شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟

داروسازان در این کشور عموماً در داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و دانشگاه‌ها به عنوان استاد دانشگاه به فعالیت می‌پردازند.
داروسازان در این کشور عموماً در داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و دانشگاه‌ها به عنوان استاد دانشگاه به فعالیت می‌پردازند.
مجله موفقیت ایلیاد - از محبوب‌ترین رشته‌های ی در که هر ساله سبب مهاجرت تعداد بیشماری دانشجو به این کشور می‌شود دارو‌سازی است. سیستم آموزشی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان است که متقاضیان و دانشجویان می‌توانند از استانداردترین برنامه‌ها و کورس‌های ی بهره‌مند شوند.

-    اهمیت در رشته‌ی داروسازی در کشور

این کشور از موسسات آموزشی و ‌های بسیاری جهت در رشته‌ی داروسازی برخوردار است. به عنوان کشوری چند ملیتی با برخورداری از بالاترین و استانداردترین کیفیت آموزش و سطح زندگی شناخته می‌شود. هزینه‌های و شهریه‌های ی برای دانشجویان بین‌المللی در ‌های این کشور بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا و انگلستان می‌باشد. همچنین امکان برخورداری از اقامت دائم و کار و زندگی در این کشور پس از فراغت از دیگر دلایل مهم و کلیدی داروسازی در این کشور است. اقامت خانوادگی، امکان کار دانشجویی حین ، امکان برخورداری از ‌های ی و وام‌های دانشجویی از دیگر مزایای در این کشور است.

-     در رشته‌ی داروسازی در

شرایط در رشته‌ی داروسازی برای متقاضیان علاقه‌مند به این رشته این‌گونه است که پس از گذراندن دوره‌ی عمومی در مقطع ی لیسانس و یا دوره‌های معادل فوق دیپلم و کسب نمرات بالای ۷۵ درصد در دروس شیمی، بیولوژی، زبان و ریاضی در آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی در این کشور یا همان آزمون  pharmacy college admission test_ PCAT شرکت کرده و قبول شوند. این تست ورودی در شامل ۲۳۲ سوال تستی و نوشتن یک متن است. جدول زمانی و نحوه‌ی ثبت‌نام این آزمون و کلیه اطلاعات مورد نیاز در این زمینه در سایت پیرسون قابل پیگیری می‌باشد.

-    ‌های ی داروسازی در

‌های ی مختلفی توسط دولت و نهادهای خصوصی این کشور جهت تأمین بخشی از هزینه‌های دانشجویان در نظر گرفته شده است که افراد هر کدام با توجه به شرایط خود میتوانند جهت دریافت آن‌ها اقدام کنند. برخی از این ‌ها منحصراً برای افراد نخبه در نظر گرفته شده است و رقابت برای برخورداری از آن‌ها چندان دشوار نیست به این دلیل که محدودیت‌های اعمال شده برای اعطای این ‌ها، متقاضیان بسیاری را از لیست خارج می‌کند. اما  برخی دیگر از ‌ها به صورت محدود و عمومی ارائه می‌شوند و برای دریافت این نوع ‌ها جوی رقابتی برقرار است.

ـ ‌ی ی فارغ الی: این ‌ها عموماً در اختیار دانشجویان پزشکی قرار می‌گیرد.
ـ ‌ی کینگ مکنزی: که دانشجویان پزشکی امکان استفاده از این را ندارند.
ـ ‌ی SSRHC: این ۱۸۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار در سال ارزش اقتصادی دارد.
ـ ‌ی CGS: ‌ای است تا سقف ۵۰۰۰۰ دلار برای دانشجویان مقطع دکترا و تخصص پزشکی
ـ ‌ی ی دلتا: این به زنان خارجی محصل تخصیص می‌یابد.

‌های برتر رشته‌ی داروسازی در کشور عبارتند از:

۱ـ دالهوسی دانشکده‌ی داروسازی
۲ـ یادبود نیوفاندلند دانشکده‌ی داروسازی
۳ـ دو مونترال دانشکده‌ی داروسازی
۴ـ لاوال دانشکده‌ی داروسازی
۵ـ آلبرتا دانشکده‌ی داروسازی و علوم دارویی
۶ـ بریتیش کلبیا دانشکده‌ی علوم دارویی
۷ـ منیتوبا دانشکده‌ی داروسازی
۸ـ ساسکاچوان دانشکده‌ی داروسازی و تغذیه
۹ـ تورنتو لسلی دن دانشکده‌ی داروسازی
۱۰ـ واترلو دانشکده‌ی داروسازی

-    مدارک لازم جهت اخذ ویزای ی

طی سال‌های اخیر ویزاهای ی زیادی برای ایرانیان صادرکرده است. از نکات و امتیازات مثبت، صدور ویزای همراه از سوی دولت ست که به همراه اجازه کار تمام وقت در این کشور را می‌دهد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ی سال ۲۰۲۱ عبارتند از:
ـ نامه‌ی پذیرش یا کالج: نامه‌ی الکترونیکی پس از قطعیت پذیرش برای دانشجو ارسال می‌شود که باید به سفارت ارائه شود.
ـ کپی برابر اصل پاسپورت: پاسپورت متقاضی باید حداقل برای یک سال  اعتبار داشته باشد و توسط دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شود.
ـ گواهی تمکن مالی: نامه‌ی بانک که نشان‌دهنده توانایی فرد جهت پرداخت هزینه‌های زندگی در حداقل برای یکسال است.
ـ عدم سوپیشینه کیفری: پلیس بعلاوه ۱۰ نامه‌ای مبنی بر عدم سو پیشینه کیفری به فرد ارائه می‌دهد که ترجمه‌ی رسمی آن الزامی است.
ـ رزرو هتل، خوابگاه یا اجاره‌ی منزل: دانشجویان باید مدرکی مبنی بر این که محل اقامتی در تهیه کرده‌اند به سفارت ارائه دهند.
ـ مدرک آزمون زبان حداقل ۶/۵ و یا معادل آن در آزمون فرانسه

-    هزینه‌ی در رشته‌ی داروسازی در کشور

هزینه‌ی در رشته‌ی داروسازی در ‌ها و کالج‌های متناسب با مقطع و نوع متفاوت است. هزینه‌ی داروسازی در در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند کمتر است و سالانه در حدود ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار برآورد می‌شود. نکته‌ی حائز اهمیت اینکه علاوه بر شهریه‌ی لازم است مبلغی نیز جهت هزینه‌های جانبی از جمله خرید کتاب، لوازم تحریر، بیمه و هزینه‌های دیگر در نظر گرفت. هزینه‌های زندگی هر فرد به سبک زندگی فرد و الگوی مصرف وی بستگی دارد اما به طور کلی هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در ماه متغیر است.
 
همانطور که میدانید داروسازی یکی از شاخه‌های علم پزشکی است و درحوزه‌ی آموزش و درمان امکان فعالیت دارد. داروسازان در این کشور عموماً در داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و ‌ها به عنوان استاد به فعالیت می‌پردازند. برخی دیگر از داروسازان به مشاغل دولتی مشغول‌اند. به طور متوسط درآمد یک داروساز در کشور ۴۵/۸۳ دلار است. حداقل درآمد ساعتی ۳۸ و حداکثر ۵۵ دلار می‌باشد. میزان پاداش یک داروساز در سال از ۹۷۸ تا ۹۰۰۰ دلار متغیر است که این پاداش معمولاً با توجه به سابقه‌ی داروساز پرداخت می‌شود و مسلماً هرچه داروساز با تجربه‌تر باشد این عدد بیشتر خواهد شد. میزان درآمد سالیانه‌ی یک داروساز از ۷۶ هزار دلار تا ۱۱۵ هزار دلار متغیر خواهد بود. تعدادی از مشاغلی که برای فارغ الان داروسازی در موجود است عبارتست از:
ـ بازرس تولید و عرضه‌ی کارخانه‌های داروسازی
ـ داروساز بیمارستان
ـ داروساز داروخانه‌های دولتی
ـ محقق توسعه‌ی فرایند
ـ متخصص کنترل کیفیت
ـ فروشنده و بازاریاب کارخانه‌های داروسازی
ـ محقق
ـ دکتر داروساز داروخانه
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن