هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟

کشور آمریکا با برخورداری از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا و در اختیار داشتن برترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها و ارائه‌ی رشته‌های مختلف در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از محبوبیت بسیاری در میان دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی برخوردار است.
کشور آمریکا با برخورداری از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا و در اختیار داشتن برترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها و ارائه‌ی رشته‌های مختلف در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از محبوبیت بسیاری در میان دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی برخوردار است.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور با برخورداری از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا و در اختیار داشتن برترین کالج‌ها و ‌ها و ارائه‌ی رشته‌های مختلف در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از محبوبیت بسیاری در میان یان و متقاضیان بین‌المللی برخوردار است. مدرک تحصیلی ارائه شده از ‌های این کشور در تمام دنیا مورد تأیید است. یک روش بسیار خوب برای متقاضیان ایرانی جهت ورود به  این کشور مهاجرت به قصد تحصیل است که البته اقدام جهت اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی از ‌های این کشور به دلیل سختگیری‌های بسیار سفارت در سراسر دنیا برای ایرانیان اندکی دشوار است. شرایط اعزام به در چند سال گذشته با  امنیت بسیار بیشتری صورت می‌گیرد. فرد متقاضی تحصیل در این کشور باید از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردار باشد. فرد با دریافت ویزای تحصیلی امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور را به دست می آورد و می‌تواند آینده شغلی خود را تضمین شده در نظر بگیرد.

ایالت متحده‌ی طبق رتبه بندی جهانی QS بیش از ۱۵۰ داشگاه معتبر دارد، بنابراین سیستم آموزشی موفق، امکانات رفاهی ایده‌ال این کشور، سطح بالای زندگی و تحصیل در برترین ‌های دنیا از جمله دلایل محبوبیت این کشور جهت تحصیل یان بین المللی است. مشهورترین مناطقی که یان خارجی جهت ادامه‌ی تحصیل در این کشور انتخاب می‌کنند کالیفرنیا، نیویورک و تگزاس و محبوب‌ترین رشته‌های ی در میان آنان رشته‌های مهندسی، مدیریت کسب و کار، ریاضیات و علوم کامپیوتر است. این کشور وسیع و زیبا بی‌شک هر کسی را مجاب می‌کند تا برای ادامه تحصیل شرایط آن را بررسی و اقدام کند.

-    شرایط تحصیل در و ‌های ایالت متحده

تنوع بسیار زیاد ‌های موجود در ایالت متحده به شما این امکان را می‌دهد که متناسب با ترجیحات خود موسسه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید. متناسب با رشته و سطح تحصیلی‌تان ممکن است نیاز به پذیرش در آزمون‌هایی نظیر SAT برای مقطع لیسانس و GRE برای مقاطع ارشد و دکترا باشد. سال تحصیلی در این کشور عموماً به دو بخش تقسیم می‌شود، فصل تحصیلی پاییز که از نیمه‌ی آگوست آغاز و در دسامبر پایان می‌یابد و فصل بهار که از ژانویه تا ماه می می‌باشد. از دیگر شرایط مهم جهت تحصیل در این کشور به ویژه در مقطع لیسانس آشنایی کامل با زبان انگلیسی است به این دلیل که کلیه‌ی رشته‌ها بویژه در این دوره به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس با در اختیار داشتن گواهی اتمام تحصیلات دوازده ساله دوره‌های دبستان و دبیرستان می‌توانند جهت اخذ پذیرش از ‌های این کشور اقدام کنند. داوطلبانی که ‌آخرین مدرک تحصیلی‌شان در ایران دیپلم می‌باشد می‌توانند با گذراندن دوره‌ی پیش ی در وارد شوند. اخذ نمره‌ی ۶ در آزمون آیلتس و یا نمره‌ی معادل آن در آزمون تافل از شرایط لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی است.  هر چند این امکان برای یان فاقد مدرک آیلتس وجود دارد که  دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را در کشور و پیش از شروع دوره‌های ی بگذرانند.

متقاضیان ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد در این کشور به دو دسته تقسیم می‌شوند، افرادی با سوابق تحصیلی عالی و افرادی با سابقه‌ی تحصیلی معمولی و متوسط که دارای گپ تحصیلی کمتر از ۵ سال هستند. دسته‌ی اول به دلیل برخورداری از شرایط درخشان تحصیلی مانند معدل بالای ۱۷، مقالات معتبر ISI، نمرات آیلتس و تافل قابل قبول و ... می‌توانند جهت اخذ ‌ی تحصیلی از ‌های معتبر این کشور اقدام کنند. این افراد از شانس بالایی برای برخورداری از برخوردارند.
اما یان دسته‌ی دوم با توجه به وضعیت و شرایط مالی خود می‌توانند برای ‌های خوب با هزینه‌ی سالانه در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار اقدام کنند. این دسته از یان می‌توانند با انجام فعالیت‌های یی بخشی از هزینه‌های شهریه را پوشش دهند. یانی که قصد ادامه تحصیل در دوره‌ی کارشناسی ارشد را دارند لازم است در نظر داشته باشند که دوره‌ی تحصیلی حدود ۲ سال به طول خواهد انجامید. ( این مدت برای مقطع لیسانس ۴ سال است.)
از شرایط مهم جهت تحصیل در مقطع دکترا در ارائه‌ی مدرک فوق لیسانس است. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در این کشور ۴ یا ۵ سال به طول می‌انجامد که دو سال نخست که یان در این مقطع به تحصیل می‌پردازند شرکت در کلاس‌ها و سمینارها الزامیست. پس از اتمام این مدت متقاضی تحصیل در مقطع دکترا باید به تحقیق و پژوهش پرداخته و پایان‌نامه ارائه دهد.

مسئله‌ی مهم و قابل توجه در زمان تحصیل در این کشور مسئله‌ی هزینه هاست. هزینه‌ی تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورها بیشتر است به همین دلیل اغلب متقاضیان درخواست اخذ از ‌های این کشور را دارند که البته شرط برخورداری از ‌های این کشور ارائه‌ی رزومه‌ی خوب و کسب معدل بالا در مقاطع تحصیلی قبلی، ارائه‌ی مقالات معتبر ISI و آشنایی با زبان در سطح بالاست. اخذ ‌ی تحصیلی به یان جهت پرداخت بخش زیادی از هزینه‌های تحصیل و زندگی کمک می‌کند.

-     در

یک ی خارجی از ابتدای ورود به و شروع تحصیل می‌تواند به کار بپردازد. یان مقطع کارشناسی ارشد تا ۲۰ ساعت در هفته می‌توانند به بپردازند که میزان حقوق دریافتی آنان ۱۵ دلار به ازای هر یک ساعت بخش مهمی از هزینه‌های را تأمین می‌کند. یان مقطع کارشناسی نیز مجوز انجام به مدت ۱۰ ساعت در طول هفته را دارند که به ازای هر یک ساعت ۱۳ تا ۱۵ دلار دریافت می‌کنند.

-    مدرک مورد نیاز جهت اخذ و ویزای تحصیلی

ـ کپی از صفحه‌ی اول پاسپورت یا ترجمه شناسنامه برای افرادی که در حال حاضر پاسپورت ندارند.
ـ رزومه‌ی شخصی به زبان انگلیسی
ـ ترجمه‌ی رسمی مدرک دیپلم و یا پیش ی همراه با ریز نمرات
ـ ترجمه‌ی رسمی مدرک لیسانس همراه با ریز نمرات ۴ ساله جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
ـ ترجمه از صفحه‌ی آخر پایان نامه همراه با تأیید از مورد نظر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
ـ مدرک زبان الزامی نیست اما در صورت عدم شرکت در دوره‌های زبان مدرک تافل با حداقل نمره‌ی ۷۰ در آزمون IBT و ۵۰۰ در آزمون PBT یا آیلتس با نمره‌ی ۶ نیاز است.
ـ حداقل ۴ توصیه نامه‌ی تحصیلی از استاد، مدیران همکار و محققان همکار
ـ رزومه و سوابق کاری جهت تحصیل دکترا در
ـ تآیید مقالات علمی منتشر شده
ـ ارائه‌ی نامه یا یک اعلام موجودی و گردش حساب برای تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور

-    شهرهای یی ایالت متحده

ـ نیویورک

نیویورک از مهمترین مقاصد تحصیلی ست که سالانه یان زیادی این شهر را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در شهر نیویورک را به دلیل سرزندگی و شادابی آن انتخاب می‌کنند. ‌های معتبر و شناخته شده‌ای نظیر کلمبیا با رتبه‌ی هیجدهم در رتبه بندی ‌های سال ۲۰۱۸ و نیویورک با رتبه‌ی ۵۲ جهان در این شهر قرار دارد. از دیگر ‌های مهم این شهر بوفالو ( رتبه ۳۴۲ جهانی ) استونی براک ( رتبه ۲۹۰ جهانی ) آلبانی ( رتبه ۶۵۱ ـ ۷۰۰ جهانی )و بینگامتون ( رتبه ۷۰۱ جهانی ) هستند.

ـ بوستون

بوستون با بهترین و برجسته‌ترین اساتید و یان از دیگر شهرهای محبوب یی ست. ماساچوست و هاوارد در این شهر قرار دارد که در رتبه بندی ی سال ۲۰۱۸ در رتبه‌ی اول و سوم قرار دارند. بوستون از تاریخی‌ترین شهرهای ست که در فرهنگ و هنر مخصوصاً موسیقی مشهور و شناخته شده است. ازدیگر ‌های برجسته بوستون می‌توان به بوستون ( رتبه ۸۱ جهان ) تافتس ( رتبه ۲۴۳ جهان ) کالج بوستون ( رتبه ۳۳۹ جهان ) نورث ایسترن ( رتبه ۳۴۶ جهان ) و براندیس ( رتبه ۴۱۱ تا ۴۲۰ جهان ) اشاره کرد.

ـ شیکاگو

شیکاگو شهر بادها نام دارد و با داشتن ۷/۲ میلیون مقیم سومین شهر معروف ست. این شهر به لحاظ تأثیرات فرهنگی و شهرت و رفاه از نیویورک و لس آنجلس عقب‌تر است. شیکاگو ( رتبه‌ی نهم طبق رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۸) و نورث وسترن با رتبه‌ی ۲۸ از ‌های معتبر این شهر هستند. از دیگر ‌های این شهر می‌توان به ایلینویز در منطقه‌ی اوربانا ( رتبه ۶۹ جهانی ) ایلینویز شیکاگو ( رتبه ۲۰۷ جهانی ) و موسسه‌ی فناوری ایلینویز ( رتبه ۳۹۵ جهانی ) اشاره کرد.

ـ سانفرانسیسکو

استنفورد با رتبه‌ی دوم جهانی و کالیفرنیا با رتبه‌ی بیست و هفتم دو مطرح و شناخته شده سانفرانسیسکو هستند که توان فکری این دو سهم گسترده و بسزایی در رشد و قدرت این منطقه داشته است. بسیاری از شرکت‌های مدرن دنیا با تکنولوژی‌های پیشرفته نظیر اپل، فیسبوک و گوگل در این شهر قرار دارند. این شهر در لیست زنده‌ترین شهرهای دنیا قرار دارد و مقصد مشهوری برای توریست هاست. آب وهوای ملایم، چشم اندازهای زیبا و فرهنگ غنی این شهر، سانفرانسیکو را برای ادامه‌ی تحصیل در مورد توجه قرار داده است.

ـ لس آنجلس

لس آنجلس معروف به شهر فرشته‌ها از صنایع خلاقانه‌ای نظیر موسیقی و فیلم برخوردار است و ثروتش متکی بر آنهاست. این شهر muscle beach دارد که محلی است برای انجام ورزش‌های آمادگی جسمانی و ژیمناستیک. ‌های برجسته شهر شامل کالیفرنیا لس آنجلس است که طبق رتبه بندی QS در رتبه‌ی ۳۳ جهان قرار دارد.

ـ کالیفرنیا

کالیفرنیا به دلیل ‌های معتبر و مشهوری نظیر استنفورد، موسسه فناوری کالیفرنیا، برکلی و لس آنجلس شناخته شده است. این شهر به دلیل برخورداری از استانداردهای بالای زندگی، آب وهوای مطلوب آفتابی، سواحل مشهور و شهرهای هیجان انگیزش یکی از محبوب‌ترین شهرهای یی در ست. ‌های کالیفرنیا معتبرترین و مشهورترین انستیتوهای ایالت متحده را دارد. طبق رتبه بندی جهانی QS در سال ۲۰۱۸ استنفورد در رتبه‌ی دوم و انستیتوی فناوری کالیفرنیا در رتبه‌ی چهارم قرار دارد و هر دو از برترین ‌های تحقیقاتی خصوصی در کالیفرنیا هستند. استنفورد در شمال غربی منطقه‌ی دهکده‌ی سیلیکون قرار دارد و موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا در پسادینا نزدیک به لس آنجلس است. این دو  از برترین ‌های تحقیقاتی خصوصی در کالیفرنیا هستند. کالیفرنیا قطب مهم موزیک و موسیقی این کشور است. طبق اخرین آمار سرشماری نزدیک به ۳۸ درصد از افراد مقیم این ایالت اسپانیایی یا لاتین هستند و ۱۳ درصد آن‌ها آسیایی هستند. بیش از ۶ درصد سیاه پوست و ۵ درصد دورگه در این منطقه زندگی می‌کند. کالیفرنیا از آزادترین و روشنفکرترین مناطق ست. متنوع‌ترین مناظر طبیعی را دارد که از سوحل آفتابی تا کوهستان‌های پوشیده از برف گسترده شده است. کالیفرنیا در ساحل غربی ایالت متحده قرار دارد و پایتخت آن ساکرامنتو است و ۵/۳۹ میلیون نفر جمعیت دارد. دهکده‌ی سیلیکون مقر اصلی هزاران شرکت شناخته شده نظیر اپل، ای بی، گوگل، فیسبوک، اینتل، یاهو و ... است.

ـ تگزاس

گزینه‌های بسیاری جهت تحصیل در تگزاس وجود دارد که شامل ۷ است. تگزاس در آستین با رتبه‌ی ۶۷ جهان از بالاترین رتبه برخوردار است. این موسسه پرچم دار نظام ی دولتی است و با داشتن ۱۷ کتابخانه و هفت موزه از بزرگترین بودجه‌های پژوهشی کشور برخوردار است و تعدادی از تیم‌های ورزشی مشهور مانند تگزاس لانگرنز در آن قرار دارند. معتبر دیگر این منطقه رایس است که رتبه‌ی ۸۹ جهان را از آن خود کرده است. این محل انجام تحقیقات حضوری است و بیش از ۶۶۰۰ در آن مشغول به تحصیل‌اند. تگزاس پنجمین شهر یی است که یان بین‌المللی امکان حضور در آن را دارند. جمعیت آن ۳/۲۸ میلیون نفر است و به دلیل تنوع زبانی گسترده زبان رسمی ندارد در عین حال یک سوم جمعیت آن اسپانیایی صحبت می‌کنند. تگزاس بعد از کالفرنیا دومین میزان تولید ناخالص ملی را داراست.
 
تحصیل در موقعیت شغلی مناسبی  را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم می‌کند، اما تحصیل در این کشور مستلزم صرف هزینه‌های نسبتاً بالا و گاهاً شرکت در برخی آزمون‌های ورودی است. تقاضای بالا برای تحصیل در این کشور و ظرفیت‌های محدود برای یان خارجی شرایط نسبتاً سختی را به ویژه برای اتباع ایرانی ایجاد کرده است. ایرانیان برای تحصیل در این کشور برای دریافت ویزا نیز با محدودیت‌های بسیاری مواجه‌اند. بنابراین باید تصمیم‌گیری جهت ادامه تحصیل در این کشور با بررسی مزایا و معایب آن به صورت منطقی صورت بگیرد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟جدیدترین مطالب● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی