برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟

در دهه‌های اخیر مسئله‌ی محیط زیست چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است و دانشگاه‌های مختلفی در سراسر دنیا با هدف کاهش مشکلات زیست محیطی اقدام به آموزش این رشته نموده‌اند.
در دهه‌های اخیر مسئله‌ی محیط زیست چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است و دانشگاه‌های مختلفی در سراسر دنیا با هدف کاهش مشکلات زیست محیطی اقدام به آموزش این رشته نموده‌اند.
مجله موفقیت ایلیاد - در دهه‌های اخیر مسئله‌ی چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است و ‌های مختلفی در سراسر دنیا با هدف کاهش مشکلات زیست محیطی اقدام به آموزش این رشته نموده‌اند. هر ساله دانشجویان بسیاری جهت تحصیل در مقاطع مختلف ی به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی هستند. با اینکه رتبه‌بندی جهانی همه‌ی ‌های معتبر دنیا به صورت کلی برای تمامی رشته‌ها صورت می‌پذیرد اما برای هر رشته ‌های به خصوصی نسبت به سایر ‌ها برتر هستند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی ده برتر جهان در رشته‌ی و بوم شناسی بپردازیم.

-     هاروارد

هاروارد واقع در شهر کمبریج ایالت ماساچوست یکی از برترین ‌های دنیا در رشته و بوم‌شناسی است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این با بهره‌گیری از امکانات مناسب و پشتیبانی مالی مرکز هاروارد امکان تحقیقات زیست محیطی را به دست می‌آورند. طبق اطلاعات موجود در وب سایت این مرکز این امکان برای دانشجویان رشته‌ی بوم‌شناسی و فراهم است که بتوانند به صورت مستقل یا به عنوان دستیار تحقیقاتی با یکی از اعضای هیئت علمی این به پژوهش بپردازند و از این طریق علاوه بر یادگیری به کسب تجربیات عملی نیز دست یابند. خروجی این فارغ التحصیلانی است که با ورود به بازار کار مرتبط با مهندسی یا امور مدیریتی و اجرایی برنامه‌های بازیافت به کاهش مشکلات زیست محیطی کمک می‌کنند.

-     واخنینگن و مرکز تحقیقات هلند

این در کشور زیبای هلند عنوان شصت و دومین برتر جهان در رشته‌ی و بوم شناسی را به خود اختصاص داده است. واخنینگن و مرکز تحقیقات برنامه‌های کارشناسی ارشد این رشته را در بیش از ۳۰ حوزه ارائه می‌دهد. مدیریت بین‌المللی آب، مطالعات آب و هوا و مدیریت شهری از جمله گرایش‌های ی متمرکز بر هستند که در این ارائه می‌شوند.

-     کالیفرنیا ـ برکلی

برکلی واقع در ایالت کالیفرنیای یکی از بهترین ‌های جهان به شمار می‌رود. طبق اطلاعات موجود در وب سایت این طیف گسترده‌ای از گرایش‌های رشته بوم شناسی و در مقطع کارشناسی در این ارائه می‌شود. حفاظت و منابع، اقتصاد و سیاست و زیست شناسی میکروبی از پرطرفدارترین گرایش‌های ارائه شده در این هستند.

-     استنفورد

استنفورد واقع در ایالت کالیفرنیا یکی دیگر از معتبرترین ‌های جهان است. موسسه‌ی استنفورد به ارائه‌ی برنامه‌های مختلف آموزشی و رهبری برای دانشجویان رشته‌ی و بوم شناسی می‌پردازد. انجمن رهبری در مقطع کارشناسی و برنامه‌ی رهبران در حال ظهور که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانش پژوهان فوق دکترا ارائه می‌شود از این جمله اند.

-    موسسه فناوری فدرال زوریخ

این موسسه واقع در کشور سوئیس عنوان چهاردهمین برتر جهان را به خود اختصاص داده است. دانشجویان کارشناسی ارشد علوم در این ملزم به گذراندن حداقل ۱۸ هفته دوره‌ی کارآموزی حرفه‌ای خارجی هستند تا تجربه‌ی کافی جهت کار در محیط خارج از را به دست آورند.

-     کوئینزلند

کوئینزلند واقع در کشور عنوان شصت و دومین برتر جهان را به خود اختصاص داده است. محققان و بوم شناسی این جوایز علمی ملی بسیاری را در دریافت کرده‌اند. از جمله این جوایز می‌توان به جوایز متعدد (Eureka) از موزه‌ی اشاره کرد.

-     آکسفورد

آکسفورد رتبه‌ی اول ‌های برتر جهان را به خود اختصاص داده است و از برترین ‌های جهان در رشته بوم شناسی و محسوب می‌شود. انستیتوی آکسفورد با ارائه‌ی برنامه‌های کارآموزی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی وکارشناسی ارشد زمینه‌ی آمادگی فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها را برای کار در محیط خارج از فراهم می‌کنند.

-     مینه سوتا

مینه سوتا واقع در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتای قرار دارد. رشته‌های مختلف و بوم شناسی در این ارائه می‌شود. انستیتوی میته سوتا به پشتیبانی از تحقیقات میان رشته‌ای در مورد موضوعات زیست محیطی می‌پردازد. یکی از زمینه‌های تمرکز این اقتصاد بوم شناختی است که در مورد ارزش منابع طبیعی و تأثیرات زیست محیطی فعالیت‌های تجاری در فرآیند تصمیم‌گیری یک شرکت به انجام تحقیقات گسترده می‌پردازد.

-    کالج امپریال لندن

کالج امپریال در لندن پایتخت قرار دارد. مدرک تحصیلی ارائه شده از این بسیار معتبر است. کالج امپریال لندن مدرک کارشناسی ارشد را در زمینه‌ی فناوری محیط ارائه می‌کند. دانشجویان در این دوره‌ی تحصیلی در یک برنامه درسی بین رشته‌ای شامل علوم اجتماعی و طبیعی شرکت خواهند کرد. به عنوان مثال ماژول مورد نیاز «رابط انسان و طبیعی جهان» در برنامه‌ی کارشناسی ارشد دروسی را در مورد روش‌های تعامل مردم با محیط خود آموزش می‌دهد و شامل یک سری مطالعات موردی جهت کمک به دانش آموزان در دستیابی به مهارت حل مسئله است.

-     ییل

این در شهر نیوهون واقع در ایالت کنتیکت قرار دارد. دانشکده‌ی ییل به ارائه‌ی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا می‌پردازد و دانشجویان می‌توانند در صورت برخورداری از منافع بین رشته‌ای مقاطع تحصیلی مشترک را نیز دنبال کنند، در واقع دانشجویان به دوره‌های دیگر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی این از جمله دانشکده‌ی معتبر حقوق نیز دسترسی دارند. دانشجویان با شرکت در سخنرانی‌ها، سمینارها، فیلم‌ها و کنفرانس‌های خارج از کلاس امکان بهره‌گیری بیشتر از مطالب علمی را در اختیار خواهند داشت و در صورت تمایل می‌توانند به باشگاه‌های دانشجویی متناسب با علاقه‌مندی‌های خود بپیوندند. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟جدیدترین مطالب● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی