مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟

بیشتر کارکنان در یک سازمان بخشی از یک تیم را تشکیل می‌دهند، حتی افرادی که به صورت رسمی عضوی از یک تیم نیستند نیز باید بتوانند هماهنگ با سایر کارکنان به فعالیت بپردازند و فضای منسجم کاری و همبستگی نیروها را حفظ کنند.
بیشتر کارکنان در یک سازمان بخشی از یک تیم را تشکیل می‌دهند، حتی افرادی که به صورت رسمی عضوی از یک تیم نیستند نیز باید بتوانند هماهنگ با سایر کارکنان به فعالیت بپردازند و فضای منسجم کاری و همبستگی نیروها را حفظ کنند.
مجله ایلیاد - جهت دستیابی به ‌های ی روش‌های خاصی وجود دارد، اما آنچه در این میان از اهمیت بسیاری برخوردار است خواه فرد یک متخصص در علوم پزشکی باشد یا یک اپراتور کامپیوتر، بهره‌مندی از ‌های ی است که از دید مدیران و یان دقیقاً همان عواملی هستند که سبب و ارتقا ی فرد می‌شوند.

این مقاله به بررسی مهم‌ترین و اساسی‌ترین ‌های اثرگذار بر ‌های ی افراد می‌پردازد، با ما همراه باشید.  

ـ ‌های ارتباطی

روابط ‌آمیز در محیط کار شامل روابط کلامی، ارتباطات غیرکلامی، ارتباطات شنیداری، ارتباطات نوشتاری و ارتباطات بصری می‌باشد. ارتباط کلامی به توانایی فرد در نحوه‌ی بیان به صورتی کاملاً واضح و در عین حال مختصر اشاره دارد در حالی که ارتباطات غیر کلامی شامل توانایی استفاده از زبان بدن جهت انتقال مفاهیم و احساسات می‌باشد. روابط شنیداری توانایی گوش کردن و شنیدن آنچه دیگران می‌گویند است و ارتباطات نوشتاری بر در نوشتن پیام‌های متنی، گزارشات و سایر اسناد و نامه‌ها اشاره دارد و در نهایت روابط بصری شامل توانایی فرد جهت انتقال اطلاعات از طریق تصویر و سایر ابزار و امکانات بصری می‌باشد.  

ـ رهبری

رهبری از ویژگی بسیار مهمی است که بیشترین امتیاز را در نظر یان به خود اختصاص می‌دهد. در واقع مدیران هنگام انتخاب میان دو نفر متقاضی کار توانایی رهبری فرد را عامل سنجش مهمی در نظر گرفته و بر این اساس فرد مورد نظر را گزینش می‌نمایند. در واقع کلیه‌ی شرکت‌ها و ‌ها به کارکنانی نیازمندند که بتوانند همکاران خود را هدایت و رهبری کنند، افرادی که به دیگران انگیزه دهند، تشویق کنند، جسارت ببخشند، تیم بسازند، اختلافات و تعارضات را حل نموده و مجری نظم در باشند.

ـ حل مسئله

یکی دیگر از ‌های بسیار مهم و ضروری و بسیار مهم و اثرگذار در و ارتقا ی افراد در یک برخورداری از حل مسئله می‌باشد. بسیاری از افراد شاید چندان به این امر آگاه نیستند که شرکت‌ها در واقع کارکنان خود را جهت حل مسائل و بحران‌های پیش رو استخدام می‌نمایند بنابراین گاه در حل برخی مسائل کاری کوتاهی می‌نمایند. مسلماً بروز مشکلات، بحران‌ها و دست اندازهایی در مسیر ی افراد بخشی جدایی ناپذیر در محیط کار می‌باشد و توانایی فرد در استفاده از دانش خود در یافتن بهترین پاسخ جهت حل مشکلات حاد و تدوین راه حل‌های عملی نشان از توانایی و برتری وی در حل و فصل مسائل کاری و مدیریتی خواهد داشت.

ـ کار تیمی

یان و مدیران در یک به دنبال افرادی هستند که بتوانند بهتر از سایرین با دیگران به صورت گروهی به کار و فعالیت بپردازند، فردی که بتواند در یک تیم به صورتی موثر فعالیت کند. این فرد باید گاه در نقش رهبر و گاه به عنوان یک پیرو خوب مراحل پیشرفت را کنترل نماید، کارها را به موقع انجام دهد و با سایر افراد در راستای رسیدن به هدفی مشترک گام بردارد. بیشتر کارکنان در یک بخشی از یک تیم را تشکیل می‌دهند، حتی افرادی که به صورت رسمی عضوی از یک تیم نیستند نیز باید بتوانند هماهنگ با سایر کارکنان به فعالیت بپردازند و فضای منسجم کاری و همبستگی نیروها را حفظ کنند.

ـ انعطاف پذیری

در حال حاضر جهت بقا در بازارهای رقابتی ‌ها باید بتوانند خود را با تغییرات موجود هماهنگ و سازگار نمایند، بنابراین به کارکنانی نیازمندند که از توانایی تغییر سرعت و تغییر مسیر برخوردارند گاه در برخی شرایط اقتصادی برای برخی موقعیت‌ها از پرسنل کافی برخوردار نمی‌باشد در این شرایط به همکارانی نیازمندند که بتوانند در بیش از یک نقش به فعالیت بپردازند و از این لحاظ منعطف و سازگار با محیط باشند. در اکثر ‌ها مستلزم برخورداری از علاقه و شوق یادگیری و توانایی رشد و پرورش ‌ها در راستای تأمین نیازهای متغیر می‌باشد.

ـ برخورداری از اخلاق حرفه‌ای

اصولاً ‌ها حتی برای افرادی که در نقش مدیر به فعالیت می‌پردازند به اندازه کافی زمان جهت پرداختن به امور جزئی در اختیار نخواهد داشت، بنابراین توقع می‌رود افراد در قبال فعالیتی که بابت آن حقوق دریافت می‌نمایند احساس مسئولیت داشته و کار خود را به خوبی انجام دهند. اخلاق حرفه‌ای از دیدگاه مدیران وقت‌شناسی، تعهد کاری، شرکت و صرف زمان مناسب در جلسات و اطمینان از انجام وظایف بدون خطا به شمار می‌رود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● با غم غربت چه کنیم؟!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!جدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.