بهترین کشورها برای تحصیل رایگان کدامند؟

نظام رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها هر ساله براساس یک سری پارامترها لیستی از دانشگاه‌های معتبر جهان را معرفی می‌کند که در این میان اسامی دانشگاه‌هایی که تحصیل در آن رایگان است نیز به چشم می‌خورد
نظام رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها هر ساله براساس یک سری پارامترها لیستی از دانشگاه‌های معتبر جهان را معرفی می‌کند که در این میان اسامی دانشگاه‌هایی که تحصیل در آن رایگان است نیز به چشم می‌خورد
مجله موفقیت ایلیاد - بسیاری از افراد بر این باورند که برای تحصیل در اروپا به یک بودجه و پس‌انداز چند صد میلیونی نیاز است و بدون دریافت تحصیلی انجام این کار برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر نیست و در کشورهای اروپایی را یک رویا می‌پندارند در حالی که امروزه کشور‌های زیادی در جهان هستند که دانشجویان می‌توانند بصورت رایگان یا با پرداخت هزینه‌ای  بسیار پایین به تحصیل در آنها بپردازند بنابراین باید بدانیم که لزوماً تحصیل در خارج از کشور مستلزم صرف هزینه بالا نیست.

در اروپا برای تمام شهروندان اروپایی امکان‌پذیر است، متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا نیز می‌توانند در برخی از ‌های تراز اول دنیا بصورت رایگان به تحصیل بپردازند. نظام رتبه‌بندی جهانی ‌ها هر ساله براساس یک سری پارامترها لیستی از ‌های معتبر جهان را معرفی می‌کند که در این میان اسامی ‌هایی که تحصیل در آن رایگان است نیز به چشم می‌خورد، فنلاند، و از جمله کشورهایی هستند که هر ساله جایگاه نخست را در این لیست از نظر ارائه خدمات با هزینه پایین از آن خود می‌کنند.

سایر کشورهای اتحادیه اروپا نظیر فرانسه، ، دانمارک، ، ، ، جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اسلونی نیز این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم آورده‌اند تابتوانند با کمترین هزینه از بالاترین کیفیت آموزشی برخوردار شوند.

در این مقاله به بررسی اجمالی تعدادی از این کشورها می‌پردازیم:

میزان رشد علاقه‌مندی به تحصیل در کشور رو به افزایش است عمده هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی در اکثر ‌های دولتی این کشور رایگان است به جز هزینه اندکی که دانشجویان بین‌المللی باید به بخش اداری و اداره مهاجرت بپردازند که البته این هزینه برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا رایگان است و افرادی که از این کشورها برای تحصیل به مهاجرت می‌کنند هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. هزینه‌های پایین تحصیل در با اقتصاد قدرتمند و سیستم آموزشی با کیفیت این کشور در کنار هم چشم‌انداز تحصیل در را برای دانشجویان به تصمیمی مطلوب تبدیل کرده است. در این میان نکته قابل توجه این است که در هنگام انتخاب کشور ، به عنوان مقطع تحصیلی خود دقت کنید زیرا برخی از دوره‌ها در ابتدا رایگان است اما وارد شدن به این دوره‌ها در آینده مستلزم پرداخت هزینه‌هایی می‌شود.

بیش از چهل در وجود دارد که از استاندارد بالای جهانی برخوردار است به بیان دیگر می‌توان گفت در حال حاضر در سراسر دنیا تنها ‌های آمریکا و انگلیس دارای رتبه بهتری نسبت به هستند که البته تحصیل در این کشورها نیازمند بودجه و سرمایه قابل توجهی می‌باشد. فنی مونیخ از معتبر‌ترین ‌های این کشور است و بالغ بر چهل دیگر این کشور در ردیف بهترین و معتبرترین ‌های جهان قرار دارند.

هر چند در سال‌های اخیر با تغییر سیاست‌های کشور هزینه‌ای جهت تحصیل از دانشجویان بین‌المللی گرفته می‌شود اما باز هم با توجه به سطح این ‌ها این میزان هزینه به نسبت سایر ‌های جهانی مبلغی ناچیز است،  نکته قابل توجه دیگر اینکه در عین حالی که یا با دریافت هزینه اندک صورت می‌گیرد باید برای پوشش هزینه‌های زندگی و جانبی مبلغی را در نظر بگیرید همچنین نیاز به گردش حساب مالی دارید تا به این کشور ثابت کنید که قدرت پرداخت سالیانه هزینه‌های زندگی خود را دارید، این نکته را به یاد داشته باشید که علیرغم ، از نظر سطح زندگی کشور ارزانی نیست.

کشورهای شمال اروپا نظیر دانمارک، فنلاند، ، و

فرصت‌های  تحصیلی رایگان یا کم‌هزینه‌ای  را برای دانشجویان ارائه می‌دهند  در تحصیلات ی بدون توجه به سطح تحصیلات گذشته و فارغ از اینکه از کجا آمده‌اید و از کدام ملیت هستید رایگان است در عین حال در این کشور نیز باید اندکی هزینه جهت امور اداری در نظر گرفته شود. درکشورهای دانمارک، و فنلاند حق ادامه فقط به دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و افرادی که از سوئیس آمده‌اند در نظر گرفته شده است و این بدین معناست که افرادی که از کشورهای دیگر به این کشور‌ها  آمده‌اند  جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید مبلغی را جهت هزینه تحصیل پرداخت کنند، اما در عین حال در این کشورها هم تحصیل در مقطع دکترا رایگان است،  ضمن اینکه تمام دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا در صورت آشنایی با زبان ی یا فنلاندی می‌توانند بصورت رایگان تحصیل کنند. در کشور هیچ شهریه‌ای در چهار دولتی این کشور دریافت نمی‌شود و فقط یک هزینه ثبت نام سالانه باید توسط دانشجو پرداخت شود.

زندگی در اروپا که یکی از بهترین گزینه‌ها  برای دانشجویان بین‌المللی است و امکان را به فرد می‌دهد برای خود هزینه‌هایی نیز به همراه دارد بهره‌مندی از اقتصاد سالم، وضعیت آب و هوایی مناسب و قدرت پولی بالا به شما هزینه‌هایی را تحمیل می‌کند اما می‌توانید مطمئن باشید که در کشوری با وضعیت فرهنگی بالا و در کنار مردمی شاد زندگی میکنید.

نکته جالب در مورد این کشور این است که دارای دو زبان اصلی است و هزینه‌های تحصیل با توجه به زبان انتخابی شما متفاوت است، این کشور در ردیف بهترین ‌ها برای تحصیل قرار دارد دانشجویان عضو اتحادیه اروپا می‌توانند با حداقل هزینه در این کشور به تحصیل بپردازند در این بین دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند با هزینه‌هایی مقرون به صرفه در این کشور مشغول به تحصیل شوند، بروکسل پایتخت کشور در رتبه چهارم بهترین شهرهای دانشجویی جهان  در سال ۲۰۱۷ قرار دارد.

از دیگر کشور‌های مورد توجه برای است، ویزای تحصیلی آن از اعتبار بالایی برخوردار است، تحصیل برای دانشجویان اروپایی مناطق EU و EEA رایگان و مبلغی نا‌چیز بابت هزینه‌های اجرایی دریافت می‌شود. با وجود هزینه‌های پایین زندگی و همین‌طور شهریه های بسیار پایین برای دانشجویان بین‌المللی می‌توان گفت تحصیل در این کشور رایگان است، وین پایتخت سیزدهمین شهر دانشجویی در رنکینگ QS در سال ۲۰۱۹ است.

جمهوری چک

در این کشور تحصیل برای آن دسته از دانشجویانی که می‌توانند به زبان چک اسلواکی مکالمه کنند رایگان است، آن دسته از دانشجویانی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند با صرف هزینه‌ای  مناسب و مقرون به صرفه می‌توانند به تحصل بپردازند این کشور نسبت به کشورهای اروپای غربی ارزان‌تر است پایتخت این کشور پراگ به دلیل داشتن هزینه‌های پایین زندگی در اروپا از محبوب‌ترین و بهترین شهرهای دانشجویی جهان و در رتبه نهم در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است، پراگ بخاطر معماری‌های زیبای آن و شهرت‌اش  بعنوان یک مرکز فرهنگی جایگاه خوبی در بین دانشجویان دارد.

هر چند این کشور به دلیل داشتن ‌های خصوصی گران‌قیمت بسیار مشهور است، اما ‌‌های دولتی ارزان و مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد، دانشجویان عضو اتحادیه اروپا مشابه خود دانشجویان اروپایی از مزایای وام‌ها، کمک‌های مالی و بورس تحصیلی بهره‌مند می‌شوند، هزینه‌های  زندگی در این کشور چندان هم بالا نیست، میلان نیز یکی از شهر‌های محبوب دانشجویی است و به تازگی متقاضیان بسیار زیادی که تمایل به دارند را بعنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب میکنند.

دانشجویان اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت هزینه‌های  تحصیل در این کشور نیستند اما دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در سال با پرداخت هزینه‌های نه چندان زیاد به تحصیل بپردازند، زندگی در این کشور کمی پر‌هزینه است بارسلونا و والنسیا یکی از بهترین شهر‌های دانشجویی در رنکینگ QS به شمار میروند و از بین آنها بارسلونا با رتبه ۲۱ دنیا بیشترین امتیاز را دارد.

هندوستان

یکی از بهترین گزینه‌های به‌ویژه برای ایرانیان کشور هندوستان است. دانشجویان بین‌المللی  معمولاً در هندوستان هزینه‌های تحصیلی پایینی را پرداخت میکنند،  جمعیت دانشجویی کشور هندوستان در حال افزایش است امادر عین حال کمی به میزان هزینه‌های آن افزوده شده است با این وجود باز هم هزینه‌ها در این کشور مقرون‌به‌صرفه و مناسب است، در این کشور قیمت مواد غذایی مصرفی و اجاره خانه بسیار مناسب است و شما براحتی می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای  پایین در این کشور زندگی کنید اما نکته حائز اهمیت این است که شما در طول دوره تحصیل در این کشور مجاز به انجام کار نیستید.

در پایان به امکان در کشور همسایه ایران می‌پردازیم، مدرک ی این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است و دارای هزینه‌های تحصیلی بسیار پایین در مقایسه با سایر کشورهای دنیاست اما توجه به این نکته ضروریست که امکان در ‌های دولتی ملزم به گذراندن امتحان ورودی کنکور و دانش زبان ترکی استانبولی است به این دلیل که اغلب رشته‌های کارشناسی ‌های دولتی این کشور به زبان ترکی تدریس میشود، بنابراین با در نظر گرفتن نزدیکی فاصله با ایران و نبود نیاز به دریافت ویزا گزینه در انتخاب خوبی برای دانشجویان ایرانی خواهد بود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● دوره‌های زبان در استرالیا● تحصیل در مدارس کانادا● شرایط کار و تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در کشور کانادا● تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی در کشور کانادا● شرایط تحصیل در کشور مالزی● وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور استرالیا● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی داروسازی کدامند؟● آزمون تافل Home Edition● آیا می‌توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزا و پذیرش نمود؟جدیدترین مطالب● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● چگونه یک کنفرانس خوب ارائه دهیم؟● چگونه به سادگی خلاصه‌نویسی کنیم؟● تأثیر مطالعه بر زندگی● نحوه‌ی انجام تحقیقات میدانی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● با استرس شب امتحان چه کنیم؟● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن!● تأثیر موسیقی بر مغز انسان