تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت

افراد مثبت اندیش به صورت ناخودآگاه اتفاقات خوب و موقعیت‌های موفقیت‌آمیز را به سمت خود جلب می‌کنند.
افراد مثبت اندیش به صورت ناخودآگاه اتفاقات خوب و موقعیت‌های موفقیت‌آمیز را به سمت خود جلب می‌کنند.
مجله ایلیاد - مجموعه‌ی عملکرد و فعالیت‌های انسان از افکار و تصورات ذهنی وی تأثیر می‌پذیرد. افکار انسان تعیین‌کننده‌ی مجموعه رفتارهایی است که نهایتاً به یا شکست می‌انجامد. بنابراین لازم است برای رسیدن به مراقب افکار و تصورات‌مان باشیم. تصورات شما از خودتان، توانایی‌هایتان، دست‌آوردها و شکست‌هایتان عملکرد شما را تعیین می‌کند. در واقع این نگرش ماست که ما را به سمت جلو یا عقب سوق می‌دهد، بنابراین با توجه به اینکه در به چه سمتی گام برمی‌داریم نگرش و افکارمان قابل ارزیابی می‌شود.
 
مشغله‌های زیاد کاری و مسئولیت‌های خستگی، کلافگی و استرس زیادی را به ما تحمیل می‌کند و ناخودآگاه ذهن ما را به سمت افکار منفی می‌کشاند. اما از آن‌جا که عقاید، باورها و تصورات ذهنی هر فرد و نوع دیدگاهش به او را به سمت و سوی خوشبختی یا بدبختی می‌برد بنابراین لازم است بیاموزیم که افکار منفی را کنار بزنیم و در مواقع بحرانی و نامطلوب به دنبال راه‌حل‌های مثبت و اثربخش بگردیم.

حتماً این جمله را شنیده‌اید که (تو همانی که می اندیشی). ذهن انسان سرچشمه‌ی همه اتفاقات است هم اتفاقات خوب و هم پیشامدهای بد و ناگوار و در این بین ما هستیم که با تفکراتمان تصمیم می‌گیریم که به کدام سمت حرکت کنیم. افراد مثبت اندیش به صورت ناخودآگاه اتفاقات خوب و موقعیت‌های ‌آمیز را به سمت خود جلب می‌کنند. اگر بتوانیم بر توانایی‌هایمان تمرکز کنیم می‌توانیم با انگیزه به تلاش‌هایمان ادامه دهیم و از حرکت باز نایستیم. باید بتوانیم افکاری که از ایمان، عقیده و قدرت درونی مان سرچشمه می‌گیرد را جایگزین افکار ناامیدکننده کنیم و رو به سوی جلو برای رسیدن به تلاش کنیم. برای این کار در جستجوی چیزهایی باشید که به شما انگیزه تلاش می‌دهد. زمانی که بتوانید به خودتان برای رسیدن به یک هدف انگیزه دهید سریع‌تر در مسیر گام برمی‌دارید. گاه فرد در دچار چالش‌هایی می‌شود که می‌تواند وی را به سمت و سوی منفی‌نگری و ناامیدی بکشاند، قدرت کنترل احساسات و تفکرات خود را از دست بدهد و دچار ترس و نگرانی شود. در این مواقع می‌توان با نظم بخشیدن به ذهن افکار نا‌امیدکننده را کنار گذاشت و با مثبت‌نگری به دنبال راه‌حل‌هایی برای برطرف کردن چالش گشت.

مسئله‌ی جالب توجه اینجاست که مثبت‌اندیشی در تمام جنبه‌های مختلف و حتی سلامت جسمی افراد نمود پیدا می‌کند. قدرت ذهنی انسان را دستکم نگیرید، نگرش و تفکرات مثبت انسان به میزان قابل توجهی آینده وی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. فرد مثبت اندیش اتفاقات مثبت را به سمت خود می‌کشاند. این حقیقتی مسلم است که افکار شما شما را تشکیل می‌دهد منفی یا مثبت تفاوتی ندارد این را بدانید که هر آن چه که در شما وجود دارد خودتان آن را جذب کرده‌اید.

اندیشه و تفکرات مثبت اعتماد‌ بنفس فرد را بالا می‌برد در حالی که ناتوانی، ضعف و بیماری نتیجه‌ی افکار منفی است. زمانی که به افکار منفی می‌پردازیم و آن‌ها را بارها و بارها در ذهن مرور می‌کنیم در واقع به این افکار منفی قدرت بیشتری می‌بخشیم، بنابراین به مرور بخش قابل توجهی از توانایی‌هایمان را از دست می‌دهیم که این نه تنها در سلامت روان خود را پدیدار می‌کند بلکه سلامت جسمی افراد را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد و انسان را به یک موجود ناتوان، ضعیف و مبتلا به انواع بیماری‌ها تبدیل می‌کند.

جهانی که درآن می‌کنیم پر است از اتفاقات ناگوار و غم‌انگیز و جدی گرفتن همه‌ی این احساسات انسان را در غم و اندوه بی‌پایانی فرو می‌برد. اما در کنار تمام حوادث تلخ و ناگوار اتفاقات مثبت و بسیار خوبی هم در هستند که می‌توان با مثبت‌اندیشی به آنان دست یافت و با عشق و امید و به ادامه داد. فرد مثبت‌اندیش در بطن حوادث ناگوار هم به دنبال جنبه‌های مثبت است و برای حل مشکلات منطقی فکر و عمل می‌کند و براساس تجربیاتش با موقعیت‌های ناگوار روبرو می‌شود و به دنبال یافتن راه حل‌های مناسب برای برطرف ساختن آنان می‌گردد.

آرامشی عمیق و ماندگار در حاصل ذهنی مثبت‌اندیش است. مثبت‌اندیشی همان‌گونه که اعتماد بنفس فرد را بالا می‌برد افکار منفی و تبعات افکار منفی نظیر استرس و افسردگی را از انسان دور می‌کند. ذهن و جسم فرد مثبت‌اندیش همیشه آماده جذب بهترین و زیباترین اتفاقات است. باورهای مثبت به آسانی به ضمیر ناخودآگاه نفوذ می‌کند و سبب ایجاد تغییرات مثبت می‌شود.

مثبت‌اندیشی و منفی‌نگری هردو به صورت کاملاً مسری از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. بنابراین برقراری ارتباط با افراد مثبت‌اندیش این نگرش را به صورت ناخودآگاه به شما نیز منتقل می‌کند. افکار منفی هم به همین شیوه عمل می‌کنند. از افراد منفی‌نگر دوری کنید و نگذارید افکار آن‌ها شما را تحت تأثیر قرار دهد و روحیه‌ی شما را تضعیف کند. تفکر مثبت عامل اصلی در ‌های شغلی و پیشرفت‌های مالی است. به دلیل اینکه ذهن افراد مثبت‌اندیش مسیر و انتخاب‌های بیشتری را برای دستیابی به در پیش پای وی قرار می‌دهد. این دسته از افراد در مشکلات و چالش‌های غرق نمی‌شوند و در مواجهه با آنان در سریع‌ترین زمان ممکن به پیدا کردن راه حل می‌پردازند و برای مقابله با مشکلات مختلف همیشه آمادگی دارند در عین حال در زمان حال می‌کنند و افکار مثبت آن‌ها را در برابر نگرانی‌ها و اضطراب‌های گذشته وآینده حفظ می‌کند.

سرشار از دلخوشی‌های کوچکی است که می‌تواند حال ما را خوب کند. لبخند فرزندتان، بودن درکنار کسانی که دوستشان دارید، سلامتی و ... مواردی هستند که گاهاً دیده نمی‌شوند، اما اگر کمی با دقت بیشتری به اطراف نگاه کنیم آن‌ها را می‌یابیم.

مثبت‌اندیشی و تفکر مفید و سازنده اثرات شگفت‌انگیزی بر افراد بر جای می‌گذارد که در ادامه به برخی از آنان خواهیم پرداخت.

-    بهبود سلامت جسمی

مثبت‌اندیشی سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد و با ایجاد مقاومت در برابر بیماری‌ها به بهبود مشکلات جسمی کمک می‌کند.

-    بهبود ارتباط با دیگران

همه‌ی افراد تمایل دارند که با افراد مثبت‌اندیش در ارتباط باشند. بنابراین نگرش مثبت باعث ایجاد ارتباط بهتر و قوی‌تر با دیگران می‌شود.

-    مثبت‌اندیشی و افزایش تمرکز

افراد مثبت‌اندیش بهتر از سایرین بر اهدافشان تمرکز می‌کنند و در مسیر پیشرفت قرار می‌گیرند.

-    افزایش اعتماد بنفس

زمانی که شما با دیدگاهی مثبت به نگاه می‌کنید خود را با ارزش می‌بینید و توانایی‌های خود را باور می‌کنید.

-    پیشرفت در مسیر

به عنوان یک فرد مثبت‌اندیش در راستای رسیدن به اهداف‌تان تلاش بیشتری می‌کنند و ترس‌هایشان را کنار می‌گذارند.
شاد و احساس خوشبختی به میزان خوش‌بینی شما به بستگی دارد. افراد مثبت‌نگر زیبایی‌های را بیشتر احساس می‌کنند. داشتن ذهنیت مثبت و مثبت‌اندیشی سبب خوشحالی و خوشبختی انسان می‌شود. هرچند که گاهی اوقات با وجود مشکلات فراوان کار دشواری به نظر می‌رسد. نگرش مثبت آستانه‌ی تحمل فرد را بالا می‌برد و به جلب اعتماد دیگران می‌انجامد. استعدادها وتوانایی‌هایتان را برای شما آشکار می‌سازد و به خود باوری منتهی می‌شود. تا زمانی که درحال غر زدن و گله کردن هستیم متوجه‌ی فرصت‌های نیستیم. مثبت‌اندیشی فرصت‌های را نمایان می‌کند و مسیر حرکت به سمت را به شما نشان می‌دهد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● تأثیر مطالعه بر زندگی● مهارت نه گفتن!جدیدترین مطالب● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا● دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟