با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!

قدرت اراده بر بسیاری از جنبه‌های زندگی ما تأثیرگذار است، بنابراین تقویت آن از اهمیت بسیاری برخورردار می‌باشد.
قدرت اراده بر بسیاری از جنبه‌های زندگی ما تأثیرگذار است، بنابراین تقویت آن از اهمیت بسیاری برخورردار می‌باشد.
مجله موفقیت ایلیاد - انسان‌ها برای بسیاری از فعالیت‌های روزمره خود نظیر کردن، رژیم گرفتن، ترک سیگار، غلبه بر به تاخیر انداختن کارها و بالاخره برای رسیدن به اهداف خود در زندگی به قدرت وابسته‌اند. قدرت بر بسیاری از جنبه‌های زندگی ما تأثیرگذار است، بنابراین تقویت آن از اهمیت بسیاری برخورردار می‌باشد.

ـ بگیرید که با بمانید.

یک خاص و قدرتمند باید به‌گونه‌ای باشد که در هر چیزی مصمم عمل کنید. این جهت‌گیری شما را مشخص می‌کند و به شما نشان می‌دهد که چگونه حتی زمانی که با چالش‌هایی در مسیر مواجهید به جلو پیش روید. این قاطع است و به شما در زمان‌های سخت انگیزه می‌دهد و شما را در دوران راحتی‌تان متمرکز نگه می‌دارد. بنابراین چیزی را که می‌خواهید بیاید و ‌گیری نموده و بر آن پایبند بمانید دیگر مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد.

ـ و تمرین

همانگونه که بدن سالم به برخورداری از ذهنی سالم منتهی می‌شود داشتن بدنی فعال نیز به داشتن یک ذهن فعال منجر می‌شود. چنانچه شما خصوصاً برای مدت طولانی به صورت نشسته به کار می‌پردازید ساختمان عضلانی شما و به تبع آن ذهن شروع به قفل شدن می‌کند. برای آمادگی جسمانی به فعالیت‌های ی حرفه‌ای نیاز نیست تنها باید فعال باشید، ساده‌ترین راه برای انجام این کار این است که را به عنوان جزئی از برنامه روزانه خود در نظر بگیرید. کمی پیاده روی کنید! ۵ دقیقه بعد، از این که چه قدر احساس خوبی دارید شگفت زده خواهید شد.

ـ استفاده از تصویر ذهنی

تصور ذهنی تکنیکی است که توسط تمام کاران در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و از دیگر ترفندهای بهبود قدرت به شمار می‌رود. طبق تحقیقات دانشگاه هاروارد افرادی که به عملی خوب دست می‌زنند و افرادی که به انجام عملی خوب فکر می‌کنند در انجام فعالیت‌های استقامت جسمی موفق‌تر‌اند. بر عکس این وضعیت نیز وجود دارد، افرادی که خود را در حال انجام کاری بد تصور می‌کنند تحمل کمتری از کسانی دارند که خود را در حال انجام کاری خوب تصور می‌کنند. پژوهشگران دریافته‌اند ذهن بدن را تحریک می‌کند. در واقع این یافته‌ها طبق تحقیقاتی بدست آمده است. در یکی از تحقیقات به عمل آمده به شرکت کنندگان یک دلار داده شد و دو راه پیش رویشان قرار گرفت یکی این که پول را برای خود نگه دارند یا آن را به خیریه اهدا کنند. سپس از آن‌ها خواستند وزنه‌ای را تا جایی که توان دارند نگه دارند گروهی که پول را به خیریه داده بودند مدت زمان بیشتری موفق به نگه داشتن وزنه شدند!

ـ اهداف مشخص

اهداف طولانی مدت خویش را مشخص کنید. اهداف فرعی و کوتاه مدت خود را نیز تعیین کنید، اگر اهداف دراز مدت را بدون اهداف فرعی و جزئی‌تر انتخاب کنید نمی توانید گیری نموده بنابراین ناامید خواهد شد. با انتخاب اهداف جزئی و فرعی به ترتیب اولویت با آن‌ها بپردازید پس از مدتی شاهد پیشرفت خود خواهید بود. انگیزه خواهید یافت که برنامه‌های خود را ادامه دهید و با این شیوه می‌توانید هم از ‌ای قدرتمند برخودار بوده و هم خود را تقویت نمایید. چنانچه اهداف جزئی را در نظر نگیرید نمی‌دانید از کجا شروع کنید و به مرور زمان شما برای انجام آن کار از بین خواهد رفت.

ـ تنظیم خواب

با خواب مطلوب توانایی جهت اندیشه درست، حس و عمل کردن به حداکثر می‌رسد و نبود برنامه خواب مناسب سبب فرسودگی انسان خواهد شد. افراط و تفریط در خواب هر دو زیان آور می‌باشد.

ـ بلند پروازی ممنوع

از دیگرراه‌های تقویت این است که فرد بلند پروازی نکند. بسیاری افراد بلند پروازی را معادل برخورداری از اهداف بزرگ می‌دانند اما این دو با هم متفاوتند. انسان‌های موفق در زندگی اهداف بزرگی داشته‌اند، اما گام به گام و مرحله به مرحله به آن‌ها دست یافته‌اند. افراد بلند پرواز اما می‌خواهند در قدم اول به نقطه آخر برسند، بنابراین بلند پروازی آفت به شمار می‌رود. بنابراین برای تقویت و دستیابی به هر از قدم‌های کوچک و راحت آغاز کنید. در صورتی که در این مسیر خود را حفظ کنید طولی نمی‌کشد که به اهداف بزرگ خویش خواهید رسید.

ـ مدیتیشن و تمرینات تنفسی انجام دهید.

مدیتیشن بخش‌هایی از را که مسئول ‌اند را تقویت می‌کند. مدیتیشن این بخش‌ها را بزرگتر و سبب رابطه بهتر این بخش‌ها با بخش‌هایی که درکنترل ات شخص نقش دارند می‌شود. روزانه ده دقیقه تمرینات تنفسی بعد از دو ماه به طور محسوسی سبب رشد قشر جلوی خواهد شد. در واقع به این طریق می‌توانید فیزیولوژی ‌تان را تغییر دهید.

ـ خودتتان را دست کم نگیرید.

متاسفانه بسیاری از افراد در آغاز کاری جدید در خصوص خود بد یا منفی صحبت نموده که سبب کاهش انگیزه و قدرت آنان می‌شود. برای مثال در خصوص بدنسازی و گرفتن رژیم این امر بسیار رایج است. احساس می‌کنید در این زمینه هیچ پیشرفتی نداشته‌اید و در این زمینه افتضاح هستید! این کار را با خودتان نکنید، در آینه به خودتان نگاه کنید و به خود بگویید که حتماً می‌توانید این کار را انجام دهید و به خود یادآور شوید که دارید تمام تلاش خود را برای دستیابی به موفقیت انجام می‌دهید. این کار می‌تواند یک تقویت کننده بسیار موثر برای قدرت شما باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● با غم غربت چه کنیم؟!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!جدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.