهد داشت. علاوه بر این خدمات دیگری نظیر باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تراس و باربیکیو و فضای سبز در اختیار یان قرار می‌گیرد و آنان می‌توانند در فضای این ‌ها آخر هفته خوبی نیز سپری کنند.

ـ سهولت زندگی

برای یانی که خود امکان تهیه غذا را ندارند این امکان فراهم است که در زمان ثبت نام در درخواست دهند تا برای هر وعده، برنامه‌ی غذایی در نظر گرفته شود. تنها کافیست که ‌ی آن را با اجاره‌ی هفتگی خود بپردازند.

ـ یادگیری بهتر

از مزایای دیگر زندگی در ‌های یی علاوه بر حس استقلال از زندگی در شرایط دور از خانه امکان برخورداری از کمک و راهنمایی‌های پرسنل آموزش دیده این مراکز است که این اطمینان خاطر را فراهم می‌سازد که آنان همیشه به عنوان بهترین راهنما درکنار شما هستند.

ـ فعالیت‌ها

تعداد زیادی از ‌ها برنامه‌هایی مانند سفرهای تفریحی در طبیعت، رویدادهای ورزشی و شرکت در جشن‌ها را برای شما در نظر می‌گیرند و این مسئله در کنار تحصیل، جاذبه‌های دیگری را نیز برای شما رقم می‌زند. بنابراین تجربیات و خاطرات زیبایی از دوران یی و اقامت در خواهید داشت.

ـ مکان‌یابی مناسب

اکثر ‌های یی در نزدیکی محل دانشگاه قرار دارند. از طرفی معمولاً مراکز تفریحی و مراکز خرید نیز به محل ها نزدیک هستند. بنابراین در زمان‌های آزاد و فراغت از تحصیل نیاز نیست خیلی از ساختمان دور شوید، همچنین امکانات دسترسی به وسایل نقلیه عمومی به سهولت امکان‌پذیر است و می‌توانید به راحتی به اطراف محل سکونت خود سفر کنید.

ـ مدیریت بودجه

‌های یی براساس نیازهای یان طراحی شده است و ارائه‌دهندگان خدمات به بودجه یان توجه می‌کنند. شهریه‌ای که بابت پرداخت می‌شود تقریباً تمام مخارج را شامل می‌شود و برخلاف گزینه‌های دیگر قبض آب و برق و اینترنت و .. در یک پرداخت انجام می‌شود و شما میزان برداشت از بودجه را برای هر هفته می‌دانید و به راحتی می‌توانید ‌های خود را مدیریت کنید که این مسئله مهمترین بخش از زندگی یی در است.
 
همان‌گونه که بیان شد گزینه‌های متفاوتی برای یان در وجود دارد و به بررسی ‌های یی در این رابطه پرداختیم. اما شرایط دیگری نیز جهت در کشور وجود دارد. انتخاب دیگری که برای این منظور وجود دارد خانه‌های اجاره‌ای هستند که به صورت انفرادی ‌ای در حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار در هفته و یا به صورت مشترک ‌ای بین ۸۰ تا ۲۷۰ دلار در هفته را شامل می‌شوند. یان گاه به صورت انفرادی یا گروهی ترجیح می‌دهند خانه‌ای را اجاره و در آن زندگی کنند. در این شرایط معمولاً به اندازه‌ی اجاره‌ی یک ماه مبلغی بابت ودیعه نزد بنگاه می‌گذارند و اجاره‌ی هر ماه را در ابتدای آن پرداخت می‌کنند. در این شرایط شما می‌توانید براساس فاکتورهایی نظیر بودجه و شرایط مالی و نزدیکی به دانشگاه محل زندگی خود را انتخاب کنید. حتی این امکان وجود دارد که خانه را به صورت انفرادی اجاره کنید و سپس از طریق آگهی جهت کمتر شدن ‌ها به دنبال همخانه باشید.
از موارد دیگر در کشور زندگی با خانواده‌ای یی Home stay است که برای این منظور ‌ای حدود ۱۵۰ تا ۲۷۰ دلار در هفته بابت اجاره پرداخت می‌شود. در این روش شما در خانه‌ی یک خانواده‌ی یی اما در اتاقی مجزا زندگی می‌کنید. این سبک زندگی اندکی را به شما تحمیل می‌کند. علاوه بر اینکه معمولاً صاحبخانه غذای شما را نیز آماده می‌کند و شما امکان صحبت کردن با زبان انگلیسی با صاحبخانه را دارید و این به تقویت مهارت‌های زبانی شما کمک بسیاری می‌کند.
هتل‌های آپارتمانی کوچک با ‌ای در حدود ۸۰ تا ۲۰۰ دلار در هفته نیز از دیگر روش‌های یی در است. به این ترتیب که شما اتاقی را در یک هتل کوچک Hostel اجاره می‌کنید که می‌تواند به صورت تک نفره و یا مشترک با فرد یا افراد دیگر باشد و معمولاً آشپزخانه و سرویس بهداشتی در این شرایط بین چند نفر مشترک است. ‌ی پایین از ویژگی‌های هتل‌های کوچک است و از معایب آن عدم دسترسی  به غذای آماده است.  
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا● دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟● آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیاجدیدترین مطالب● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟