عوامل موثر بر موفقیت و رضایت‌مندی شغلی

آنچه به لحاظ روانی وجود موفقیت شغلی را تعریف می‌کند احساس خوشایندی است که از انجام آن کار به‌وجود می‌آید
آنچه به لحاظ روانی وجود موفقیت شغلی را تعریف می‌کند احساس خوشایندی است که از انجام آن کار به‌وجود می‌آید
مجله ایلیاد - قطع به یقین تعریف برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است، اما در حالت کلی به معنای دستیابی به اهدافی است که فرد برای به دست‌آوردن آن تلاش میکند، اما مفهوم برای هر فرد بسته به نوع هدف‌گذاری بافرد دیگر متفاوت است، چه بسا فردی خود را به لحاظ موقعیت ی موفق بداند در صورتی که در نظر دیگران موفق نباشد. بسیاری از افراد ملاک ی را میزان درآمد آن می‌دانند در صورتی که در بسیاری از مشاغل کاذب با میزان درآمد بالا رضایت ی و احساس در فرد وجود ندارد.

آنچه به لحاظ روانی وجود ی را تعریف می‌کند احساس خوشایندی است که از انجام آن کار به‌وجود می‌آید، زمینه را برای بروز خلافیت در فرد فراهم می‌کند و به‌گونه‌ای است که فرد در آن محیط احساس آرامش و صمیمیت می‌کند. به طور کلی ی زمانی محقق می‌گردد که فرد بتواند از تمام توانایی‌‌هایش  برای رسیدن به ایده‌ال‌های ی خود استفاده کند و آنچه مسلم است اینکه رضایت‌مندی ی تأثیر بسیار مهمی در نیل به این هدف دارد، اگر فرد به شرایط کاری خود علاقه‌مند باشد زمینه برای شکوفایی خلاقیت و استعداد وی مهیا می‌گردد و این رضایت‌مندی بازده کاری را بالا می‌برد و فرد احساس بهتری نسبت به خود و شرایط کاری خود خواهد داشت.

از جمله عوامل مهم و تأثیر‌گذار بر ی درجه اعتبار آن است، اینکه به چه اندازه از مقبولیت اجتماعی برخوردار است، اینکه به چه اندازه از انجام آن کار احساس مفید بودن میکند و آیا جایگاه اجتماعی فرد را بالا می‌برد یا خیر، اینکه خانواده و اطرافیان این را می‌پذیرند یا خیر از جمله عواملی است که یا عدم ی را رقم میزند.

یکی دیگر از عوامل مهم در به دست آوردن ی مسئولیت‌پذیری و احساس تعهد نسبت به کار است. اینکه فرد به کاری که انجام می‌دهد احساس تعهد داشته باشد وظایفی را که درآن به عهده دارد به درستی انجام دهد و پشت گوش نیندازد و در تلاش برای آموزش مهارت‌های مورد نیاز در آن باشد.

عوامل محیطی نیز در ی افراد موثر است، به طور مثال در پست‌های ی نحوه عملکرد مدیران تأثیر بسزایی در ایجاد رضایت ی در کارکنان خواهد داشت، بنابراین ایجاد بستر مناسب برای پرورش خلاقیت کارکنان و آزادی‌ عمل آنان تحت چارچوب قوانین ی بسیار در ایجاد رضایت‌مندی ی و همچنین بازدهی کاری آنها اثرگذار خواهد بود.

شخصیت دادن به افراد و مهم دانستن کار و نوع فعالیت آنان در یک مجموعه و ایجاد ی در آن‌ها ی را رقم می‌زند، یکی از عوامل محیطی بسیار مهم که منتج به ایجاد احساس در افراد می‌شود نحوه‌ی برخورد ست، اینکه فرد بداند که کار و نوع فعالیت وی دیده شده، مهم تلقی می‌شود و همچنین اینکه بداند که متناسب با فعالیت‌های ی مشمول پاداش می‌شود با ایجاد احساس رضایت‌مندی و حس با کفایتی در خود ، مسلماً خود را فرد موفقی می‌پندارد.

اگر فرد در موقعیت ی خود امکان و فرصت‌هایی برای پیشرفت داشته باشد و زمینه و بستر مناسب برای وی فراهم شود و بداند کار و تلاش بیشتر وی مثمرثمر خواهد بود و نتایج بهتر و رو به رشدی را برای وی به ارمغان خواهد آورد احساس رضایت بیشتری از فعالیت‌های ی خود خواهد داشت و احساس بیشتری می‌کند.

راه‌های مختلفی برای ایجاد انگیزه بیشتر وجود دارد یکی از این راه‌ها استفاده از توصیه‌های مدیران شرکت‌های مشهور جهان است کسانی که در مسیر خود از موانع زیادی عبور کرده اند و با پشت سر گذاشتن مشکلات به دست یافته‌اند.

-اگر شما در حال تغییر جهان هستید، یعنی در حال انجام دادن کاری بزرگ هستید. به همین دلیل صبح‌ها باید با انگیزه بیشتری از خواب بلند شوید. این سخن Larry Page, Google مدیر عامل گوگل است.

-توقع زیاد کلید است. Sam Walton, Walmart مدیر عامل شرکت والمارت است.

-تعادل نتایج بسیار خوبی می دهد. همچین چیزی وجود ندارد و چنین توقعی اشتباه است. در زندگی پستی و بلندی‌های زیادی وجود دارد، الویت‌های خود را با هم ادغام کنید واین راه رسیدن به خوشبختی واقعی است. این سخن Denise Morrison, Campbell Soup مدیر عامل سوپ کمپبل است.

-ایلان ماسک : شما اگر مدیر‌عامل نیز باشید باید کار‌های خود را انجام دهید. اگر شما کار خود را انجام ندهید شرکت موفق نخواهد بود. هیچ وظیفه‌ای آسان نیست.

-مهم نحوه شروع کردن شما نیست، مهم تفاوت شما با بقیه است .Steve Case, America Online مدیر عامل آنلاین آمریکا است.

-هر روز این سوال را از خودم می‌پرسم، مهمترین کاری را که باید انجام دهم را انجام می‌دهم؟ اگر حس کنم بر روی این سوال فکر نمی‌کنم انگار که تمام وقت خود را از دست داده‌ام و دقیقاً دلیل به وجود آمدن شرکت نیز همین سوال است.Mark Zuckerberg, Facebook مدیر عامل فیسبوک است .

-برای کسب به خیال‌پردازی یا نابغه بودن حتی به مدرک دانشگاهی هم نیاز نیست. تنها یک دست‌نوشته وخیال کافی است.Michael Dell, DELL مدیر عامل شرکت دل است.

-زندگی شکننده است. تضمینی برای فردا وجود ندارد. بنابراین از تمام امکانات خود استفاده کنید.TIM Cook ، مدیر عامل Apple است.

-قلب و روح یک شرکت خلاقیت و توانایی است.Robert Iger, Walt Disney مدیر عامل والت دیسنی است.

-شرکت‌های موفق و نحوه عملکرد آن‌ها تنها با وجود یک مدیر موفق صورت می‌گیردSteve Ballmer, Microsoft مدیر عامل مایکروسافت است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● همه چیز در رابطه با ضریب هوشی یا IQ● انگیزه چیست و چه تأثیری بر موفقیت دارد؟● تأثیر پشتکار بر موفقیت● هوش هیجانی یا Emotional Intelligence چیست؟● اثر نظم بر موفقیت و زندگی شخصی افراد● خلاقیت و نقش آن در زندگی فردیجدیدترین مطالب● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن !● آزمون پزشکی MCQ استرالیا● تأثیر موسیقی بر مغز انسان● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر کدامند؟● خشم و اثرات آن بر سلامت جسم و روان انسان● معرفی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کشور استرالیا● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● تأثیر شادی بر فعالیت‌های مغزی● اهمیت وقت شناسی در ارتباط با دیگران● اثرات و فواید ورزش بر آرامش روان و پویایی ذهن● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی● زبان، مذهب و آداب و رسوم مردم استرالیا● کانادا برای تحصیل در رشته‌ی MBA● چگونه برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم؟● آشنایی با آزمون زبان دولینگو "Duolingo English Test"● بهترین کشورها برای تحصیل رایگان کدامند؟● اعتماد‌بنفس و نقش آن در زندگی ما● بهترین کشور‌های دنیا برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟