شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟

استرالیا با برخورداری از پیشرفته‌ترین امکانات آموزشی و پژوهشی و بهره‌گیری از مراکز تحقیقاتی پیشرفته، کشوری با شاخص بالای کیفیت زندگی، امکان برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دکترا و اعتبار بالای مدرک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌های این کشور به عنوان معتبرترین دانشگاه‌ها در سطح جهان گزینه‌ای بسیار محبوب جهت ادامه تحصیل در بین دانشجویان بین المللی می‌باشد.
استرالیا با برخورداری از پیشرفته‌ترین امکانات آموزشی و پژوهشی و بهره‌گیری از مراکز تحقیقاتی پیشرفته، کشوری با شاخص بالای کیفیت زندگی، امکان برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دکترا و اعتبار بالای مدرک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌های این کشور به عنوان معتبرترین دانشگاه‌ها در سطح جهان گزینه‌ای بسیار محبوب جهت ادامه تحصیل در بین دانشجویان بین المللی می‌باشد.
مجله موفقیت ایلیاد - با برخورداری از پیشرفته‌ترین امکانات آموزشی و پژوهشی و بهره‌گیری از مراکز تحقیقاتی پیشرفته، کشوری با شاخص بالای کیفیت زندگی، امکان برخورداری از ‌های ی در مقطع دکترا و اعتبار بالای مدرک ی ارائه شده توسط ‌های این کشور به عنوان معتبرترین ‌ها در سطح جهان گزینه‌ای بسیار محبوب جهت ادامه در بین یان بین المللی می‌باشد. رشته‌هایی نظیر سیستم‌های اطلاعاتی، مهندسی کامپیوتر، تجارت، مدیریت، حسابداری، پزشکی، پرستاری، هنر، علوم مهندسی، فناوری اطلاعات، بازاریابی و روانشناسی از جمله رشته‌های محبوبی است که در مقطع دکترا ارائه می‌شود.

-    شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکترا در

جهت اخذ پذیرش دکترا در معیارهای مهمی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:
ـ معدل خوب و بالاتر از ۱۵
ـ مدرک زبان و یا توانایی زبان در سطح نسبتاً خوب
ـ مرتبط بودن رشته‌ی لیسانس و فوق لیسانس
ـ موافقیت سوپروایزر ( استاد راهنما )
ـ ارائه‌ی مقالات جهانی و بین المللی
آشنایی و تسلط بالا به زبان انگلیسی جهت اخذ پذیرش از ‌های این کشور برای مقطع دکترا الزامیست. نمره‌ی مدرک زبان برای هر و متناسب با هر رشته متفاوت است، اما به طور کلی نمره‌ی ۷ آیلتس و ۷۹ تافل از پارامترهای مهمی است که جهت اخذ پذیرش مورد توجه قرار می‌گیرد.

-    ‌های برتر دکترا در

ـ چارلز داروین:

این در سال ۲۰۰۳ تأسیس و در مدتی کوتاه عنوان محبوب‌ترین را از آن خود کرده است. رشته‌های متفاوتی در مقطع دکترا در این ارائه می‌شود که محبوب‌ترین آغن دکترای روانشناسی است.

ـ موناش:

این نیز با ارائه‌ی رشته‌های مختلف در مقطع دکترا به عنوان محبوب‌ترین شناخته می‌شود . موناش بزرگترین تحقیقاتی این کشور است که در سال ۱۹۵۸ در ملبورن  تأسیس شده است. محبوب‌ترین رشته‌های ارائه شده در این شامل دکترای اقتصاد، دکترای کسب و کار، دکترای حقوق، دکترای روانشناسی، دکترای حسابداری، دکترای بازاریابی، دکترای مدیریت و دکترای بانکداری و امور مالی می‌باشد.

ـ نیو ساوث ولز:

این نیز در سال ۱۹۴۹ در سیدنی تأسیس شد و محبوبیت زیادی در بین یان دارد. رشته‌های مختلفی در مقطع دکترا در این ارائه می‌شود و به عنوان مرکز تحقیقاتی دولتی این کشور شناخته می‌شود. از محبوب‌ترین رشته‌های ارائه شده در این دکترای سیستم‌های اطلاعاتی، دکترای بازاریابی، دکترای حسابداری و دکترای اقتصاد است.
‌های این کشور براساس موقعیت‌شان در رنکینگ‌ بهترین ‌های جهان رتبه‌بندی می‌شوند. امتیازدهی این بر مبنای عملکرد تحقیقاتی و آموزشی‌شان صورت می‌پذیرد و براین اساس رنکینگ ‌های برتر این کشور به ترتیب شامل ‌های زیر می‌باشد:
ـ ملبورن
ـ سیدنی
ـ کوئینزلند
ـ موناش
ـ نیو ساوث ولز

-    هزینه‌ی دکترا در

عموماً هزینه‌های برای مقطع دکترا برای رشته‌های خاص از ‌های معتبر چیزی در حدود ۳۰۰۰۰ دلار در سال می‌باشد. اما به دلیل اینکه در مقطع دکترا نوعی شغل محسوب می‌شود شرایط دریافت حقوق و ها و ‌های ی برای این مقطع مهیاست. برخی از ها و اسکالرشیپ‌ها هزینه‌ی را به صفر می‌رساند که اصطلاحاً گفته می‌شود. برخی دیگر از کمک هزینه‌ها علاوه بر اینکه هزینه‌ی را به صورت کامل تحت پوشش قرار می‌دهد شامل حقوق ماهیانه نیز می‌شود که به آن فول گفته می‌شود. هزینه‌ی زندگی برای یک به صورت ماهانه چیزی در حدود ۱۵۰۰ دلار برآورد می‌شود که البته به سبک زندگی نیز بستگی دارد. شهر محل اقامت در میزان هزینه‌های زندگی وی تا حد زیادی تأثیرگذار است. برای مثال سیدنی، نیوکاسل و پرت از گرانترین شهرهای هستند، بنابراین توجه در انتخاب شهر محل اقامت مسئله مهمی است که در مدیریت هزینه‌ها اثرگذار است. هزینه‌ی اجاره‌ی محل اقامت و مواد غذایی بیشترین درصد از مخارج زندگی یک را شامل می‌شود.

-   اخذ و فول از در مقطع دکترا

به دلیل بالا بودن هزینه‌های در مقطع دکترا در کشور و محدودیت‌های سنی اعمال شده از طرف و برخورداری یان از سپرده نه چندان زیاد، درخواست دریافت و فول مسئله‌ای است که توجه همه‌ی متقاضیان را به خود جلب کرده است. برخورداری از این کمک هزینه‌ها برای یان این امکان را فراهم می‌سازد تا بدون درگیری و دغدغه فکری به لحاظ مالی به بپردازند. افرادی که تسلط کافی به رشته‌ی ی خود داشته باشند و از رزومه‌ی قدرتمندی برخوردار باشند می‌توانند از طرف دولت مورد حمایت قرار بگیرند.

ـ شرایط و معیارهای دریافت در مقطع دکترا

۱ـ اخذ پذیرش دکترا از از ‌هایی با رنکینگ بالا
۲ـ پذیرش پوزیشن ارائه شده توسط استاد راهنما
۳ـ ارائه‌ی انگیزه نامه‌ی بسیار قوی
۴ـ مدرک زبان در حد آیلتس ۷
۵ ـ ارائه‌ی مقالات ISI با درجه‌ی علمی بالا
۶ ـ انتشار کتاب‌های مرتبط با رشته‌ی ی
۷‌ـ قرار گرفتن در لیست ۱۰ درصد برتر ورودی‌های مقطع کارشناسی ارشد به لحاظ معدل

ـ منابع ی در کشور

کمک هزینه‌ی ی Endeavour :

این کمک هزینه طرح بین المللی است که توسط دولت در اختیار یان بین المللی قرار می‌گیرد. این طرح برای حداکثر چهار سال تحقیق و در مقطع دکترا با ارزش ۲۷۲۵۰۰ دلار در نظر گرفته شده است که هزینه‌های زندگی، و مسافرت را پوشش می‌دهد.

‌های :

‌های این کشور نیز معمولاً و کمک‌هزینه‌هایی را برای یان و متقاضیان بین المللی در نظر می‌گیرد. برخی از موسسات ی نیز فرصت‌های مالی ویژه‌ای را اختیار یان قرار می‌دهند. ساده‌ترین راه برای یافتن ‌های ی در این کشور مراجعه به و مرور فرصت‌ها در findAPhD می‌باشد.

برنامه آموزش تحقیقات:

برنامه آموزش تحقیقات از منابع اصلی تأمین است که توسط دولت با در نظر گرفتن معیار صلاحیت یان داخلی و بین المللی ارائه می‌شود.

-    ویزای همراه در دکترا در

یکی از دغدغه‌های علاقه‌مندان به مهاجرت امکان استفاده از فرصت در اختیار داشتن ویزای همراه است. ویزای همراه در این کشور تنها به همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال تعلق می‌گیرد. اما دریافت این ویزا به شرایط مالی متقاضی بستگی دارد. در صورتی که متقاضی موفق به دریافت فول شود نیازی به ارائه‌ی گواهی تمکن ندارد و می‌تواند از سند دریافت فول به عنوان تمکن مالی استفاده کند در غیر این‌ صورت ملزم به ارائه‌ی گواهی تمکن مالی است. هزینه‌ی زندگی در برای یک نفر به صورت متوسط ۱۵۰۰ دلار و برای دو نفر در حدود ۲۵۰۰ دلار در نظر گرفته می‌شود. سفارت با توجه به شرایط هر فرد تمکن مالی برای حداقل ۱۲ ماه را در نظر می‌گیرد و بر آن اساس اقدام به صدور ویزا می‌کند، چرا که تمکن مالی از اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ی می‌باشد. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن