شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟

عواملی نظیر معدل فرد متقاضی در مقطع تحصیلی قبلی، سطح زبان انگلیسی فرد، سابقه و رزومه‌ی تحصیلی و فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی متقاضی از جمله عواملی هستند که در دریافت بورسیه موثرند.
عواملی نظیر معدل فرد متقاضی در مقطع تحصیلی قبلی، سطح زبان انگلیسی فرد، سابقه و رزومه‌ی تحصیلی و فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی متقاضی از جمله عواملی هستند که در دریافت بورسیه موثرند.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور با برخورداری از برترین نظام آموزشی در سرتا سر جهان طرفداران بسیاری دارد و مسئله‌ی ‌ی تحصیلی در این کشور موضوعی است که بسیاری از متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل در به آن توجه دارند و به دنبال شرایط ‌ی تحصیلی در هستند تا بتوانند پس از اخذ آن به رایگان در این کشور به تحصیل بپردازند. ‌ی تحصیلی در به شرایط و مدارک خاصی نیازمند است به گونه‌ای که نمی‌توان گفت برای همه ‌ها شرایط یکسانی وجود دارد. عواملی نظیر معدل فرد متقاضی در مقطع تحصیلی قبلی، سطح زبان انگلیسی فرد، سابقه و رزومه‌ی تحصیلی و فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی متقاضی از جمله عواملی هستند که در دریافت موثرند.

-    شرایط تحصیل رایگان در

پروسه دریافت ‌ی تحصیلی برای یان بین‌المللی استانداردهای ثابتی دارد و مدارک لازم برای درخواست آن به نوع و سازمان ارائه دهنده آن بستگی دارد. برخی از ‌های تحصیلی که با پشتیبانی دولت در اختیار یان قرار می‌گیرد نیازمند مدارک خاصی است، از طرفی ‌ها شرایط ویژه خود را دارند در نتیجه تفاوت‌های زیادی در این زمینه وجود دارد. فرایند دریافت تحصیلی از ‌های برجسته تا حدودی دشوار است. در نتیجه احتمالاً مدارک بیشتری برای درخواست می‌شود تا کمیته ارزیابی بتواند در انتخاب بهترین متقاضی به درستی تصمیم‌گیری کند.
از شرایط تحصیل رایگان در انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ـ مدرک زبان
ـ معدل بالا
ـ مقالات معتبر بین‌المللی
نمره‌ی زبان آیلتس مورد قبول ‌های برای ورود به دوره‌ی لیسانس حداقل ۶، برای دوره‌ی فوق لیسانس ۶/۵ یا ۷ و برای دکترا ۷ و بالاتر می‌باشد.

-    مدارک مورد نیاز ‌ی تحصیلی در

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ‌ی تحصیلی در شامل موارد زیر می‌باشد
۱ـ مدرک زبان مناسب
۲ـ انگیزه نامه مناسب با و رشته و ‌ی مورد نظر
۳ـ ترجمه مدارک تحصیلی با ضمیمه‌ی ریز نمرات هر مقطع قبلی
۴ـ رزومه و سابقه‌ی تحصیلی و کاری شخص متقاضی

-    ‌های تحصیلی در برای مقطع کارشناسی

‌های تحصیلی ارائه شده در مقطع لیسانس نسبت به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار محدود است. امکان ‌ی تحصیلی برای متقاضیان ایرانی که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی به مهاجرت می‌کنند به دلیل متفاوت بودن نظام آموزشی این کشور با نظام آموزشی کشور ایران وجود ندارد، بنابراین به متقاضیان و  دانش آموزان ایرانی که قصد استفاده از ‌های تحصیلی این کشور را دارند پیشنهاد می‌شود قبل از پایان دوران دبیرستان حتماً از کالج‌ها و مدارس بین‌المللی این کشور بگیرند و در طول مدت تحصیل با برخورداری از رزومه و سابقه‌ی تحصیلی مناسب بتوانند از ‌های تحصیلی برای مقطع کارشناسی استفاده کنند.

-    ‌ی تحصیلی در برای مقطع کارشناسی ارشد

‌ی تحصیلی در این مقطع بیشتر از مقطع کارشناسی است و وضعیت مناسب‌تری دارد. این ‌ها به صورت دولتی و یا ی به افراد ارائه می‌شود. سن متقاضی، مدرک زبان مناسب در سطح آیلتس یا تافل، معدل فارغ التحصیلی متقاضی و برخورداری از مقاله‌های بین المللی از جمله شرایطی هستند که فرد متقاضی برای دریافت می‌تواند ارائه دهد.

-    ‌ی تحصیلی در برای مقطع دکترا

‌ی تحصیلی در کشور در مقطع دکترا استادان نام دارد. استادان ‌های مختلف به تیم تحقیقاتی خود که یان دکترا هستند حقوق پرداخت می‌کنند و این یان به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی می‌پردازند. در اکثر ‌های مقطع دکترا و phd همراه با کمک هزینه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های زندگی است که اصطلاحاً تحصیلی فول فاند نام دارد.
‌های تحصیلی برای یان بین المللی متناسب به کشور هر فرد به دو دسته تقسیم می‌شود:
۱ـ ‌های دولتی
۲- ‌های غیر دولتی

-    ‌های دولتی ویژه‌ی یان بین المللی

ـ ‌ی تحصیلی شونینگ chevening scholarships

این برنامه اصلی بورس تحصیلی است. این طرح به صورت بلند مدت به پشتیبانی از یان با استعداد در زمینه‌های علمی می‌پردازد و از زمان تأسیس طرح  تاکنون هزاران از آن بهره‌مند شده‌اند. بودجه‌ی طرح را اداره‌ی امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع FCO و  ‌ها تأمین می‌کنند. این طرح دو نوع ، ‌ی تحصیلی و کمک هزینه‌ی تحصیلی fellowship را ارائه می‌کند. ‌ی تحصیلی شونینگ برای دوره‌های یکساله ارشد اعطا می‌شود اما ممکن  است به دیگر دوره‌های تحصیلات تکمیلی نیز تعلق گیرد. افراد واجد شرایط برای دریافت این باید شهروند یکی از کشورهای تحت پوشش شونینگ باشند. از جمله شرایط برخورداری از این نوع
۱ـ در اختیار داشتن مدرک کارشناسی
۲ـ داشتن ۲ سال سابقه کار
۳ـ برخورداری از توانایی زبانی کافی
است.

ـ ‌ی تحصیلی کشورهای مشترک المنافع

‌ی کشورهای مشترک المنافع با همکاری ۵۳ کشور جهان ( و مستعمرات سابقش ) به عنوان قسمتی از کشورهای مشترک المنافع تأسیس شده است. بودجه‌ی این طرح را دپارتمان توسعه‌ی بین المللی تقبل می‌کند. یانی امکان برخورداری از این نوع را دارند که در کشورهای پذیرفته شده در ‌ی تحصیلی کشورهای مشترک المنافع زندگی می‌کنند و خواهان دریافت مدرک تحصیلی از هستند. این به دوره‌های یک‌ساله کارشناسی ارشد و یا دوره‌های معادل آن و دوره‌های دکترای ۳ تا ۴ ساله تعلق می‌گیرد. ‌ی تحصیلی کشورهای مشترک المنافع شهریه‌ی ، بلیط هواپیما، هزینه‌های ضروری زندگی و دیگر مخارج را در بر می‌گیرد. در حال حاضر این به یان رشته‌های مهندسی و فناوری، علوم کاربردی و نظری، کشاورزی و علوم اجتماعی و علوم انسانی تعلق می‌گیرد.

-    ‌های غیر دولتی ویژه‌ی یان بین‌المللی

در ادامه به بررسی تعدادی از ‌های غیر دولتی ویژه یان خارجی می‌پردازیم:

ـ ‌ی تحصیلی

‌ی تحصیلی رودز Rhodes House scholarships از قدیمی‌ترین و معتبرترین طرح‌های در جهان است که به یان تحصیلات تکمیلی اعطا می‌شود که قصد دارند در به تحصیل بپردازند. در سال ۹۵ ی ممتاز موفق به دریافت این می‌شوند که تنها مبلغ شهریه را پوشش می‌دهد و دو بلیط رفت و برگشت به و کشور محل سکونت در زمان شروع و اتمام دوره تحصیلی را هم شامل می‌شود . از آنجایی که از بهترین ‌های جهان است و ورود به آن بسیار دشوار و تا حدودی رقابتی است و مستلزم برخورداری از پیشینه‌ی پژوهشی بسیار درخشان است از طرفی محدودیت‌های سنی نیز برای برخورداری از این در نظر گرفته شده است به گونه‌ای که یان ۱۸ تا ۲۸ سال مجاز به اقدام جهت دریافت این هستند.

ـ ‌ی تحصیلی گیتس کمبریج Gates Cambridge scholarship

کمبریج نیز یکی از بهترین ‌های و جهان است که طرحی بی‌نظیر برای جذب یان بین‌الملل و ‌ی آنان دارد. برنامه‌ی ‌ی تحصیلی گیتس بخشی از این طرح  است که پشتیبانی مالی متقاضیان با استعداد خارجی با هدف آن‌ها در دوره‌های تحصیلات تکمیلی این را بر عهده گرفته است.

ـ ‌ی تحصیلی ادینبورگ  Edinburgh Global Research scholarship

ادینبورگ به یان بین‌المللی با استعداد که مایل به گذراندن دوره‌های دکترا در این هستند ۳۰ تحصیلی اعطا می‌کند. این تنها بخشی از هزینه‌ی شهریه را تحت پوشش قرار می‌دهد و متقاضیان جهت کسب شرایط لازم ابتدا باید برای در دوره‌های دکترای این اقدام کنند.

ـ ‌ی تحصیلی از شورای فرهنگی بریتانیا UK scholarship from british council

برای یان متقاضی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان استفاده از ‌ی تحصیلی آیلتس از شورای فرهنگی بریتانیا فراهم است. این تنها بخشی از هزینه‌ها را تقبل می‌کند و مبلغ آن از ۳۰۰۰ پوند تا ۱۰۰۰۰ پوند متغیر است. همه‌ی یان از هر جای دنیا می‌توانند برای دریافت این اقدام کنند.

ـ ‌ی تحصیلی بریستول

بریستول برای یان با استعداد مقطع کارشناسی ۵ تحصیلی در نظر گرفته است که مقدار آن ۸۵۰۰ پوند و بیشتر از مبلغ شهریه است.

ـ ‌ی تحصیلی شفیلد university Prize scholarships

برای یان مقطع دکترا که مایل به تحصیل در شفیلد هستند امکان برخورداری از این فراهم است. سالانه ۵ تحصیلی به متقاضیان واجد شرایط مقطع دکترا توسط این  تعلق می‌گیرد. این شهریه ۲۰۰۰۰ پوند است که تمام هزینه‌های شهریه و مخارج را پوشش می‌دهد.

ـ ‌ی بین‌المللی مهندسی در مقطع کارشناسی International undergraduate engineering scholarship

ناتینگهام ترنت برای یان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی رشته‌های الکترونیک، مهندسی ورزش و مهندسی پزشکی در نظر گرفته است که یان از سراسر دنیا امکان برخورداری از این را دارند. این بخشی از مخارج یان را شامل می‌شود و مبلغ آن ۵۰۰۰ پوند در سال است.

ـ ‌ی تحصیلی رشته‌ی مدیریت کسب و کار برونل MBA scholarship at brunel university

برونل لندن به یان بین‌المللی که قصد تحصیل در دوره‌ی MBA مدیریت اجرایی کسب و کار دارند در نظر رفته است که این جزئی و سقف آن ۶۴۲۰ پوند است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن