شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟

خوابگاه‌ها معمولاً آشپزخانه، سرویس و لباسشویی مشترک دارند که توسط دانشگاه اداره می‌شوند.
خوابگاه‌ها معمولاً آشپزخانه، سرویس و لباسشویی مشترک دارند که توسط دانشگاه اداره می‌شوند.
مجله موفقیت ایلیاد - مسئله‌ی ‌ی به ویژه ‌ی اسکان از موارد مهمی است که همواره در رابطه با در خارج از کشور مطرح بوده است که این مسئله متناسب با نوع محل اقامت متغیر خواهد بود.

اقامتگاه‌های استاندارد برای یان بین‌المللی به ۴ نوع رایج تقسیم می‌شود.

-    اقامتگاه‌های یی شامل یا خانه‌های شهری

بسیاری از ‌های تعدادی در محوطه یا در نزدیکی آن دارند. اتاق‌های ‌ها به لحاظ اندازه و کیفیت متفاوت هستند. ‌ها معمولاً آشپزخانه، سرویس و لباسشویی مشترک دارند که توسط اداره می‌شوند. اتاق‌های معمولاً مبله در اختیار یان قرار می‌گیرد و هر اتاق را با یک یا دو نفر شریک خواهد شد، اما در این مورد قطعاً تفکیک جنسیتی صورت می‌گیرد. ‌های یی به عنوان گزینه‌ای مناسب معمولاً به یان سال اول پیشنهاد می‌شود به این دلیل که سبب آشنایی با افراد جدید و حضور بیشتر در محوطه می‌شود. ‌ی اجاره‌ی سالانه‌ی ‌های یی ۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار است. خانه‌های شهری شامل ۳ تا ۶ اتاق تک نفره است و طبقه‌ی اصلی شامل آشپزخانه و هال می‌شود. این اقامتگاه‌ها معمولاً در اختیار یان سال دوم تا چهارم و یا یان کارشناسی ارشد و دکترا قرار می‌گیرد. ‌ها و خانه‌های شهری معمولاً از سالن‌های غذا خوری نیز برخوردارند که یان می‌توانند مواد غذایی مورد نیاز روزانه‌ی خود را از آنجا تهیه کنند. ضمن اینکه هر دو این اقامتگاه‌ها امکاناتی نظیر گرمایش، آب گرم، اینترنت و ... نیز در اختیار دارند و یا با قیمتی کم به ارائه می‌دهند.

ـ مزایای اقامت در ‌های یی

دسترسی آسان به و کتابخانه یکی از مزیت‌های زندگی در ‌های یی است. کم شدن فواصل و مسافت رفت و آمد علاوه بر صرفه جویی در وقت و زمان بر کاهش ‌های جاری زندگی یی نیز تأثیرگذار است، چرا که حمل و نقل از جمله مسائلی است که افراد روزانه ‌ی زیادی را به آن اختصاص می‌دهند و زندگی نزدیک این مشکل را مرتفع می‌کند. از طرفی زندگی در محوطه‌ی نزدیک سبب آشنایی با افراد و دوستان جدید می‌شود و به شما کمک می‌کند بتوانید راحت‌تر با شرایط جدید زندگی کنار بیایید. همینطور اقامت در ‌های یی این امکان را به شما می‌دهد که در جریان میزان ‌ها قرار بگیرید و برای منابع مالی که در اختیار دارید برنامه ریزی کنید.

-    آپارتمان‌های اشتراکی یا مالکیت مشترک خارج از محوطه‌ی

آپارتمان‌های خارج از محوطه‌ی برای یان به صورت یک اتاق تک نفره در یک هال همراه با یک یا دو هم اتاقی دیگر ارائه می‌شود که دارای آشپزخانه، حمام، غذاخوری و اتاق نشیمن مشترک می‌باشد. جهت یافتن خانه‌های خارج از پردیس معمولاً ‌ها شما را به یک یا چند آژانس مسکن ارجاع می‌دهند و یا انتظار می‌رود که خود شخصاً تحقیقات خود را در این زمینه انجام دهید و از طریق تماس با سرویس‌های انجمن‌های اطراف خانه‌ای بیابید. ‌ی اجاره‌ی آپارتمان خارج از محدوده‌ی به خصوص در شهرهای بزرگ نظیر ونکور، تورنتو و مونترال بسیار متفاوت و متغیر است. توجه داشته باشید که این نوع مسکن‌ها تحت نظارت نیستند و خود شما مسئول بازدید و تشخیص وضعیت خانه هستید. قیمت، کیفیت و سطح دسترسی خانه‌های شخصی متفاوت است و در شهرها و محله‌های مختلف وضعیت به یک نحو نخواهد بود. اما به طور کلی یان از ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه بابت اجاره پرداخت می‌کنند و طبق قرارداد همان ابتدا مبلغی را به اندازه‌ی اجاره‌ی یک ماه به صورت امانت نزد صاحبخانه قرار می‌دهند و در زمان تحویل منزل در صورتی که آسیبی به خانه وارد نشده باشد این مبلغ را پس می‌گیرند. طبق قراردادی که تحت عنوان اجاره‌نامه بین شما و صاحبخانه منعقد می‌شود حدود وظایف و مسئولیت‌های دو طرف مشخص می‌شود. بنابراین قبل از امضای قرارداد، اجاره‌نامه را به دقت بخوانید و از شرایط آن کاملاً آگاه باشید.

-    اقامتگاه‌های خانگی homestay خانواده‌های میزبان یان

زندگی با یک خانواده میزبان از همان ابتدا احساس امنیت را فراهم می‌کند. خانواده‌های میزبان معمولاًُ یک اتاق تک نفره شخصی، یک تا سه وعده‌ی غذایی و اینترنت را در اختیار قرار می‌دهند. زندگی در کنار یک خانواده‌ی یی سبب آشنایی بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور می‌شود. مزیت دیگر این نوع اسکان بهبود و تسلط بیشتر به زبان انگلیسی است که در نتیجه‌ی زندگی در کنار یک خانواده انگلیسی زبان محقق می‌شود. ‌ی اسکان یان در این شرایط مبلغی در حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار برآورد می‌شود. اقامتگاه‌های اشتراکی گزینه‌ی دیگری هستند که به صورت اتاق‌های تک نفره بدون وعده غذایی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. یانی که در اقامتگاه‌های خانگی سکونت دارند باید مدت زمانی در حدود ۳۰ تا ۵۰ دقیقه با اتوبوس یا قطار در مسیر باشند تا به برسند که البته این زمان در یک زمان رفت و برگشت عادی محسوب می‌شود.

-    آپارتمان‌های اجاره‌ای مبله یا غیر مبله

روش‌های ایمن بسیاری جهت یافتن آپارتمان‌های اجاره‌ای از طریق وب سایت‌هایی نظیر wimdu، Airbnb،House Trip ، Craigslist که در وجود دارد. این آپارتمان‌ها معمولاً آپارتمان‌های اجاره‌ای خصوصی و مبله هستند. توصیه می‌شود نظرات درج شده در مورد هر آپارتمان را با دقت مطالعه و بازخورد اجاره‌کنندگان پیشین را بررسی کنید. اجاره‌ی آپارتمان غیر مبله نیز امکان‌پذیر است اما برای یان بین‌المللی که برای نخستین بار به سفر کرده‌اند کمی دشوار است. آپارتمان‌های خصوصی توسط یا کالج شما کنترل و بازرسی نمی‌شود. همچنین قیمت و کیفیت این آپارتمان‌ها نیز متفاوت است، بنابراین قبل از اجاره حتماً قرار ملاقاتی برای مشاهده‌ی مسکن تعیین کنید. ‌ی اجاره‌ی آپارتمان شخصی در حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار متفاوت است. با توجه به شهر و منطقه‌ای که در آن سکونت دارید و تعداد اتاق‌های موجود در آن یک آپارتمان در یک ساختمان مرتفع ممکن است ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در هر ماه داشته باشد که البته با اشتراک گذاشتن یک آپارتمان با سایر یان می‌توانید ‌های خود را کاهش دهید.
 
پس از دریافت نامه‌ی پذیرش بسیاری از موسسات و ‌ها بسته‌ی راهنمای قبل از حرکت که شامل انواع محل‌های اقامت است را ارسال می‌کنند. این گزینه‌ها در وب سایت به صورت بروشور ارائه می‌شود. بنابراین قبل از ارسال درخواست رسمی برای در موسسه آن را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید. هنگامی که آماده ثبت نام و پرداخت برای اقامتگاه شدید جهت محل اقامت اقدام کنید. اکثر اقامتگاه‌های خانگی و گزینه‌های آپارتمانی با کیفیت چهار تا هشت هفته قبل از تاریخ ورود به خصوص در زمان‌های اوج مثل اگوست و سپتامبر پر می‌شوند.
بسیاری از یانی که در پردیس زندگی می‌کنند برای خود برنامه غذایی در نظر می‌گیرند. ‌ی برنامه‌ی غذایی از قبل پرداخت می‌شود. این یک روش مقرون به صرفه برای صرف غذا در کافه‌ها و رستوران ها می باشد.
در برخی ‌ها آب گرم، سیستم گرمایش و اینترنت ممکن است شامل خدمات باشد یا نباشد یا شامل تخفیف باشد. قبل از تعهد به اقامت خود در اقامتگاه انتخابی ‌های اضافی و پیش بینی نشده را شناسایی کنید.
لازم است یانی که نیاز به دسترسی‌های خاص دارند در اسرع وقت با بگیرند در برخی موارد نیاز است که برای ارائه‌ی برخی خدمات خاص و محل اقامت ثبت نام کنید.
برای آشنایی با امکانات پردیس و اطراف آن زمان مناسب را انتخاب کنید. اگر درتابستان وارد می‌شوید در جریان باشید که ممکن است بسیاری از پردیس‌ها تا هفته‌ی اول سپتامبر بسته باشند و بسیاری از یان در تعطیلات باشند بنابراین بهتر است زودتر برسید اما نه آنقدر که احساس تنهایی کنید.
هنگام اجاره‌ی یک آپارتمان اشتراکی از شما خواسته می‌شود که قرارداد اجاره را امضا کنید. یک قرارداد معمولاً شش ماهه تا یک ساله است. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که ‌ی اجاره‌ی تسهیلات رفاهی ( برق و آب ) و اینترنت به اضافه‌ی سپرده‌ای معادل اجاره‌ی یک ماه را پیشاپیش پرداخت کنید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن